با آسان آزمایش آزمایشگاه همیشه همراه شماست

براحتی می توانید از طریق وب سایت یا اپلیکیشن آسان آزمایش آنلاین درخواست تست کرونا در منزل به روش PCR یا تست آنتی بادی دهید و جواب آزمایشتان را آنلاین دریافت کنید

هزینه تست کرونا در منزل

تست کرونا در منزل

تست کرونا در منزل با آُسان آزمایش
آنچه در این مقاله می خوانید نمایش

تست کرونا در منزل یکی از خدمات آنلاین آزمایشگاهی آسان آزمایش است که به راحتی می توانید آزمایش کرونا را در منزل انجام دهید و در سریعترین زمان بین 4 الی 8 ساعت، جواب تست کرونا را با سربرگ و مهر آزمایشگاه فوری دریافت کنید. در حال حاضر انواع سویه های ویروس کرونا از جمله سویه امیکرون، با تست کرونا در منزل توسط آزمایشگاه های طرف قرارداد، قابل شناسایی است. اگر نیاز به تست کرونا برای پرواز دارید امکان انجام این تست در منزل به صورت فوری وجود دارد.

تست PCR کرونا چیست؟

تست PCR کرونا (تست PCR)، یک روش آزمایشگاهی جهت تشخیص قطعی بیماری کرونا است. تست پی سی آر کرونا در منزل یا همان تست کرونا در صورت آلوده بودن فرد به ویروس کرونا، ماده ژنتیکی ویروس را در بدن شناسایی کرده و میزان ویروس فعال را در بدن نشان می دهد. تست PCR کرونا، استاندارد ترین و دقیق ترین روش برای تشخیص COVID-19 (کووید-19) است.

COVID-19 یا SARS-CoV-2 عامل ایجاد کننده بیماری عفونی ریوی بنام کرونا است که همانند ویروس سرماخوردگی یا آنفولانزا، به راحتی بین افراد گسترش و انتقال می‌یابد. برای تشخیص این بیماری تست کرونا در منزل به روش pcr انجام می شود. تست پی سی آر کرونا قابلیت شناسایی انواع سویه های ویروس کرونا از جمله سویه امیکرون را دارد و شما می توانید تست PCR در منزل را از طریق آسان آزمایش در محل دلخواه انجام دهید.

انواع جهش های کرونا

کروناویروس یک ویروس RNA است که توانایی ایجاد جهش در ژنوم خود را دارد. برخی از جهش ها می‌توانند تغییراتی در ویژگی های ویروس ایجاد کنند که باعث شود ویروس قابلیت گسترش و شیوع بیشتری را داشته باشد، به عنوان مثال ویروس کرونا با جهش دلتا که در هند شناسایی شده است، قابلیت گسترش بیشتری نسبت به نسخه های قبلی خود دارد.

سازمان بهداشت جهانی (WHO) بجای نام کشورهای منشا گونه‌های جهش یافته ویروس کرونا، از الفبای یونانی استفاده می کند. بعد از سویه های جهش یافته آلفا، بتا، گاما و دلتا در حال حاضر جدیدترین سویه جهش یافته، امیکرون است. جدید ترین واریانت ویروس کرونا که در 26 نوامبر 2021 توسط CDC اعلام شد، به نام امیکرون یا B.1.1.529 نام گذاری شده است. سویه امیکرون کرونا، اولین بار در آفریقای جنوبی شناسایی شد و در حال حاضر تست امیکرون جزو پرکاربردترین تست های تشخیصی است. با انجام تست کرونا در منزل امکان شناسایی کلیه سویه های کرونا وجود دارد.

انواع کرونا در ایران

ّدر حال حاضر اکثر سویه های جهش یافته در دنیا در ایران نیز مشاهده شده است. سویه های BA.4 و BA.5 امیکرون در تابستان 1401 در ایران موج هفتم کرونا را ایجاد کرد و زیر سویه BW.1 در دی ماه 1401 مشاهده شد. در فروردین ماه سال 1402 ایران به صورت رسمی وارد پیک هشتم کرونا شد. تست کرونا امیکرون در منزل توسط آسان آزمایش قابلیت شناسایی همه سویه های جدید را دارد و تست کرونا در منزل توسط آزمایشگاه های معتبر و دارای مجوز انجام می گردد.

