تست hpv در منزل

با آسان آزمایش آزمایشگاه همیشه همراه شماست

براحتی می توانید از طریق وب سایت یا اپلیکیشن آسان آزمایش آنلاین برای انجام تست HPV در منزل رزرو انجام دهید و جواب آزمایشتان را آنلاین در سریع ترین زمان دریافت کنید

تست hpv در منزل

تست HPV در منزل، برای تشخیص ویروس هیومن پاپیلوما (human papillomavirus) که عامل زگیل تناسلی است استفاده می شود. آزمایش HPV در منزل توسط متخصص ماما از واژینال خانم ها و توسط نمونه گیر آقا برای نمونه گیری از آقایان نمونه گیری انجام می شود و به آزمایشگاه تشخیص مولکولی و ژنتیک ارجاع داده می شود. در صورتی که فرد به ویروس HPV آلوده باشد و به موقع اقدام به درمان نکند، احتمال تبدیل زگیل تناسلی به سرطان دهانه رحم در خانم ها وجود دارد. آقایانی که دارای علائم و بثورات مشکوک به HPV هستند می توانند آزمایش hpv را در منزل انجام دهند.

ویروس HPV یکی از ویروس هایی است که از راه تنفس انتقال پیدا نمی کند بلکه تنها راه های انتقال آن از راه رابطه جنسی، رابطه مقعدی و رابطه دهانی می باشد. بسیاری از افراد هنگامی که متوجه می شوند به این ویروس آلوده شده اند بسیار وحشت می کنند و تصور می کنند که به بیماری مانند هپاتیت و ایدز دچار شده‌اند. بهتر است بدانید این تنها یک تصور اشتباه می باشد زیرا این بیماری قابل درمان است و واکسن آن نیز وجود دارد. اگر مشکوک به بیماری زگیل هستید بهترین کار تشخیص زودرس این بیماری است، چرا که با تشخیص زودرس امکان درمان وجود دارد. بهترین راه تشخیص تست hpv در منزل است.

معمولا همه افرادی که رابطه جنسی پرخطر دارند باید این آزمایش را انجام دهند. انجام تست HPV در منزل برای تمامی افرادی که شریک جنسی دارند یک امر ضروری است، اما ممکن است بدلیل استرس یا خجالت نخواهند این تست را در مرکز درمانی انجام دهند. اصلا نگران نباشید آسان آزمایش امکان انجام تست HPV در منزل را برای شما امکان پذیر کرده است و شما براحتی می توانید آزمایش اچ پی وی را در منزل انجام دهید. هزینه تست hpv چقدر است؟ آزمایش hpv pcr چگونه انجام میشود؟ در ادامه همراه ما باشید.

تست HPV در منزلآزمایش HPV چیست؟

همانطور که اشاره شد آزمایش HPV برای تشخیص زگیل تناسلی است. زگیل تناسلی یک بیماری ویروسی پوستی است که عامل ایجاد کننده بیماری ویروس پاپیلومای انسانی است که باعث ایجاد زگیل در ناحیه تناسلی، دهانی، مقعدی می شود. در صورتی که به موقع اقدام به تشخیص بیماری HPV نشود باعث بیماری‌هایی مثل سرطان در اندام جنسی زنان و مردان می شود.

آزمایش اچ پی وی از طریق نمونه‌برداری از سلول‌های پوششی ناحیه تناسلی به ویژه در اندام‌های جنسی زنان و مردان انجام می گردد. در این آزمایش با استفاده از ابزار مخصوص (سواپ یا براش) از زگیل های ناحیه تناسلی یا دهانه واژن نمونه‌برداری می‌شود و برای غربالگری به آزمایشگاه ارسال می‌شود. زمان جوابدهی این آزمایش در حدود 3 روز خواهد بود. لازم به ذکر است آزمایش خون اچ پی وی برای تشخیص HPV وجود ندارد. برای تست HPV در منزل برای خانم ها جهت نمونه برداری کارشناس مامایی اعزام می گردد.

