تست بارداری در منزل یا تست بتا

با آسان آزمایش آزمایشگاه همیشه همراه شماست

براحتی می توانید از طریق وب سایت یا اپلیکیشن آسان آزمایش آنلاین برای انجام تست بارداری در منزل رزرو انجام دهید و جواب آزمایشتان را آنلاین در سریع ترین زمان دریافت کنید

تست بارداری در منزل

تست بارداری در منزل یکی از روش‌های سریع و آسان برای تشخیص بارداری است. در این تست، نمونه‌ای از خون به دستگاه داده می‌شود و در صورت حضور هورمون بتا-HCG در نمونه، تست مثبت شناخته می‌شود که این هورمون برای تشکیل پلاسنتا و تغذیه جنین در بدن لازم است. اگر نیاز به انجام تست بارداری در منزل دارید تا تشخیص دهید که آیا حامله هستید یا خیر، می توانید درخواست انجام تست بارداری در منزل یا تست تیتر بتا را در آسان آزمایش ثبت کنید تا براحتی بتوانید آزمایش بارداری در منزل یا محل کار خود انجام دهید.

در ادامه جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تست بارداری در منزل یا تست بارداری آنلاین همراه ما باشید:

تست بارداری در منزلتست بارداری چیست؟

تست‌ بارداری یک آزمایش تشخیصی است که یک هورمون خاص بنام گنادوتروپین جفتی انسانی (Beta-HCG) که به بتا هم معروف است را شناسایی می کند و این هورمون فقط در طول بارداری در بدن تولید می‌شود. تست بارداری می تواند با بررسی نمونه ادرار یا خون وجود هورمون HCG در بدن را مشخص کند. سطح بالای hCG نشانه بارداری و جواب مثبت در آزمایش بارداری است.

آزمایش خون بارداری از چه زمانی مشخص می شود؟

از همان روزهای ابتدای بارداری، بدن شروع به تولید HCG می کند و پس از کاشت تخمک بارور شده در رحم، یعنی حدود 6 تا 10 روز پس از لقاح سطح هورمون HCG شروع به افزایش می کند. این میزان افزایش hCG تا هفته دوازدهم پس از چسبیدن تخمک بارور شده به دیواره داخلی رحم ادامه می یابد و پس از هفته 12، کاهش تیتر بتا رخ می دهد. تست تیتر بتا برای سنجش میزان هورمون HCG بکار می رود. با انجام تست خون بارداری در منزل توسط آسان آزمایش تست تیتر بتا در محل انجام می شود.

تست بارداری در منزل با توجه به نوع نمونه آزمایش، می‌توان از ادرار یا خون برای جستجوی هورمون HCG استفاده کنند. تست های بارداری خانگی یا نوار تست حاملگی (بیبی چک) که از ادرار به عنوان نمونه استفاده می کنند رایج ترین نوع هستند، اما از انجایی که بی بی چک تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار می گیرد، لذا احتمال خطا در جواب تست بی بی چک وجود دارد. برای تست بارداری با جواب قطعی توصیه می شود تست بتا که از طریق خون نمونه گیری می شود برای تشخیص حاملگی انجام شود. تست آنلاین بارداری یا تست تیتر بتا با نمونه گیری از خون در منزل یا محل کار قابل انجام است.

آزمایش خون بارداری در منزل

آزمایش خون بارداری در منزل همان آزمایش تیتر بتا است. برای انجام تست تیتر بتا نیاز به نمونه خون است که با نمونه گیری از خون می توان میزان دقیق هورمون B-HCG را در بدن اندازه گرفت. آزمایش خون بارداری در منزل در هر ساعتی از شبانه روز قابل انجام است و نیاز به شرایط خاصی قبل از انجام آزمایش بارداری نیست. فقط در صورتی که از قرص های ضد حاملگی استفاده کرده باشید ممکن است باعث اختلال در نتیجه آزمایش خون بارداری شود. آزمایش در خانه برای بارداری یک انتخاب مطمئین و به دور از حضور در محیط آلوده و تحمل ترافیک شهری و صف در آزمایشگاه است.