چه زمانی تست کرونا در منزل انجام دهیم؟

در حال حاضر تست کرونا در منزل توسط آسان آزمایش قابل انجام است. اگر شما در تماس با کسی بوده‌اید که مبتلا به کووید-۱۹ است یا با شخصی در تماس بوده‌اید که شایان‌ترین علائم آن را داشته باشد، می‌توانید برای انجام تست کرونا در منزل اقدام کنید. توصیه می شود در صورت مشاهده موارد زیر نسبت به انجام تست کووید در منزل (PCR) اقدام شود:

 • علائم شایع ابتلا به این بیماری در فرد وجود داشته باشد.
 • یکی از اقوام، آشنایان، همکاران و… علائم بیماری را داشته باشند.
 • پیش یا پس از حضور در مراکز شلوغ پرخطر
 • پیش از سفر و یا پس از مسافرت

جدیدترین علائم کرونا (کووید-19)

علائم کرونا

علائم کووید-19 ممکن است برای هر فردی متفاوت باشد. سویه جدید امیکرون به نسبت سویه های قبل، کودکان را بیشتر درگیر می کند که می تواند علائم متفاوتی ایجاد کند. برخی از جدیدترین علائم احتمالی آن شامل موارد زیر می‌شود:

– گلو درد
– خستگی و ضعف بدنی
– عطسه و سرفه
– بی‌خوابی و بی‌اشتهایی
– تب بالا
– سردرد شدید و ناراحتی در ناحیه چشم
– دل درد و سختی در نفس کشیدن
– خشکی دهان و سرفه خشک
– از دست دادن حس بویایی و چشایی
– اسهال و درد شکمی
– تغییر در پوست و لکه‌هایی در ناحیه پاها یا اطراف انگشتان

اگر شما به هر علامتی از این علائم برخورد کردید، بهتر است نسبت به انجام تست کرونا اقدام کنید یکی از مزیت های تست کرونا در محل، پرهیز از حضور در مناطق پر خطر مثل آزمایشگاه یا مراکز درمانی است. تست کرونا در محل توسط آسان آزمایش برای تمام سنین قابل انجام است. (منبع:CDC)

بعضی از بیماران ممکن است بدون داشتن هیچ گونه علائم، عامل این عفونت را در بدن حمل کنند که فقط با انجام تست پی سی ار کرونا در منزل مشخص شود که آلوده به ویروس کرونا هستند یا خیر(ناقلین بدون علامت). با انجام آزمایش PCR کرونا در منزل (تست کرونا در منزل) می توان تشخیص داد که آیا علائم های مشکوک مربوط به ویروس کرونا است؟

یکی از خدمات آسان آزمایش انجام تست کرونا در خانه یا محل کار است. در صورتی که به کرونا مبتلا شده اید و نیاز به ویزیت پزشک متخصص عفونی یا کرونا دارید می توانید همین حالا درخواستتان را ثبت کنید. آزمایش کرونا در منزل بدون دستور پزشک نیز قابل انجام است و در 24 ساعت شبانه روز می توانید به صورت آنلاین درخواستتان را ثبت کنید.

تست کرونا

تست کرونا یا همان تست COVID-19، برای تشخیص موارد مثبت و منفی بودن عفونت ویروس کرونا استفاده می‌شود. دو نوع تست کرونا وجود دارد: تست PCR و تست سریع آنتی‌ژن. تست PCR دقت بالاتری دارد و در آزمایشگاه با استفاده از نمونه ای از بیماری انجام می‌شود. تست سریع آنتی‌ژن نیز با نمونه‌ای از بیماری انجام می‌شود، اما دقت آن کمتر است و ممکن است نتیجه‌ای نادرست نشان دهد.

تست کرونا همانطور که اشاره شد، یک روش آزمایشگاهی برای تشخیص ویروس کرونا است. در صورتی که علایم مشکوک دارید می توانید نسبت به انجام تست کرونا اقدام کنید. تست pcr در آزمایشگاه هایی که دارای مجوز از وزارت بهداشت هستند انجام می شود. آسان آزمایش این امکان را فراهم کرده تا در منزل یا محل کار، انجام تست کرونا قابل انجام باشد. آزمایش کرونا در منزل در سریع ترین زمان در محل دلخواه شما انجام می شود و شما می توانید به صورت فوری جواب تست کرونا را آنلاین دریافت کنید. تست کرونا برای محل کار یا مراجع اداری و قانونی فقط به روش pcr قابل قبول است.

تست امیکرون در منزل

همانند سایر سویه های آلفا، بتا، گاما و دلتا که توسط تست پی سی ار قابل شناسایی بودند، سویه جدید امیکرون نیز توسط تست PCR قابل شناسایی است. در حال حاضر در کشور ایران و سایر کشورهای جهان سویه غالب امیکرون است. جهت تشخیص ویروس کرونا می توانید بدون مراجعه به مراکز تست کرونا در تهران به صورت حضوری، وارد حساب کاربری خود در آسان آزمایش شوید و درخواست آزمایش کرونا در منزل را ثبت کنید. تست امیکرون در منزل توسط مجرب ترین آزمایشگاه های تخصصی طرف قرارداد آسان آزمایش انجام می شود. تست امیکرون در منزل را می توانید  با اسان ازمایش در محل دلخواه تجربه کنید.

