تست پاپ اسمیر در منزل

با آسان آزمایش آزمایشگاه همیشه همراه شماست

براحتی می توانید از طریق وب سایت یا اپلیکیشن آسان آزمایش آنلاین برای انجام آزمایش پاپ اسمیر در منزل رزرو انجام دهید و جواب آزمایشتان را آنلاین در سریع ترین زمان دریافت کنید

آزمایش پاپ اسمیر در منزل

آنچه در این مقاله می خوانید نمایش

آزمایش پاپ اسمیر در منزلآزمایش پاپ اسمیر

آزمایش پاپ اسمیر (Pap Smear) یک آزمایش پیشگیرانه است که توسط آن سلول‌های رحم و گردن رحم بررسی می‌شوند تا پزشک از وجود هرگونه تغییرات غیرطبیعی در این مناطق مطمئن شود. یکی از مهم‌ترین آزمایش‌هایی که باید زنان هر چند وقت یک‌بار نسبت به انجام آن اقدام کنند، آزمایش پاپ اسمیر است. تست پاپ اسمیر در منزل به طور کلی برای تشخیص سرطان گردن رحم و سایر بیماری‌های زنان از جمله تشخیص زگیل تناسلی یا همان HPV استفاده می‌شود.

آزمایش پاپ اسمیر برای تشخیص سرطان رحم (سرویکس)، استفاده می‌شود. در این آزمایش، نمونه‌ای از سلول‌های رحم و دور اطراف آن گرفته می‌شود و زیر میکروسکوپ بررسی می‌شود. تست پاپ اسمیر به صورت معمول در این موارد مورد استفاده قرار می‌گیرد:

1. اسکرینینگ (پیشگیری): به منظور پیشگیری از سرطان رحم و بیماری های زنان میبایست به طور دوره‌ای تست پاپ اسمیر انجام شود. این کار به منظور تشخیص هرگونه تغییرات غیرطبیعی در سلول‌ها، که می تواند نشانه اولیه سرطان، انجام می‌شود.

2. تشخیص تغییرات سلولی: اگر نتایج آزمایش پاپ اسمیر نرمال نباشد یا تغییرات سلولی مشخص شود، ممکن است نیاز به آزمایش‌های تکمیلی یا پیگیری توسط پزشک شود.

3. تشخیص عفونت‌های ویروسی: تست پاپ اسمیر همچنین می‌تواند به تشخیص عفونت‌های ویروسی مرتبط با سرطان سرویکس، به ویژه انواع ویروس پاپیلوما (HPV) کمک کند.

خوب است بدانید که سرطان دهانه رحم، در سراسر جهان یکی از شایع‌ترین سرطان‌ها در میان خانم‌ها محسوب می‌شود؛ بنابراین به بانوان پیشنهاد می‌شود که حتما برای تشخیص این سرطان، هر 6ماه یک‌بار تست پاپ اسمیر را انجام دهند. انجام آزمایش پاپ اسمیر در منزل توسط متخصص ماما با آسان آزمایش میسر است. پس از گرفتن نمونه پاپ اسمیر توسط ماما، نمونه پاپ اسمیر به آزمایشگاه پاتوبیولوژی فرستاده می شود و نتیجه آزمایش به صورت آنلاین یا کاغذی به متقاضی ارسال می گردد. پس لازم نیست برای انجام آزمایش پاپ اسمیر به مطب یا آزمایشگاه مراجعه کنید کافیه از آسان آزمایش کمک بگیرید.

تست پاپ اسمیر چیست و چگونه انجام می‌شود؟

همانطور که اشاره شد، تست پاپ اسمیر یا همان PAP Test یک آزمایش ساده و رایج است که برای آشکار سازی تغییرات سلولی در دهانه رحم زنان به کار می‌رود. این آزمایش به منظور شناسایی سرطان سرویکس و ابتلا به بیماری‌های قابل پیشگیری مانند عفونت‌های انتقال جنسی «HPV» انجام می‌شود. قبل از اینکه سرطان دهانه رحم تشکیل شود، تغییراتی در دهانه رحم صورت می‌گیرد که تنها با آزمایش پاپ اسمیر این تغییرات قابل مشاهده است؛ بنابراین به طور کلی تست پاپ اسمیر به بانوان کمک می‌کند که خیلی سریع از وجود سرطان باخبر شوند و از آن جلوگیری کنند.