تست بارداری با خون در منزل یکی از دقیق ترین روش های تست بارداری است که به شما کمک می کند میزان هورمون بتا را اندازه گیری کنید. تست بارداری با خون در منزل توسط آسان آزمایش قابل انجام است و شما براحتی می توانید درخواست انجام تست بارداری با خون در منزل را در سامانه ثبت کنید. جهت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

آزمایش خون بارداری بدون نسخه پزشک

آزمایش خون بارداری بدون نسخه پزشک، به معنای انجام آزمایش بارداری در خانه بدون نیاز به داشتن نسخه پزشک است. این آزمایش برای تشخیص بارداری و تعیین سطح هورمون بتا-HCG (گنادوتروپین کوریونیک انسانی) در خون انجام می‌شود. سطح این هورمون در بدن خانم های باردار در طول دوران بارداری افزایش می‌یابد و تشخیص بارداری را تأیید می‌کند. آزمایش خون بارداری بدون نسخه پزشک با آسان آزمایش یک سرویس آنلاین آزمایش خون بارداری است که به زنان باردار امکان می‌دهد در خانه خود نمونه گیری شوند و نتایج آزمایش را بدون نیاز به نسخه پزشک دریافت کنند.

معمولاً برخی از آزمایش‌های خون بارداری که بدون نسخه پزشک انجام می‌شوند عبارتند از:

1. آزمایش بارداری خانگی (آزمایش ادرار): این آزمایش برای تشخیص موقتی بارداری با استفاده از نمونه ادرار انجام می‌شود. با این حال، برای تأیید دقیق بارداری و بررسی جزئیات بیشتر، نیاز به آزمایش خون بارداری است.

2. آزمایش سطح هورمون بتا HCG: این آزمایش سطح هورمون HCG (گونادوتروپین کوریونیک بتا) را در خون بررسی می‌کند که در بارداری افزایش می‌یابد. این آزمایش در برخی آزمایشگاه‌ها بدون نسخه پزشک قابل انجام است.

برای انجام آزمایش خون بارداری بدون نسخه پزشک می توانید از آسان آزمایش کمک بگیرید. آسان آزمایش این امکان را برای شما فراهم کرده است تا آزمایش خون بارداری بدون نسخه پزشک را در منزل یا محل کار خود تجربه کنید و در سریع ترین زمان جواب آزمایش را به صورت آنلاین دریافت کنید.

هزینه آزمایش خون بارداری ۱۴۰۳

یکی از سوالات مکرر «قیمت آزمایش خون بارداری چقدر است؟» یا «قیمت آزمایش خون بتا چقدر است؟» هزینه آزمایش خون بارداری 1403 توسط آسان آزمایش 274،000 تومان است. به هزینه فوق 100،000 تومان هزینه نمونه گیری در منزل اضافه می شود، یعنی در کل هزینه آزمایش خون بارداری در منزل 1403 توسط آسان آزمایش 374،000 است که شما می توانید همین حالا درخواست خود برای انجام آزمایش خون بارداری را به صورت آنلاین یا تلفنی ثبت کنید. لازم به ذکر است قیمت آزمایش خون بارداری بر اساس تعرفه وزارت بهداشت است و در هنگام پذیرش نمونه در آزمایشگاه قبض صادر می گردد.

آیا برای انجام آزمایش خون بارداری باید ناشتا بود؟

خیر، برای انجام آزمایش خون بارداری ناشتا بودن نیاز نیست و شما می توانید در هرساعتی از شبانه روز آزمایش خون بارداری بدون ناشتایی را توسط آسان آزمایش در منزل یا محل دلخواه انجام دهید. آزمایش خون بارداری یا تست تیتر بتا دقیق ترین روش تشخیص بارداری است که از کمترین خطا در تشخیص بارداری برخوردار است و نیاز به ناشتایی ندارد. آزمایش خون بارداری در هفته اول می بایست حتما از طریق آزمایش خون بارداری انجام شود چرا که آزمایش بارداری از طریق ادرار نیازمند زمان بیشتری است. آزمایش خون بارداری به انگلیسی در جواب آزمایش به Beta-HCG یا Titr Beta-HCG معروف است.