تست کرونا در منزل

واتساپ آسان آزمایش

تماس با آسان آزمایش

تست آنتی بادی کرونا

انواع تست کرونا در منزل

دو نوع تست کرونا وجود دارد:

 • تست PCR کرونا
 • تست آنتی بادی کرونا

چه کسانی باید تست PCR کرونا بدهند؟

تست PCR کرونا، برای تشخیص قطعی ویروس کرونا (همه سویه ها) بکار می رود. افرادی که دارای علایم مشکوک هستند، جهت تشخیص بیماری باید نسبت به انجام تست پی سی آر کرونا اقدام کنند. برای انجام تست کرونا در منزل، از مخاط بینی (نازوفارنکس) و حلق فرد مشکوک به کرونا نمونه برداری انجام می گردد. انجام تست PCR به هیچ وجه دردناک نیست و تست کرونا توسط افراد متخصص و آموزش دیده نمونه گیری می گردد. تست کرونا به روش pcr انجام می شود.

تست کرونا در منزل چگونه است؟

نمونه برداری برای تست کرونا، توسط سواپ مخصوص انجام و پس از انتقال نمونه به آزمایشگاه، اقدامات لازم برای شناسایی RNA ویروس به کمک متد PCR بر روی نمونه، صورت می گیرد. مدت زمان جوابدهی تست کرونا در منزل 4 الی 24 ساعت است که در صورت درخواست تست اورژانسی کرونا در منزل از طریق سامانه آسان آزمایش، زمان جوابدهی ازمایش کرونا تا زیر 8 ساعت کاهش پیدا می کند. توصیه می شود برای رعایت مسائل بهداشتی از روش تست کرونا در خانه برای انجام آزمایش کرونا استفاده کنید. علاوه بر تست کرونا اگر نیاز به تزریقات در منزل دارید می توانید همین حالا درخواستتان را ثبت کنید.

بهترین زمان انجام تست کرونا در منزل به روش PCR

بهترین زمان برای انجام تست کرونا در منزل، به توصیه “CDC” سه تا پنج روز پس از تماس با فرد مشکوک یا شروع علائم بیماری است. معمولا در روز های اولیه ابتلا، میزان لود ویروس در بدن کم بوده و احتمال گرفتن جواب منفی کاذب در این بازه بالا است. بهتر است برای انجام تست کرونا چند روز پس از شروع علایم صبر کنید و سپس نسبت به انجام تست کرونا اقدام کنید.

چه کسانی باید تست آنتی بادی کرونا بدهند؟

برای انجام تست آنتی بادی کرونا، نیاز به نمونه خون سیاهرگی است. انجام تست آنتی بادی کرونا، روش مناسبی برای تشخیص قطعی بیماری کرونا نیست و متشکل از دو تست سرولوژی است:

تست آنتی بادی IgM کرونا: آنتی بادی IgM کرونا معمولا بین 8 الی 10 روز پس از مبتلا شدن فرد به ویروس کرونا، در بدن ساخته می شود و مناسب برای تشخیص بیماری نیست. این تست آنتی بادی IgM کرونا بیشتر برای تشخیص فاز بیماری در افرادی است که تست PCR کرونایشان مثبت شده است کاربرد دارد.

تست آنتی بادی IgG کرونا: آنتی بادی IgG کرونا معمولا از روز 12 بیماری در بدن شروع به ساخته شدن می کند. بالا بودن آنتی بادی IgG کرونا نشان می دهد، که فرد مبتلا فاز حاد بیماری را سپری کرده و نسبت به ابتلای مجدد مصون شده است. میزان تیتر این آنتی بادی IgG معمولا بین 2 الی 3 ماه در بدن پایدار و بالا می ماند و بعد از این مدت، مجدد میزان آنتی بادی IgG کاهش می یابد.

مثبت بودن همزمان آنتی بادی های IgM و IgG کرونا، به این معناست که فرد در زمان نه چندان دور به ویروس مبتلا شده و احتمالا ناقل ویروس کرونا است. برای این دسته از افراد، انجام آزمایش PCR کرونا قطعاً توصیه میشود. منفی بودن نتیجه تست آنتی بادی کرونا، دلیل بر آلوده نبودن فرد به ویروس کرونا نیست، چراکه این تست مناسب تشخیص قطعی ویروس کرونا در بدن نیست. قبل از انجام تست آنتی بادی کرونا در منزل، می توانید از طریق پشتیبانی تلفنی آسان آزمایش، مشاوره رایگان بگیرید. (منبع: CDC)

بهترین زمان انجام تست آنتی بادی کرونا در منزل

حداقل زمان لازم برای انجام تست آنتی بادی کرونا در منزل، 10 روز پس از مثبت شدن جواب تست PCR کرونا است. بدن پس از آلوده شدن به ویروس کرونا با گذشت 8 الی 10 روز، شروع به ساختن آنتی بادی ضد ویروس کرونا می کند. انجام زود هنگام تست آنتی بادی کرونا، می تواند جواب منفی کاذب را دربر داشته باشد. با توجه به جهش های ویروس، در حال حاضر تست کرونا در منزل یک تست کلیدی برای تشخیص است.