پاپ اسمیر چگونه انجام میشود؟ تست پاپ اسمیر در منزل توسط متخصصین ماما قابل انجام است. کافیست در خواست انجام آزمایش پاپ اسمیر در منزل را از طریق آسان آزمایش ثبت کنید. برای انجام تست پاپ اسمیر در منزل، متخصص ماما یک نمونه از سلول‌های دهانه رحم را با استفاده از یک ابزار به نام اسپکولوم در واژن قرار می‌دهد و با یک برس مخصوص (سواپ) نمونه را گرفته و به آزمایشگاه ارجاع می دهد. در آزمایشگاه پاتولوژی، نمونه‌ای توسط متخصص پاتولوژی بررسی می‌شود و تغییرات سلولی اگر وجود داشته باشد، توسط پاتولوژیست گزارش داده می‌شود.

اگر نتیجه آزمایش پاپ اسمیر نرمال باشد، توصیه می‌شود که آزمایش را هر یک سال یک بار برای زنان بالای 30 سال انجام دهند. اما در صورتی که نتیجه آزمایش نرمال نباشد، پزشک می‌تواند اقدامات بیشتری را برای تشخیص و درمان بیماری مورد نظر برای بیمار انجام دهد. پس واجب است که هر خانمی، سالانه به صورت منظم تست پاپ اسمیر را انجام دهد تا از وجود بیماری‌های عفونی و سرطان دهانه رحم آگاه شود. هزینه تست پاپ اسمیر با آسان آزمایش کاملا مقرون به صرفه است و شما می توانید با ثبت درخواست تست پاپ اسمیر در منزل آزمایش پاپ اسمیر را در محل مورد نظر انجام دهید.

آزمایش پاپ اسمیر در منزل

چه کسانی باید آزمایش پاپ اسمیر را انجام دهند؟

اگر برای شما سوال است که چه کسانی باید آزمایش پاپ اسمیر انجام دهند؟ باید گفت همه زنان ۲۱ تا ۶۵ ساله باید حداقل سالانه یک‌بار به طور منظم تست پاپ اسمیر را انجام دهند.

زمان فاصله انجام مجدد تست پاپ اسمیر بستگی به وضعیت سلامتی فرد دارد؛ در صورتی که با انجام پاپ اسمیر مشخص شود که فرد دارای مشکلاتی مانند زگیل تناسلی یا ویروس HPV، سرطان دهانه رحم و… است، باید در سریع‌ترین زمان ممکن برای درمان به پزشک مراجعه کند و برای اینکه متوجه شود درمان نتیجه داده است یا نه، باید در فاصله‌های زمانی کوتاه چندین بار تست پاپ اسمیر انجام دهد تا زمانی که به طور کامل درمان انجام شود. شما همزمان می توانید با آزمایش پاپ اسمیر، تست HPV در منزل را هم انجام دهید، چرا که نمونه آزمایش برای آزمایش پاپ اسمیر با نمونه آزمایش HPV یکسان است.

در صورت وجود علائمی مانند خونریزی غیرطبیعی، تشنج و درد شدید در نواحی تناسلی دارید برای بررسی بیشتر انجاک تست پاپ اسمیر در منزل توصیه می شود. همچنین، زنانی که در گذشته تغییرات پیش سرطانی داشته اند یا سابقه ژنتیکی فامیلی سرطان رحم داشته‌اند، باید بیشتر از یک بار در سال تست پاپ اسمیر را انجام دهند. خوب است بدانید که ویروس‌ها و عفونت‌ها از طریق رابطه جنسی به فرد منتقل می‌شود؛ بنابراین انجام آزمایش پاپ اسمیر برای افرادی که دارای رابطه جنسی هستند نیز واجب است و این آزمایش را باید حداقل هر یک سال یک‌بار انجام دهند.