آزمایش خون در منزل

تفاوت بین تست بارداری با نمونه خون و تست بارداری با نمونه ادرار

تست بارداری با نمونه خون و تست بارداری با نمونه ادرار دو روش متفاوت برای تشخیص بارداری هستند. در تست بارداری با نمونه خون، هورمون بتا (hCG) که تنها در حاملگی تولید می‌شود، در خون بررسی می‌شود. این تست معمولاً در آزمایشگاه انجام می‌شود و نیاز به نمونه خون از بیمار دارد. آزمایش خون در منزل با آسان آزمایش این امکان را فراهم کرده تا تست بارداری با نمونه خون را بتوانید در محل دلخواه انجام دهید.

اما در تست بارداری با نمونه ادرار، هورمون hCG در ادرار بررسی می‌شود. این تست را می‌توان در خانه با استفاده از کیت‌های تست بارداری بیبی چک از داروخانه خریداری کرد و بدون نیاز به خون در منزل انجام داد. از لحاظ دقت، تست بارداری با نمونه خون داری دقت بسیار بالایی است و احتمال خطا در آزمایش بسیار کم است.

تشخیص بارداری در منزل

برای تشخیص بارداری در منزل، می‌توان از تست‌های بارداری خانگی استفاده کرد. این تست‌ها عموماً با استفاده از نمونه ادرار انجام می‌شوند و بر اساس شناسایی هورمون بتا اچ جی ساخته می‌شوند. در حالت طبیعی، هورمون بتا اچ سی جی پس از بارداری در ادرار و خون بیشتر می‌شود و با استفاده از تست بارداری، می‌توان این هورمون را در نمونه ادرار شناسایی کرد و در صورت وجود آن، بارداری را تشخیص داد.

اما بدلیل حساسیت پایین این نوع تست توصیه می شود، تست بارداری با خون در منزل را انجام دهید. اگر آزمایش خون بارداری منفی باشد، میزان تیتر بتا در جواب آزمایش خون پایین تر از میزان تعیین شده خواهد بود. آزمایش خون بارداری بدون نسخه پزشک را می توانید از طریق آسان آزمایش در محل دلخواه انجام دهید.

بهترین زمان انجام تست بارداری چه زمانی است؟

بهترین زمان انجام تست بارداری یا تست تیتر بتا حدوداً 6 روز پس از لقاح یا رابطه جنسی است. اگر قاعدگی را از دست داده اید و اخیراً رابطه جنسی محافظت نشده داشته اید، ممکن است باردار باشید. تست بارداری با نمونه ادرار از یک هفته تا دو هفته از قطع قاعدگی قابل انجام است. پس بهتر است تست بارداری با نمونه ادرار را زمانی انجام دهید که تاخیر در زمان قاعدگی حداقل برای یک یا دو هفته رخ داده باشد. البته این برای زمانی است که می خواهید از بی بی چک یا نوار تست حاملگی برای تشخیص حاملگی استفاده کنید. اگر به جواب تست بارداری مشکوک هستید آزمایش خون بارداری را حتما انجام دهید.

تست بارداری از طریق خون یا همان تست تیتر بتا به شما کمک می کند حتی کمترین میزان HCG تولید شده در بدن را اندازه گیری کنید و نتیجه دقیق تری را از وضعیت حاملگی دریافت کنید. پس با انجام تست بارداری با نمونه خون یا همان آزمایش تیتر بتا از همان روزهای اول بارداری می توانید نسبت به انجام تست بارداری در منزل اقدام نمائید. آزمایش تست بتا توسط آسان آزمایش چند ساعته جوابدهی می شود و امکان انجام آزمایش بتا در منزل وجود دارد.