تست آنتی بادی کرونا فقط جهت پایش بیماری بوده و ارزش تشخیص قطعی کرونا را ندارد. جهت تشخیص قطعی بیماری کرونا همانطور که اشاره شد، فقط انجام آزمایش PCR توصیه می شود.

آزمایش کرونا در منزلراه‌های پیشگیری از کرونا

یکی از راه‌های پیشگیری از کرونا به نقل از “WHO” و “CDC” استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی است. ویروس کرونا بدلیل سرایت پذیری فوق العاده بالا، می تواند با سرفه یا تنفس، از دهان و بینی فرد مبتلا به کرونا به محیط اطراف پخش شود و محیط را آلوده کند. لذا لازم است افراد ‌‌ضمن رعایت حداقل 2 متر فاصله اجتماعی (معادل 4 فوت)، حتما از ماسک استفاده نمایند.

برای پیشگیری از بیماری کرونا لازم است موارد زیر رعایت شود:

 • رعایت فاصله گذاری اجتماعی
 • استفاده مداوم از ماسک در فضای عمومی
 • ضد عفونی کردن دست ها و محیط
 • جلوگیری از تماس دست با چشم و بینی و دهان
 • خودداری از حضور در مناطق شلوغ و پرخطر
 • تهویه هوای مطبوع

در صورتی که احتمال می دهید با افراد مشکوک به کرونا برخورد داشته اید، توصیه می شود جهت قطع زنجیره انتقال کرونا نسبت به انجام تست کرونا جهت تشخیص زودهنگام بیماری اقدام نمائید. در صورتی که جواب تست کرونا مثبت است و پزشک معالج درخواست تزریق سرم در منزل  و یا تزریقات در منزل کرده است، می توانید همین حالا درخواستتان را برای دریافت خدمات پزشکی در منزل ثبت کنید.

آزمایش در منزل

تشخیص ناقل بودن کرونا

نزدیک به 40% از مبتلایان ویروس کرونا، مبتلایان بدون علامت کرونا یا همان ناقلین بدون علامت هستند. ناقلین بدون علامت، هیچگونه علایمی از بیماری را نشان نمی دهند و در صورت انجام تست پی سی آر کرونا (PCR)، نتیجه تستشان مثبت است. این دسته از افراد بدلیل عدم آگاهی از ابتلایشان به کرونا، به عنوان خطرناک ترین زنجیره انتقال ویروس کرونا در جامعه هستند. لذا برای تشخیص ناقل بودن کرونا، می توان نسبت به انجام تست کرونا در منزل اقدام کرد. مدت زمان ناقل بودن کرونا بسته به ژنتیک فرد بیمار و شدت بیماری می تواند بین 10 الی 14 روز مرسوم باشد. کرو

علاوه بر تست PCR و آنتی بادی کرونا، ممکن است پزشک همزمان با تست کرونا در منزل برای بررسی میزان عفونت و تعداد گلبول های قرمز و سفید خون، آزمایش CBC را هم به عنوان تست مکمل درخواست کند. این تست می تواند در کنار آزمایش کرونا اطلاعات ارزشمندی را به پزشک معالج بدهد، اما تست CBC یک تست غیراختصاصی است و به عنوان تشخیص ویروس کرونا بکار نمی رود. تفسیر جواب آزمایش کرونا، نیاز به دانش و اطلاعات پزشکی دارد و حتما باید تحت نظر پزشک تفسیر شود. (منبع:WHO)

شرایط قرنطینه کرونا در منزل

زمان قرنطینه بیمار کرونا در منزل به طور میانگین 10 الی 14 روز از زمان شروع علائم است. این زمان بسته به ژنتیک فرد می تواند متغیر باشد. توصیه می شود بیماری که جواب آزمایش کرونا مثبت دارد تا 14 روز در منزل قرنطینه باشد تا اطرافیان را به ویروس آلوده نکند. پس از سپری کردن دوره، میبایست نسبت به انجام مجدد تست کرونا در منزل اقدام گردد.

برای نگهداری از بیمار مبتلا به کرونا، شرایطی برای قرنطینه در منزل لازم است که عبارتنداز:

 • بیمار مبتلا به کرونا بهتر است در یک اتاق مجزا از سایر افراد خانه مراقبت و نگاه داری شود.
 • تهویه مناسب اتاقی که بیمار در آن مراقبت می‌شود، باید مطبوع باشد.
 • رفت و آمد و حرکت بیمار در منزل کنترل و محدود شود.
 • بهتر است حمام و سرویس بهداشتی بیمار مبتلا به کرونا از سایر اعضای خانواده جدا شود.
 • رعایت فاصله گذاری سایر اعضای خانواده و استفاده از ماسک برای همه

تست کرونا در منزل

عوارض کرونا پس از بهبودی

کووید-19 یک بیماری جدید است و بسیاری از عوارض آن هنوز ناشناخته است. برخی از عوارض کرونا ممکن است پس از بهبودی از جمله خستگی، ضعف عضلانی، دشواری در تنفس، عدم تمرکز، عدم قدرت حافظه، سردرد، افزایش تپش قلب، کاهش حس بویایی و چشایی، افسردگی، ریزش مو، بثورات جلدی، اشتهای کاذب و غیره افزایش خونریزی و عفونت‌های تنفسی دیگر می‌تواند برای برخی افراد باقی بماند هر چند خیلی از این عوارض ها موقتی بوده و پس از گذشت زمان برطرف می شود.