 

آزمایش پاپ اسمیر در منزل

واتساپ آسان آزمایش

تماس با آسان آزمایش

بهترین زمان انجام تست پاپ اسمیر در منزل

تست پاپ اسمیر در منزل را بهتر است حدوداً 5 تا 7 روز پس از پایان پریود انجام دهید. علت این مساله این است که در دوران پریود، نمونه‌ی پاپ اسمیر اخذ شده ممکن است به دلیل خونریزی و ترشحاتی که در طی این دوره وجود دارد، باعث تداخل در تحلیل گزارش آزمایشگاه شود. بنابراین، پیشنهاد می‌شود که تا انتهای دوران پریود منتظر بمانید و سپس آزمایش پاپ اسمیر را در منزل انجام دهید. اگر شما در دوران بارداری یا شیردهی هستید، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

پس حتما بخاطر داشته باشید، افرادی که در دوران قاعدگی هستند و یا دچار عفونت واژن هستند نمی‌توانند تست پاپ اسمیر را انجام دهند، زیرا خونریزی قاعدگی یا وجود عفونت موجب کاهش دقت آزمایش پاپ اسمیر می شود؛ بنابراین اگر تاریخ انجام تست پاپ اسمیر شما با تاریخ قاعدگی‌تان تداخل دارد، نوبت انجام تست پاپ اسمیر در منزل را به زمانی دیگر موکول کنید. جهت اطلاع از هزینه تست پاپ اسمیر سال 1403 در ادامه همراه ما باشید.

تست پاپ اسمیر در منزل

آزمایش پاپ اسمیر در منزل چه چیزی را نشان می دهد

آزمایش پاپ اسمیر یک فرایند اسکرینینگ است که برای تشخیص زودرس تغییرات غیرطبیعی در سلول‌های داخل واژن و رحم انجام می‌شود. اگر می خواهید بدانید در آزمایش پاپ اسمیر چه چیزهایی مشخص می شود بهتر است بدانید که آزمایش پاپ اسمیر وضعیت سلول های دهانه رحم، التهاب، وضعیت سلول ها و .. را نشان می دهد. در آزمایش پاپ اسمیر می توان موارد زیر را بررسی کرد:

 • سلول‌های نرمال: سلول‌های بدن زنان در نمونه‌ای که از رحم و واژن گرفته می‌شود، به طور طبیعی باشند و هیچ تغییرات غیرطبیعی در آن‌ها مشاهده نشود.
 • سلول های غیر طبیعی: این تغییرات نشانه‌ای از تغییرات غیرطبیعی در سلول‌های رحم هستند که ممکن است نشانگر وجود پیش‌سرطانی یا سرطانی باشند.
 • عفونت‌ها و التهابات واژن و رحم: سلول‌های نمونه ممکن است نشان دهنده وجود عفونت‌ها و التهابات در واژن یا رحم باشند که نیاز به درمان دارند.
 • تغییرات سلول‌ها یا دیسپلازی (Dysplasia): این تغییرات نشانه تغییرات غیرطبیعی در سلول‌های رحم هستند که ممکن است پیش‌سرطانی باشند و نیاز به مراقبت و مراجعه به پزشک دارند.
 • سایر تغییرات ناشی از عوامل دیگر: ممکن است در نمونه‌های پاپ اسمیر تغییراتی که ناشی از عوامل دیگری مانند استفاده از داروها، ترکیبات مخدر، یا تغییرات هورمونال باشند، مشاهده شود.

تشخیص نتایج آزمایش پاپ اسمیر توسط یک پاتولوژیست متخصص انجام می‌شود که سلول‌های نمونه را تحت میکروسکوپ مورد بررسی قرار می‌دهد و نتایج را تشخیص می‌دهد. اگر بدنبال انجام آزمایش پاپ اسمیر در یک آزمایشگاه تخصصی پاتولوژی هستید می توانید از طریق آسان آزمایش درخواست انجام آزمایش در محل را ثبت کنید تا کارشناس ماما به منزل شما جهت نمونه برداری مراجعه کند و نمونه پاپ اسمیر را به آزمایشگاه همکار تحویل دهد. هزینه تست پاپ اسمیر توسط آسان آزمایش کاملا مقرون به صرفه است و شما با کمترین هزینه اضافی می توانید این آزمایش را در محل انجام دهید.