اگر نمی‌دانید زمان دقیق قاعدگی شما چه زمانی است، بهتر است آزمایش را تا حداقل 21 روز پس از آخرین رابطه جنسی محافظت نشده به تاخیر بیاندازید. برخی از تست‌های بسیار حساس بارداری از جمله تست بتا را می‌توان حتی تا قبل از از دست دادن پریود انجام داد. برای انجام تست بتا یا تست بارداری در منزل می توانید همین حالا درخواستتان را به صورت آنلاین یا تلفنی از طریق آسان آزمایش ثبت کنید. در صورتی که حامله هستید و نیاز به سونوگرافی در منزل یا عکس بارداری دارید می توانید روی آسان آزمایش حساب کنید.

علائم ظاهری بارداری

علائم بارداری ممکن است برای هر زن متفاوت باشد و برخی از زنان ممکن است در ابتدای بارداری هیچ علامتی نداشته باشند. با این حال، برخی از علائم معمول بارداری عبارتند از:

 • از دست دادن قاعدگی (قطع خونریزی ماهیانه)
 • احساس خستگی و کسل شدن
 • تکرر ادرار
 • حالت تهوع صبحگاهی
 • بالا آوردن یا استفراغ
 • سینه های متورم و حساس
 • پرخوری بیش از حد (ولع) یا بیزاری از بعضی غذاها
 • احساس نفخ یا ورم شکم

تست حاملگی در منزل

تست بارداری آنلاین

تست بارداری آنلاین به طور عمومی معنایی ندارد، اما آسان آزمایش امکان انجام تست بارداری آنلاین را از طریق سایت و اپلیکشن امکانپذیر کرده است. تست بارداری آنلاین یکی از راه‌هایی است که افراد می‌توانند خود را برای تشخیص بارداری آزمایش کنند. برای انجام آزمایش خون بارداری بدون نسخه پزشک، کافیست وارد حساب کاربری خود شوید و درخواست تست بارداری در منزل را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصین آزمایشگاهی جهت نمونه گیری به محل دلخواه شما مراجعه کنند.

تست آنلاین بارداری، یکی از روش‌های غیرحضوری است که به افراد اجازه می‌دهد خودشان را برای شناسایی بارداری آزمایش کنند. این تست‌ها معمولاً بر اساس تشخیص هورمون حاملگی به نام هورمون گنادوتروپین کوریونیک (HCG) انجام می‌شوند که در زنان باردار تولید می‌شود و به عنوان نشانه‌ای از بارداری در نمونه‌های خون و ادرار تشخیص داده می‌شود. رزرو تست آنلاین بارداری از طریق تماس تلفنی با 02191304567 نیز قابل انجام است. سریعترین راه تشخیص بارداری در محل دلخواه را از آسان آزمایش بخواهید.

آزمایش بارداری باید ناشتا باشیم؟

برای انجام آزمایش بارداری نیازی به ناشتا بودن نیست. آزمایش بارداری بر اساس پایش هورمون HCG است که برای انجام تست بارداری نیازی به ناشتا بودن قبلی نیست و در هر زمانی می توان تست بارداری را در منزل انجام داد. این سوال که تست بارداری نیاز به ناشتایی دارد یا نه یکی از سوالات پرتکرار متقاضیان انجام آزمایش تست بارداری است که امیدواریم توانسته باشیم جواب این سوال را داده باشیم.

جواب تست بارداری در منزل چقدر زمانبر است؟

اگر تست بارداری در منزل را با آسان آزمایش انجام دهید می توانید در عرض چند ساعت جواب تست حاملگی را دریافت کنید. آسان آزمایش با بهترین آزمایشگاه های تشخیص پزشکی طرف قرارداد است، و کلیه تست های ارجاع شده از طرف آسان آزمایش با اولویت بالا در بهترین آزمایشگاه ها انجام می شود. در جواب تست بارداری، تیتر بتا دقیقا میزان هورمون HCG را در بدن مشخص می کند و شما می توانید بر اساس میزان این هورمون تشخیص دهید که در کدام هفته از بارداری قرار دارید. هورمون Beta HCG تا اواخر سه ماهه سوم حاملگی میزانش افزایش می یابد و بعد از سه ماه میزانش شروع به کاهش می کند.