برخی از این عوارض ممکن است به دلیل آسیب رساندن به عضلات، ریه‌ها و سیستم عصبی در بدن ایجاد شوند. با این حال، برای بیشتر افراد که از کووید-19 بهبود یافته‌اند، علائم طولانی مدت یا عوارض خاصی وجود ندارد و این افراد ناقل ویروس کرونا نیستند و خطری برای اطرافیان ندارند. همچنین برخی از افراد با ابتلا به کووید-19 نیاز به مراقبت در بیمارستان دارند و ممکن است با عوارض جانبی بیشتری مواجه شوند.

آزمایش کرونا در منزل

آزمایش کرونا در منزل به شما کمک می کند تا بدون مراجعه حضوری به مراکز پرخطر از جمله آزمایشگاه های تشخیص پزشکی، بتوانید آزمایش کرونا در منزل انجام دهید. آزمایش کرونا در منزل توسط پرسنل نمونه گیر آزمایشگاه در منزل انجام و نمونه به آزمایشگاه منتقل می شود. آزمایش کرونا در آزمایشگاه های دارای مجوز آزمایش کرونا انجام می گردد و پس از اماده شدن جواب آزمایش نتیجه آزمایش کرونا به صورت الکترونیک و یا کاغذی به متقاضی ارسال می گردد. آزمایش کرونا در منزل می تواند به تشخیص و درمان سریع بیماری کمک کند.

هزینه تست کرونا در منزل چقدر است؟

هزینه تست کرونا در منزل تهران با آسان آزمایش طبق تعرفه های درج شده در ابتدای همین صفحه، 345،000 تومان است و هزینه نمونه گیری و ایاب و ذهاب رایگان است. هزینه تست کرونا در آسان آزمایش مشمول سایر هزینه های اضافی نیست و هزینه های اعلام شده برای تست کرونا، هزینه تمام شده تست کرونا در منزل یا محل کار است.

تست کرونا در منزل برای پرواز

تست کرونا در منزل برای پرواز یا خروج از مرز زمینی

اگر سفری خارجی یا داخلی پیش رو دارید می توانید در منزل یا محل کار، تست کرونا برای پرواز انجام دهید. بر اساس قوانین بهداشتی در اکثر کشورها، تست کرونا برای همه پرواز ها الزامی بوده و هر مسافر میبایست توسط آزمایشگاه های دارای مجوز، نسبت به انجام تست پی سی آر کرونا اقدام کند. در صورتی که سفری پیشرو دارید، به آسانی می توانید وارد حساب کاربری خود در آسان آزمایش شوید و نسبت به رزرو تست کرونا قبل از پرواز در منزل اقدام کنید.

کلیه درخواست های تست پروازی به آزمایشگاه های ستاره دار سبز، در لیست وزارت بهداشت ارجاع می گردد. آزمایشگاه های دارای مجوز تست PCR پروازی می توانند برای کلیه شرکت های هواپیمایی خارجی و داخلی از جمله: ترکیش، امارات، قطر، العراقیه، لوفتهانزا، هما، معراج، ایران ایر، آسمان، قشم ایر و سایر شرکت های هواپیمایی گواهی تست PCR صادر کنند.

برای دریافت لیست آزمایشگاه های دارای مجوز انجام آزمایش کرونا (کووید 19) به روش RT-PCR در تهران می توانید اینجا کلیک کنید. نتیجه تست کرونای پروازی بین 3 الی 4 ساعته توسط آزمایشگاه های طرف قرارداد آسان آزمایش ارسال می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تست کرونای پروازی می توانید به بخش آزمایش کرونا برای پرواز مراجعه کنید.

تست کرونا و آنفولانزا در منزلتست کرونا و آنفولانزا در منزل

با کاهش دمای هوا در فصل سرما، شیوع ویروس آنفولانزا افزایش می یابد. از آنجایی که علایم های مشترکی بین ویروس آنفولانزا و کرونا وجود دارد، برای افتراق دو بیماری می توانید همزمان با انجام تست کرونا در منزل، تست آنفولانزا تیپ A و B را هم انجام دهید. متد انجام تست آنفولانزا، همانند تست کرونا بر اساس PCR است و فقط با یکبار نمونه گیری امکان انجام هر دو آزمایش در آزمایشگاه وجود دارد.