آمادگی قبل از انجام تست پاپ اسمیر در منزل

یکی از سوالات پر تکرار این است که شرایط انجام آزمایش پاپ اسمیر چیست؟ و یا قبل از ازمایش پاپ اسمیر چه نکاتی را رعایت کنیم؟  برای انجام آزمایش پاپ اسمیر در منزل، قبل از انجام تست، لازم است که نکات زیر رعایت شود:

 • ۲۴ ساعت قبل از انجام تست، از روابط جنسی خودداری کنید.
 • 48 ساعت قبل از انجام تست، از استفاده از روان‌کننده و ژل خودداری کنید.
 • 48 ساعت قبل از انجام تست، از استفاده از اسپری و پودر در نزدیکی واژن خودداری کنید.
 • 48 ساعت قبل از انجام تست، از استفاده از شیاف و کرم در محل واژن خودداری کنید.
 • زمان انجام تست پاپ اسمیر را به حداقل 4 روز پس از پایان پریود موکول کنید.
 • قبل از انجام تست پاپ اسمیر، بهتر است مقداری آب خالص بخورید تا بدنتان آب کافی داشته باشد.

شرایط نگهداری نمونه پاپ اسمیر در منزل

یکی از سوالات رایجی که بیشتر متقاضیان دارند این است که شرایط نگهداری نمونه پاپ اسمیر در منزل چیست؟ و یا نمونه پاپ اسمیر تا چند روز قابل نگهداری است؟ در جواب باید گفت بهتر است نمونه پاپ اسمیر پس از انجام نمونه برداری، بلافاصله به آزمایشگاه تحویل داده شود چرا که نگاه داری نمونه پاپ اسمیر در منزل می تواند روی تشخیص آزمایشگاهی تاثیر گذار باشد. پس نگاه داری نمونه پاپ اسمیر به مدت طولانی در خانه کار اشتباهی است ولی می توان نمونه را تا چند روز در دمای پایین در منزل نگاه داری کرد، هرچند طبق توضیحات توصیه نمی شود.

نمونه پاپ اسمیر را کجا تحویل بدهیم

پس از انجام تست پاپ اسمیر، نمونه پاپ اسمیر را باید به آزمایشگاه پاتوبیولوژی تحویل دهید. در صورتی که امکان مراجعه به آزمایشگاه برایتان فراهم نیست می توانید با آسان آزمایش تماس بگیرید تا پیک آزمایشگاه جهت دریافت نمونه آزمایش پاپ اسمیر به محل شما اعزام گردد و نمونه آزمایش را به آزمایشگاه تحویل نماید. پس شما می توانید نمونه پاپ اسمیر خود را همین حالا به آزمایشگاه های همکار آسان آزمایش بدون مراجعه حضوری تحویل دهید.

هزینه تست پاپ اسمیر در منزل

هزینه تست پاپ اسمیر در منزل در سال ۱۴۰۳ با احتساب هزینه نمونه گیری در منزل 830،000 تومان است. در هر کجا از شهر تهران و تبریز که باشید می توانید درخواست انجام آزمایش پاپ اسمیر در منزل را از طریق آسان آزمایش ثبت کنید تا در سریع ترین زمان تست پاپ اسمیر در منزل برای شما توسط کارشناس مامایی انجام شود.

هزینه پاپ اسمیر ۱۴۰۳ نسبت به سال گذشته افزایش تقریبی 30% داشته است اما آسان آزمایش سعی کرده است قیمت تست پاپ اسمیر در منزل را متعادل نگاه دارد تا متقاضیان انجام تست پاپ اسمیر با کم ترین هزینه بتوانند تست پاپ اسمیر را در منزل با بالاترین کیفیت و دقت انجام دهند. هزینه پاپ اسمیر در سال 1403 طبق تعرفه 433000 تومان است که شما با کمترین هزینه نمونه گیری می توانید این آزمایش را در منزل انجام دهید.