میزان بالای هورمون بتا در آزمایش خون بارداری، نشان دهنده جواب مثبت بارداری است. برای انجام آزمایش تیتر بتا نیاز به ناشتا بودن نیست، و برای اندازه گیری میزان هورمون بتا می توانید از آسان آزمایش کمک بگیرید. بهترین زمان برای آزمایش تیتر بتا حدودا یک هفته پس از لقاح است. تست بارداری با خون در منزل یکی روش مطمئین برای تشخیص حاملگی یا بارداری است، چرا که تست تیتر بتا بدون خطا می تواند نتیجه بارداری را مشخص نماید. هزینه تست بتا بالا نیست و انجام این تست در منزل مقرون به صرفه است. اگر بدنبال سریعترین راه تشخیص بارداری در منزل هستید با ما در ارتباط باشید.

آزمایش تیتر بتا، روش دقیق تشخیص بارداری

همانطور که اشاره شد، آزمایش تیتر بتا به یک نوع آزمایش خون برای تشخیص بارداری گفته می‌شود که این آزمایش برای اندازه‌گیری سطح هورمون بتا HCG (کوریونیک گونادوتروپین انسانی) در خون بکار می‌رود. هورمون HCG در دوران بارداری تولید می‌شود و اندازه‌گیری سطح آن در خون و ادرار، تشخیص بارداری را ممکن می‌سازد. آزمایش تیتر بتا می تواند به طور کاملا دقیق و سریع نتیجه بارداری را مشخص کند. برای انجام تست تیتر بتا نیاز به نمونه خون است و زمان نیاز برای انجام این آزمایش در آزمایشگاه ،حدود چند ساعت است.

سریعترین راه تشخیص بارداری

سریعترین راه تشخیص بارداری استفاده از آزمایش خون بارداری یا تیتر بتا است. آزمایش خون بارداری معمولاً بر پایه تشخیص حضور هورمون بتا اچ‌جی سی است که در زمان بارداری توسط جنین تولید می‌شود. برای انجام آزمایش خون بارداری که سریعترین و دقیق ترین راه تشخیص بارداری است می توانید با آسان آزمایش این آزمایش را در محل دلخواه انجام دهید. کافیست همین حالا درخواست انجام آزمایش را به صورت آنلاین یا تلفنی ثبت کنید و منتظر اعزام نمونه گیر به منزل یا محل کار خود باشید.

تست حاملگی انلاین

تست حاملگی آنلاین به عنوان یک ابزار آنلاین است که افراد به وسیله آن می‌توانند برای تشخیص بارداری استفاده کنند. این تست‌ معمولاً بر اساس تشخیص هورمون حاملگی به نام هورمون گنادوتروپین کوریونیک (HCG) انجام می‌شوند که در زنان باردار از جفت تولید می‌شود و به عنوان نشانه‌ای از بارداری در نمونه‌های خون و ادرار تشخیص داده می‌شود.

تست‌های حاملگی آنلاین به صورت نمونه‌برداری از خون انجام می‌شوند و پس آماده شدن جواب آزمایش، نتیجه‌ی آنلاین به شما نشان داده می‌شود. نتیجه تست حاملگی انلاین به صورت کاملا محرمانه جوابدهی می شود و از نتیجه تست فقط آزمایشگاه انجام دهنده آزمایش مطلع است. برای انجام تست حاملگی آنلاین می توانید از آسان آزمایش کمک بگیرید و همین حالا درخواست تست حاملگی را به صورت آنلاین یا تلفنی ثبت کنید و منتظر تماس نمونه گیر آزمایشگاه باشید.

تست تیتر بتا یا آزمایش کمی HCG در تشخیص موارد زیر کاربرد دارد:

 • تشخیص حاملگی
 • اگر در اوایل بارداری هستید، سن جنین را بدانید.
 • اگر در معرض خطر سقط جنین هستید، بارداری خود را کنترل کنید.