با انجام تست کرونا و آنفولانزا به صورت همزمان می توان تا حد زیادی علت علایم های مشکوک را تشخیص داده، و مسیر درمان را برای پزشک معالج آسان نماید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد ویروس آنفولانزا می توانید از صفحه تست آنفولانزا در منزل دیدن کنید.

تفاوت علائم کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

در جدول زیر می توانید تفاوت علائم کرونا و آنفولانزا و سرماخوردگی را با هم مقایسه کنید. این علائم ها با توجه به ژنتیک هر فرد می تواند متفاوت باشد. در نظر داشته باشید اگر جزو بیماران ناقل کرونا باشید، ممکن است هیچکدام از علائم های کرونا را نداشته باشید. این جدول بر اساس علائم های شایع هر بیماری تنظیم شده است.

تفاوت علائم کرونا و آنفولانزا و سرماخوردگی

تست کرونا برای عمل جراحی

همه بیمارانی که تحت اعمال جراحی غیر اورژانسی یا اورژانسی قرار می‌گیرند، صرف‌نظر از اینکه واکسن کرونا را تزریق کرده باشند یا خیر، باید قبل از عمل جراحی، نسبت به انجام تست کرونا برای عمل جراحی اقدام کنند. در صورتی که عمل جراحی پیش رو دارید، و پزشک برای  شما تست کرونا برای قبل از عمل جراحی درخواست کرده است، می توانید از طریق آسان آزمایش تست کرونا برای عمل جراحی را در منزل یا محل کار به صورت اورژانسی انجام دهید.

جواب دهی فوری تست کرونا در منزل برای عمل جراحی بین 3 الی 6 ساعت توسط آزمایشگاه های طرف قرارداد آسان آزمایش حتی در ایام تعطیل امکانپذیر است. تست کرونا برای انجام عمل جراحی به صورت فوری توسط آسان آزمایش در محل دلخواه شما قابل انجام می شود و هم اکنون می توانید درخواست خود را جهت انجام آزمایش ثبت کنید.

جواب تست کروناخواندن جواب آزمایش کرونا

خواندن جواب آزمایش کرونا نیازمند تفسیر کاملا تخصصی است. اگر جواب تست pcr کرونا مثبت باشد، یعنی به کووید ۱۹ مبتلا شده‌اید. اگر جواب آزمایش کرونا مثبت باشد در برگه آزمایش با شاخصی به نام CT مواجه خواهید شد. CT در جواب آزمایش کرونا به شما کمک خواهد کرد تا نتیجه آزمایش را تفسیر کنید. اگر میزان CT جواب آزمایش کرونا زیر 35 باشد، نتیجه آزمایش کرونا توسط آزمایشگاه مثبت گزارش خواهد شد. عدد CT در جواب آزمایش کرونا می تواند تا 10 هم گزارش شود.

هرچقدر میزان عدد CT در جواب آزمایش کرونا کمتر باشد یعنی میزان ویروس در بدن شما بالاست و هر چقدر این عدد به 35 نزدیک تر باشد یعنی میزان ویروس در بدن کم است و بیمار به دوره اواخر بیماری نزدیک شده است. عدد CT در شروع بیماری، شروع به کاهش می کند و در اواخر بیماری، شروع به افزایش می کند تا به عدد بالای 35 برسد و نتیجه جواب آزمایش کرونا منفی شود.

 جواب تست منفی کاذب کرونا

منظور از جواب تست منفی کاذب چیست؟ اگر ویروس کرونا تازه وارد بدن شده باشد، یا میزان ویروس در بدن کم باشد، و یا فرد ناقل بدون علامت در اواخر دوره بیماری اقدام به انجام تست کرونا در محل نماید، ممکن است جواب آزمایش کرونا منفی کاذب گزارش شود. این خطا در تست کرونا بدلیل عدم رعایت فاصله زمانی شروع علایم تا انجام تست کرونا، شایع است. جهت اطلاعات بیشتر می توانید مقاله “تفسیر جواب آزمایش PCR کرونا” را مطالعه نمائید.

تست کرونا انلاین 

آزمایش کرونا در منزل یکی از خدمات آسان آزمایش است که با کمک این پلتفرم اینترنتی، شما بدون مراجعه حضوری به آزمایشگاه، در منزل یا محل کار می توانید تست کرونا انلاین یا سایر تست های آزمایشگاهی را انجام دهید. در صورتی که تمایل دارید تست کرونا آنلاین در منزل یا محل کار خودتان انجام دهید، می توانید از طریق سامانه آسان آزمایش درخواست تست کرونا انلاین یا به صورت تلفنی، واتساپ 02191304567 ثبت کنید و منتظر تماس سفیر آزمایشگاه جهت هماهنگی برای نمونه گیری در منزل یا محل دلخواه خود باشید.