هزینه تست پاپ اسمیر در منزل با آسان آزمایش کمتر از هزینه پاپ اسمیر در مطب پزشکان متخصص است، چرا که آسان آزمایش هزینه نمونه گیری را برای متقاضیان انجام آزمایش پاپ اسمیر در منزل کاهش داده است. هزینه تست پاپ اسمیر بر اساس تعرفه اعلامی از سازمان نظام پزشکی است و کلیه صورتحساب ها در قالب قبض آزمایشگاه به متقاضی ارسال خواهد شد. در صورت درخواست انجام آزمایش HPV و پاپ اسمیر به صورت همزمان، هزینه ایاب و ذهاب و نمونه گیری صفر «رایگان» خواهد شد و شما می توانید فقط با پرداخت هزینه 2،333،000 تومان هر دو آزمایش را در منزل انجام دهید.

هزینه تست پاپ اسمیر در صورتی که تمایل داشته باشید تست پاپ اسمیر را در منزل انجام دهید کاملا مقرون بصرفه است. جهت انجام تست پاپ اسمیر در منزل می توانید همین حالا درخواستتان را ثبت کنید.

تست پاپ اسمیر در منزل

آسان آزمایش شرایطی را فراهم کرده است تا شما حتی برای انجام تست پاپ اسمیر به مراکز درمانی مراجعه نکنید و تست پاپ اسمیر در منزل را با آسان آزمایش تجربه کنید. افرادی که طبق نسخه تجویز شده پزشک یا طبق تصمیم خود، مایل به انجام تست پاپ اسمیر هستند، اما شرایط مراجعه حضوری به مراکز درمانی یا مطب پزشک را ندارند، می‌توانند تست پاپ اسمیر در منزل را با آسان آزمایش در منزل تجربه کنند. تست پاپ اسمیر در منزل توسط کارشناس ماما انجام می شود و شما را از انتظار در مطب و مراجعه به آزمایشگاه بی نیاز می کند. انجام تست پاپ اسمیر توسط آسان آزمایش برای همه بانوان حداقل به صورت سالیانه توصیه می شود.

تست پاپ اسمیر تهران

همانطور که ارشاره شد، تست پاپ اسمیر یکی از روش‌های ارزیابی سلامت زنان است که برای تشخیص تغییرات غیرطبیعی در سلول‌های گردن رحم و پیشگیری از سرطان گردن رحم استفاده می‌شود. برای انجام این آزمایش، نمونه‌ای از سلول‌های گردن رحم توسط ماما جمع‌آوری شده و سپس در آزمایشگاه تحت بررسی میکروسکوپی قرار می‌گیرد. تست پاپ اسمیر تهران توسط آسان آزمایش در تمام نقاط تهران قابل انجام است و دیگر نیازی به مراجعه حضوری نیست.

اگر شما در تهران ساکن هستید و به دنبال مراکز یا آزمایشگاه‌های انجام آزمایش پاپ اسمیر هستید، می توانید با آسان آزمایش تماس بگیرید. در صورتی که نیاز به انجام تست پاپ اسمیر تهران هستید، کارشناس ماما به محل شما اعزام خواهد شد و در صورتی که از قبل نمونه گیری انجام شده باشد می توانید با ثبت درخواست، نمونه را به صورت رایگان تحویل پیک آسان آزمایش دهید تا نمونه آزمایش شما در آزمایشگاه همکار آسان آزمایش پذیرش شود.

آزمایش پاپ اسمیر تبریز

اگر شما در تبریز هستید و به دنبال مراکز یا آزمایشگاه‌های انجام آزمایش پاپ اسمیر هستید، می توانید با آسان آزمایش تماس بگیرید. در صورتی که نیاز به انجام آزمایش پاپ اسمیر در منزل تبریز باشید، کارشناس مامایی به محل شما اعزام خواهد شد و در صورتی که از قبل نمونه گیری برای آزمایش پاپ اسمیر را انجام داده باشید می توانید با ثبت درخواست، نمونه را به صورت رایگان تحویل پیک آسان آزمایش دهید تا نمونه آزمایش شما در آزمایشگاه همکار آسان آزمایش پذیرش شود.