نحوه انجام تست بارداری در صورت استفاده از کنتراسپتیو ها

‎کنتراسپتیو «DE» یک داروی هورمونی، ترکیبی که به عنوان قرص پیشگیری کننده از بارداری که توسط پزشک تجویز می شود. استفاده از کنتراسپتیو ها ممکن است بر روی نتیجه تست بارداری تأثیر بگذارد و به علت مهار کردن تخمک‌گذاری، احتمال نمایش تست بارداری مثبت را کاهش می‌دهد. با این حال، در صورت استفاده صحیح از کنتراسپتیو ها، نتیجه تست بارداری صحیح خواهد بود.

اگر شما از کنتراسپتیو های هورمونی استفاده می‌کنید، باید ابتدا با پزشک خود مشورت کنید که کی باید مصرف آنها متوقف شود تا بتوانید تست بارداری صحیحی انجام دهید. معمولاً پزشکان پیشنهاد می‌دهند حداقل یک ماه پس از قطع کنتراسپتیوهای هورمونی، تست بارداری انجام شود. تست بارداری درمنزل روش نوینی از آسان آزمایش است که شما را از مراجعه حضوری به آزمایشگاه بی نیاز می کند.

هزینه ازمایش بتا ۱۴۰۳

هزینه ازمایش بتا ۱۴۰۳ یا همان تست بارداری با خون، بسته به نوع کیت مصرفی و روش تشخیص آزمایشگاهی متغییر است اما می توان هزینه آزمایش بتا را 274،000 تومان در نظر گرفت. هزینه آزمایش خون بارداری بدون نسخه پزشک مشمول بیمه نمی شود و تعرفه آزمایش به صورت آزاد محاسبه می گردد.  علاوه بر هزینه آزمایش خون بارداری، برای انجام این تست 100،000 تومان هزینه نمونه گیری در منزل به هزینه آزمایش اضافه می گردد.

تست بارداری در خانه

تست بارداری در خانه یکی از روش‌های سریع و آسان برای تشخیص بارداری است. تست بارداری در خانه می تواند بر اساس نمونه ادرار یا نمونه خون باشد که به تفاوت و فواید هر روش را بالا پرداخته شد. در صورتی که تمایل دارید نسبت به انجام تست بارداری در خانه اقدام کنید آسان آزمایش گذینه مناسبی برای شما می باشد. آسان آزمایش با بهترین آزمایشگاه های تشخیص پزشکی برای انجام تست بارداری در خانه طرف قرارداد است و شما براحتی می توانید تست بارداری در خانه را در سراسر شهر تهران با آسان آزمایش انجام دهید.

تست حاملگی در منزل با آسان آزمایش

همانطور که در بالا ذکر شد، تست حاملگی با نمونه خون یکی از روش‌های دقیق برای تشخیص حاملگی است. در این روش، به جای استفاده از نمونه ادرار، نمونه خون برای تشخیص هورمون بارداری در بدن بررسی می‌شود. جواب تست حاملگی با نمونه خون، دقت بالاتری نسبت به تست حاملگی با نمونه ادرار دارد. نمونه مورد نیاز برای انجام تست های بارداری یا حاملگی شامل آزمایش خون یا ادرار است. آزمایش خون بارداری می‌تواند مقادیر بسیار کم hCG را تشخیص دهد، بنابراین تست بارداری خون می‌تواند با دقت بالا تشخیص دهد که آیا باردار هستید یا خیر.

آزمایش خون بارداری به طور کلی قابل اعتمادتر از آزمایش ادرار است و از آنجایی که نتایج آزمایش خون با آسان آزمایش فوری در دسترس شما قرار می گیرد، آزمایش خون بارداری اغلب توسط زوج ها انتخاب می شود. جهت انجام تست حاملگی در منزل همین حالا می توانید به صورت آنلاین با ورود به حساب کاربری و انتخاب آزمایش بدون نسخه پزشک و یا تلفنی درخواست خود را ثبت کنید تا آزمایش حاملگی در منزل یا محل کار انجام دهید. برای انجام آزمایش حاملگی در منزل نیازی به ناشتا بودن نیست.

تست بارداری در منزل

واتساپ آسان آزمایش

تماس با آسان آزمایش