تست آنلاین کرونا به صورت 24 ساعته از طریق سایت یا اپلیکیشن قابل ثبت است. تست آنلاین کرونا به هر آزمایشگاهی جهت انجام ارسال نمی گردد. تست انلاین کرونا به آزمایشگاه های دارای مجوز تست کرونا ارجاع می گردد و امکان شناسایی انواع سویه های امیکرون توسط تست انلاین کرونا امکانپذیر است. تست کرونا در منزل توسط آسان آزمایش کلیه مناطق استان تهران را پوشش می دهد. تست کرونا انلاین یک راه سریع برای انجام تست کرونا در محل دلخواه است که می توانید همین حالا به صورت انلاین درخواستتان را ثبت کنید.

تست کرونا برای کودکان

تست کرونا برای کودکان نیز همانند بزرگسالان توسط آسان آزمایش در منزل انجام می شود. در اوایل بیماری کرونا تصور می شد که کودکان به کرونا مبتلا نمی شوند، اما بعدها اثبات شد که کودکان نیز در معرض آلودگی به ویروس کرونا هستند. در صورتی که کودک شما دارای علائم مشکوک کرونل است، روی ما برای انجام تست کرونا برای کودک تان حساب کنید. آزمایش کرونا برای کودک در منزل، شما را از حضور در مراکز پرخطر بی نیاز می کند و از ایجاد استرس در کودک شما جهت انجام تست کرونا جلوگیری می کند.

تست کرونا در منزل با جوابدهی سریع 3-24 ساعته! (فوری)

تست کرونا در منزل تهران توسط پلتفرم آسان آزمایش، با تعرفه مصوب وزارت بهداشت انجام می شود. زمان جواب دهی تست کرونا در منزل از 3 الی 24 ساعت برای آزمایش کرونا به روش پی سی آر متغیر است، که از مزیت های تست کرونا در منزل با آسان آزمایش است. در صورت انتخاب پلن اورژانسی، نتیجه تست کرونا در منزل در کمتر از 6 ساعت فوری آماده خواهد شد. در صورت انتخاب پلن پروازی جهت رفاه حال مسافران جوابدهی در بازه 3 الی 4 ساعته انجام خواهد شد. تست pcr فوری مناسب بیمارانی است نیاز دارند هر چه سریعتر نتیجه آزمایش را دریافت کنند.

آزمایش کرونا در منزل توسط مجهزترین و بروزترین آزمایشگاه های دارای مجوز وزارت بهداشت و درمان، با رعایت پروتکل های بهداشتی جهت انجام آزمایش کرونا در خانه یا در محل کار، برای تشخیص بیماری و یا الزامات قبل از پرواز انجام می گردد. جواب تست کرونا به صورت الکترونیک صادر می شود و در صورت نیاز می توانید جواب تست کرونا را به صورت کاغذی نیز دریافت کنید.

تست کرونا در منزل تهران

برای انجام تست کرونا در منزل تهران با پلتفرم آسان آزمایش، نیاز به مراجعه حضوری به آزمایشگاه، که بدلیل ازدحام مراجعین جزو مراکز پر خطر محسوب می شود نیست، چراکه آسان آزمایش آزمایشگاه را به محل دلخواه شما میاورد. آزمایش کرونا در منزل تهران شامل تمام مناطق 22 گانه است. در صورتی که نیاز به جواب دهی فوری تست کرونا در منزل زیر 6 ساعت دارید می توانید همین حالا درخواست انجام آزمایش اورژانسی کرونا در منزل را ثبت کنید. تست pcr یک روش قطعی برای شناسایی ویروس کرونا است. تست کرونا در منزل تهران یک راه حل سریع برای شهروندان تهرانی است.

اگر شما هم از ساکنان غرب تهران هستید و نیاز به انجام تست کرونا برای خود یا یکی از نزدیکانتان در غرب تهران را دارید، و یا اگر شما از ساکنان شرق تهران هستید و نیاز به انجام آزمایش کرونا برای خود یا یکی از نزدیکانتان در شرق تهران را دارید، یا اگر ساکن شمال تهران یا حتی جنوب تهران هستید، فرقی نمی کند کجا هستید می توانید برای انجام آزمایش کرونا روی آسان آزمایش حساب کنید. شما در هر نقطه ای از شهر که باشید بابت انجام تست کرونا هیچ هزینه ای بابت ایاب و ذهاب یا نمونه گیری از شما دریافت نخواهد شد.

تست کرونا در خانه

آسان آزمایش تنها پلتفرم تخصصی آنلاین آزمایشگاهی (آزمایش در منزل) است که برای انجام تست کرونا در خانه، نیاز به پرداخت هزینه اضافی ندارید و با همان هزینه تست کرونا در آزمایشگاه همانند مراجعه حضوری به آزمایشگاه، می توانید از خدمات آزمایشگاه های دارای مجوز طرف قرارداد با اسان ازمایش بهره مند شوید. در صورتی که نیاز به انجام آزمایش کرونا در محل دارید همین حالا می توانید از طریق یکی از راه ارتباطی زیر درخواست تست کرونا در خانه را ثبت کنید.