چند نوع ویروس HPV وجود دارد؟

ویروس HPV در دو دسته تقسیم بندی می شود:

 • HPV کم خطر که عمدتاً هیچ بیماری ایجاد نمی کنند. با این حال، چندین نوع HPV کم خطر می تواند باعث ایجاد زگیل در ناحیه تناسلی، مقعد، دهان یا گلو شود. از جمله ژنوتایپ های HPV کم خطر عبارتنداز: ژنوتایپ 6، ژنوتایپ 11، ژنوتایپ 40، ژنوتایپ 42، ژنوتایپ 43، ژنوتایپ 44، ژنوتایپ 54، ژنوتایپ 61، ژنوتایپ 62، ژنوتایپ 89، ژنوتایپ 90
 • HPV های پرخطر می توانند انواع مختلفی از سرطان را ایجاد کنند. حدود 15 نوع HPV پرخطر شامل: ژنوتایپ 16، ژنوتایپ 18، ژنوتایپ 31، ژنوتایپ 33، ژنوتایپ 35، ژنوتایپ 39، ژنوتایپ 45، ژنوتایپ 51، ژنوتایپ 52، ژنوتایپ 56، ژنوتایپ 58، ژنوتایپ 59، ژنوتایپ 66، ژنوتایپ 68، ژنوتایپ 69
 • در دسته سوم که جدیداً اضافه شده است، احتمال می رود 5 ژنوتایپ جدید نیز جزو اچ پی وی های پرخطر باشند.

آزمایشگاه طرف قرارداد آسان آزمایش هر سه دسته فوق را در تست HPV در منزل بررسی و در جواب آزمایش HPV به صورت جداگانه نتیجه هر ژن را گزارش می کند. برای انجام تست hpv در منزل برای خانم ها و آقایان آسان آزمایش بهترین گذینه است.

راه‌های انتقال بیماری HPV

شایع ترین راه انتقال بیماری HPV معمولا از طریق تماس جنسی است. این عفونت معمولاً در افرادی با افراد مختلف روابط جنسی متعددی دارند شایع است. انواع رابطه جنسی، از جمله تماس دهانی، مقعدی و واژینال می تواند عفونت را به فرد دیگری منتقل کند. این ویروس هم در آقایان و هم خانم ها درگیر می کند و با تست HPV به روش PCR می توان این ویروس را تشخیص داد. پس در صورتی که مشکوک به بیماری هستید، با ثبت درخواست تست HPV در منزل می توانید همین حالا این آزمایش را در منزل انجام دهید.

ویروس HPV می تواند از راه های دیگری نیز منتقل شود:

 • اگر مادر مبتلا به HPV باشد، می تواند این ویروس را به نوزاد منتقل کند. به خصوص اگر زایمان طبیعی باشد.
 • این ویروس می تواند در یک محیط غیربهداشتی که در آن از حذف موهای زائد یا لیزر موهای زائد استفاده می شود، منتقل شود.
 • استفاده از تجهیزات پزشکی آلوده، تیغ و وسایل شخصی بیمار و همچنین ظروف غذاخوری آلوده به بزاق بیمار نیز می تواند باعث عفونت HPV شود.
 • از طریق انواع سکس از جمله اورال سکس (سکس دهانی)، انال سکس (سکس معقعدی) و یا بوسه منتقل می شود.

آزمایش خون در منزلتست HPV در منزل چگونه انجام می‌شود؟

برای انجام تست HPV در منزل، لازم است نمونه‌ای از سلول‌های دهانه رحم خانم ها و یا مناطق درگیر بیماری در آقایان جمع‌آوری نمونه انجام شود. این کار توسط متخصص زنان زایمان یا ماما برای بانوان و توسط متخصص آزمایشگاه برای آقایان انجام می شود. برای بانوان، نمونه گیری برای آزمایش HPV در منزل همانند نمونه گیری برای آزمایش پاپ اسمیر است. متخصص نمونه گیر در منزل، با استفاده از ابزاری به نام اسپکولوم دهانه واژن را باز می‌کند تا به‌راحتی بتواند به دهانه رحم دسترسی داشته باشد. سپس با استفاده از ابزاری شبیه برس یا فرچه از سلول های پوششی دهانه رحم نمونه برداری انجام می شود.

بعد از جمع آوری نمونه در منزل، جهت تشخیص HPV به روش PCR به آزمایشگاه ارجاع می گردد. شما می توانید همزمان با آزمایش HPV در منزل، آزمایش پاپ اسمیر در منزل را هم انجام دهید چراکه روش نمونه گیری برای هر دو آزمایش یکسان است. همانطور که قبلا هم اشاره شد آزمایش خون اچ پی وی «HPV» برای تشخیص زگیل تناسلی وجود ندارد و تنها روش تشخیص آن PCR است.