تشخیص سرطان رحم در خانه

تشخیص سرطان رحم نیاز به انجام آزمایش های خاص و مشاوره پزشک دارد. هرچند که تکنولوژی‌ها و تست‌های تشخیصی در حال پیشرفت هستند، اما تشخیص نهایی و درمان بیماری همواره باید توسط پزشک متخصص انجام شود. در زیر چند مورد از روش‌های متداول برای تشخیص سرطان رحم در خانه که توسط آسان آزمایش قابل انجام است ذکر شده است:

1. آزمایش پاپ اسمیر (Pap Smear):
آزمایش پاپ اسمیر یکی از متداول‌ترین روش‌های اولیه تشخیص سرطان رحم است. در این آزمایش، نمونه‌ای از سلول‌های گردن رحم برای بررسی تحت میکروسکوپ قرار می‌گیرد. آزمایش پاپ اسمیر به ویژه برای تشخیص زودرس سلول‌های غیرطبیعی یا پیش‌سرطانی مؤثر است.

2. آزمایش HPV (Human Papillomavirus):
ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) یکی از عوامل اصلی ایجاد سرطان رحم است. آزمایش HPV می‌تواند حضور این ویروس را تشخیص دهد.

3. سونوگرافی (Ultrasound):
سونوگرافی یک روش تصویربرداری است که با استفاده از امواج صوتی اطلاعات در مورد داخل رحم ارائه می‌دهد. این روش می‌تواند تغییرات ساختاری مانند وجود توده‌ها را نشان دهد.

4. MRI (Magnetic Resonance Imaging):
این روش نیز از امواج مغناطیسی برای تولید تصاویر استفاده می‌کند و می‌تواند اطلاعات بیشتری در مورد محیط داخلی رحم فراهم کند.

5. بیوپسی (Biopsy):
در صورتی که نتایج تست‌های قبلی مشکوک باشند، بیوپسی ممکن است انجام شود. این روش شامل جمع‌آوری نمونه کوچکی از بافت رحم برای تحلیل تحت میکروسکوپ است.

همانطور که اشاره شد بهترین روش تشخیص سرطان رحم در خانه آزمایش پاپ اسمیر است که می توانید تست پاپ اسمیر را توسط آسان آزمایش توسط کارشناس مامایی در منزل انجام دهید. برای انجام آزمایش پاپ اسمیر در منزل و یا تشخیص سرطان رحم در خانه می توانید همین حالا درخواستتان را به صورت آنلاین و یا تلفنی ثبت کنید.

تفاوت آزمایش پاپ اسمیر و hpv

آزمایش پاپ اسمیر و آزمایش HPV هر دو به منظور ارزیابی سلامت زنان و تشخیص زودرس سرطان رحم استفاده می‌شوند، اما هدف و محتوای هر آزمایش متفاوت است:

1. آزمایش پاپ اسمیر (Pap smear):
در این آزمایش، نمونه‌ای از سلول‌های رحم (سرویکس) واژینال بررسی می‌شود تا نشان دهد آیا سلول‌ها نرمال هستند یا نه و آیا هرگونه تغییرات غیرعادی یا سلول‌های پیش‌سرطانی یا سرطانی وجود دارند.
آزمایش پاپ اسمیر می‌تواند تغییراتی مانند تغییرات سلول‌های غیرعادی (سیلیات)، ابتلا به عفونت‌های واژینال و رحمی را نشان دهد.

2. آزمایش HPV (Human Papillomavirus) :
این آزمایش به بررسی ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) در سلول‌های رحم واژینال می‌پردازد.
HPV یک ویروس جنسی است که به طور معمول از طریق رابطه جنسی انتقال می‌یابد و می‌تواند به سرطان رحم و سایر سرطان‌های مرتبط با آن منجر شود.
آزمایش HPV معمولاً به عنوان قسمتی از تست اسکرینینگ سرطان رحم برای زنان بالغ در نظر گرفته می‌شود.

به طور کلی، آزمایش پاپ اسمیر برای تشخیص سرطان و تغییرات پیش سرطانی مفید است، در حالی که آزمایش HPV به بررسی احتمال ابتلا به ویروس HPV و ریسک بیشتر برای ابتلا به سرطان رحم می‌پردازد. اغلب در برنامه‌های اسکرینینگ زنان، از ترکیب این دو آزمایش به عنوان یک روش بررسی جهت تشخیص زودرس سرطان رحم استفاده می‌شود.