تست کرونا در منزل

واتساپ آسان آزمایش

تماس با آسان آزمایش

سایر مطالب مرتبط

CT در جواب آزمایش کرونا PCRپیشگیری و درمان ویروس کروناچرا نمونه گیری در منزل بهتر استتست اثربخشی واکسن کرونا  – تست کرونا در منزل اندیشه – تست کرونا در منزل اسلامشهر – تست کرونا در منزل ملارد – تست کرونا در منزل فردیس – تست کرونا در منزل غرب تهران – تست کرونا در منزل شرق تهران – تست کرونا در منزل شمال تهران – تست کرونا در منزل جنوب تهران – تست کرونا در منزل سعادت آباد  – تست کرونا برای زیارت – تست کرونا برای سفر به عراق

سوالات متداول تست کرونا در منزل

سوالات متداول تست کرونا

تست کرونا در منزل انجام می شود؟

بله شما می توانید درخواست رزرو تست کرونا در منزل ثبت کنید و در محل دلخواه تست کرونا انجام دهید. کافیست وارد حساب کاربری شوید و درخواست را به صورت آنلاین ثبت کنید و یا از طریق شماره تماس 02191304567 به صورت تلفنی یا واتساپ با ما در ارتباط باشید.

تست کرونا کودکان در منزل هم انجام میشود؟

بله آزمایشگاه های طرف قرارداد با آسان آزمایش، برای تمام سنین خدمات نمونه گیری در محل را انجام می دهند. شما می توانید تست کرونا کودک خود را در منزل و با خیال آسوده توسط آسان آزمایش انجام دهید.

آیا تست کرونا درد دارد؟

ممکن است در افرادی که دارای انحراف بینی یا تنگی مجرای هوایی هستند کمی دردناک باشد.

آسان آزمایش برای انجام تست کرونا در منزل با کدام مراکز طرف قرارداد است؟

آسان آزمایش یک پلتفرم آنلاین تخصصی آزمایشگاهی است، که کلیه درخواست های متقاضیان از جمله آزمایش کرونا در منزل را به آزمایشگاه های معتبر طرف قرارداد که مجوز انجام آزمایش کرونا در منزل را دارند، ارجاع می دهد.

آیا تست کرونا در منزل توسط آسان آزمایش مشمول هزینه اضافی است؟

آسان آزمایش برای انجام تست کرونا هزینه ایاب و ذهاب یا هرگونه هزینه اضافی دریافت نمیکند.

در صورتی که متقاضی تمایل به انجام آزمایش اورژانسی داشته باشید تا در سریع ترین زمان ممکن جوابدهی شود مبلغ 40000 تومان هزینه ایاب و ذهاب با ارسال سریع نمونه به آزمایشگاه اخذ میگردد.

تست کرونا در منزل با بیمه تکمیلی امکانپذیر است؟

بله پس از جوابدهی میتوانید تقاضای درخواست قبض آزمایشگاه برای بیمه تکمیلی کنید.

تست کرونا رایگان در کدام مراکز انجام می شود؟

تست کرونا رایگان فقط در مراکز دولتی و فقط با دستور پزشک متخصص انجام می شود و معمولا زمان جوابدهی تست کرونا رایگان در مراکز دولتی بین 48 الی 96 ساعت متغیر است.

چقدر احتمال جواب منفی کاذب تست کرونا چقدر است؟

طبق آخرین مقالات علمی منتشر شده، احتمال جواب منفی کاذب در تست کرونا بسته به اینکه میزان ویروس در بدن بیمار چقدر است و چند روز پس از بروز علایم، اقدام به انجام تست کرده باشد متفاوت است.

چطور جواب تست PCR کرونا را تفسیر کنیم؟

بهتر است در مورد تفسیر جواب تست کرونا با پزشک مشورت کنید، اما یک مقاله خلاصه در این زمینه وجود دارد که می توانید برای مشاهده اینجا کلیک کنید.

جوابدهی آزمایش کرونا در منزل به چه صورت انجام می شود؟

جوابدهی آزمایشگاه ها بر طبق نوع درخواست رزرو و زمان جوابدهی، در قالب فایل پی دی اف (PDF) که شامل مشخصات فرد متقاضی و مهر آزمایشگاه و QR کد است، به صورت پیامک حاوی لینک دانلود و یا از طریق واتساپ ارسال می گردد.

آیا تست کرونا برای پرواز برای کلیه ایرلاین ها معتبر است؟

بله جواب تست کرونای پروازی آزمایشگاه های طرف قرارداد آسان آزمایش برای کلیه ایرلاین های هواپیمایی داخلی و خارجی معتبر است.