آزمایش پاپ اسمیر در منزل را با آسان آزمایش تجربه کنید

برای انجام آزمایش پاپ اسمیر در منزل تنها کافی است به صورت آنلاین یا تلفنی درخواست آزمایش پاپ اسمیر در منزل را ثبت کنید تا درخواست شما در سریع‌ترین زمان ممکن بررسی شود و متخصصین مامائی برای انجام آزمایش به منزل شما مراجعه کنند. برای ثبت درخواست آنلاین در پنل کاربری وارد بخش آزمایش بدون نسخه آزمایش شوید و درخواست آزمایش پاپ اسمیر در منزل را ثبت کنید. شما می توانید هم به صورت آنلاین، واتساپ و یا تلفنی درخواست تست پاپ اسمیر در منزل را ثبت کنید و منتظر هماهنگی توسط کارشناسان باشید.

آزمایش پاپ اسمیر در منزل

واتساپ آسان آزمایش

تماس با آسان آزمایش

سوالات متداول

سوالات متداول تست پاپ اسمیر

آیا انجام آزمایش پاپ اسمیر درد دارد؟

خیر، عموماً تست پاپ اسمیر (Pap smear) که برای ارزیابی سلامت رحم و گردن رحم انجام می‌شود، درد زیادی ایجاد نمی‌کند. تست پاپ اسمیر معمولاً توسط متخصص زنان و یا کارشناس ماما انجام می‌شود که در برخی موارد، افراد ممکن است احساس کوچکی یا فشاری در منطقه دهانه رحم احساس کنند که اصلا دردناک نیست.

آیا نیاز به آمادگی خاصی قبل از آزمایش پاپ اسمیر دارم؟

همانطور که گفته شد نیاز به رعایت بعضی موارد قبل از انجام تست پاپ اسمیر است که در بالا کامل به آن اشاره شد.

آیا ممکن است پس از آزمایش پاپ اسمیر خونریزی رخ دهد؟

ممکن است در برخی افراد احساس، درد، تنگی نفس یا ترشح خونی از واژن پس از آزمایش پاپ اسمیر اتفاق بیفتد که کاملا طبیعی است.

آیا برای انجام تست پاپ اسمیر نیاز به ایستادن در صف مطب پزشکی دارم؟

خیر شما می توانید تست پاپ اسمیر در منزل را بدون اتلاف وقت و هزینه توسط آسان آزمایش انجام دهید.

آیا آزمایش پاپ اسمیر می تواند سرطان را تشخیص دهد؟

بله آزمایش پاپ اسمیر برای تشخیص سرطان رحم «سرویکس» و دهانه رحم کاربرد دارد.

آیا تست پاپ اسمیر دقیق است؟

بله تست پاپ اسمیر یک آزمایش میکروسکوپی است که بررسی سلول ها توسط متخصص پاتولوژیست زیر میکروسکوپ انجام می شود. در صورتی که بیمار تمام شرایط قبل از انجام آزمایش پاپ اسمیر را رعایت کرده باشد می تواند جواب کاملا دقیقی دریافت کند.

آیا می توانم آزمایش پاپ اسمیر را در منزل انجام دهم؟

بله شما می توانید آزمایش پاپ اسمیر را در منزل توسط ثبت درخواست در آسان آزمایش انجام دهید.

آیا نتایج آزمایش پاپ اسمیر برای همیشه است؟ یا نیاز به تکرار آن در آینده دارم؟

همانطور که اشاره شد در صورتی که نتیجه تست پاپ اسمیر منفی باشد یکسال بعد می بایست این تست را انجام دهید اما در صورتی که جواب تست پاپ اسمیر مثبت باشد و یا دارای سابقه فامیلی ژنتیکی هستید می بایست هر چند وقت یکبار نسبت به انجام آزمایش پاپ اسمیر اقدام کنید.

چند روز بعد از پاپ اسمیر می توان رابطه داشت؟

پس از انجام آزمایش پاپ اسمیر، اکثراً پزشکان توصیه می‌کنند تا حداقل ۴۸ تا ۷۲ ساعت صبر کنید قبل از داشتن رابطه جنسی. این باعث می‌شود تا هر گونه تغییر یا التهابی که ناشی از آزمایش باشد، به طور کامل بهبود یابد و احتمال ایجاد آسیب در صحیح بودن نتایج آزمایش کاهش یابد.