آزمایش HPV در منزلچگونه برای تست HPV در منزل آماده شوید؟

قبل از انجام آزمایش HPV، نیاز به شرایط و آمادگی خاصی نیست اما باید موارد زیر رعایت شود:

 • 48 ساعت قبل از آزمایش HPV از رابطه جنسی و استفاده از داروهای واژینال یا اسپرم‌کش‌ها خودداری کنید.
 • در صورتی که در دوره ماهیانه قرار دارید آزمایش را تا اتمام قاعدگی به تاریخ بیاندازید.
 • در صورتی که دچار عفونت واژینال باشید می بایست تا درمان کامل عفونت آزمایش را به تاخیر بیاندازید.

مزیت انجام تست HPV در منزل چیست؟

بسیاری از افراد بخاطر اینکه خجالت می‌کشند این آزمایش را انجام دهند، اقدام به انجام تست HPV نمی‌کنند. طبق گفته روانشناسان افراد هنگامی که در منزل خود هستند احساس خجالت کمتری را دارند به همین خاطر به این گونه از افراد توصیه می شود که تست زگیل تناسلی در منزل را امتحان کنند. شاید بسیاری از شما بپرسید که چگونه می توانیم تست اچ پی وی را در منزل انجام دهیم؟ برای انجام تست HPV در منزل کافی است به به صورت آنلاین یا تلفنی درخواست انجام آزمایش HPV در منزل را ثبت کنید و منتظر تماس نمونه گیر متخصص ماما برای خانم ها و کارشناس آزمایشگاه برای آقایان باشید.

بهترین روش تست زگیل تناسلی در منزل کدام است؟ 

بهتر است بدانید آزمایشگاه طرف قرارداد آسان آزمایش برای آزمایش HPV در منزل، تمامی ویروس ها از کم خطرترین تا پر خطر ترین را مورد بررسی قرار می‌دهد. معمولا روش های مختلفی برای انجام این تست HPV وجود دارد که بهترین روش آن PCR است. بهترین نمونه گیری برای انجام تست HPV برای بانوان تست پاپ اسمیر می باشد که این آزمایش با اعزام نیروی متخصص ماما به منزل شما از طرف آزمایشگاه تحت قرارداد با آسان آزمایش انجام می گردد.

همچنین اگر آقایان نیز مشکوک به زگیل باشند نگران نباشند زیرا آسان آزمایش می تواند درخواست شما را به آزمایشگاه تحت قرارداد خود که نمونه گیر متخصص آقا دارد ارجاع دهد تا در اولین فرصت تست HPV در منزل انجام گردد.

آزمایش زگیل تناسلی مردان

آزمایش زگیل تناسلی مردان یک تست پوستی است. این آزمایش توسط متخصص آزمایشگاه در منزل قابل انجام است و بسته به اینکه کدام بخش از بدن گرفتار ویروس زگیل شده باشد قابل نمونه برداری است. برای انجام آزمایش زگیل تناسلی مردان می بایست از سطح پوست محل ضایعه و یا مشکوک با یک سواپ پنبه ای یا براش نمونه برداری انجام و به آزمایشگاه منتقل شود. به گزارش CDC حدوداً 10% مردان و 4% زنان دارای HPV دهانی در نواحی لب، داخل دهان، زبان و گلو و حلق هستند که دلیل این امر بیشتر بخاطر رواج اورال سکس می باشد. تست زگیل تناسلی مردان در محیط آزمایشکاه نیز امکانپذیر است.

ویروس HPVبهترین زمان برای انجام تست HPV در منزل چه زمانی است؟

انجام تست HPV برای بانوان یک امر ضروری است که حتما باید تمام خانم ها از سن ۳۰ سال به بالا نسبت به انجام آزمایش اقدام کنند. طبق گفته سازمان بهداشت جهانی تمام بانوان ۳۰سال به بالا باید حداقل هر دوسال یک بار این تست را انجام دهند حتی در صورتی که فرد هیچ علائمی از این بیماری را نداشته باشد. بانوانی که به هر دلیلی منثل کهولت سن و یا بیماری نمی توانند حضوری به مراکز بهداشتی برای انجام این آزمایش مراجعه کنند بهترین انتخاب ثبت درخواست انجام آزمایش HPV در منزل در سایت آسان آزمایش است تا درخواست شما به آزمایشگاه های طرف قرارداد ارجاع داده و در اولین فرصت آزمایش HPV در منزل انجام شود.

چه زمانی و چه افرادی حتما باید تست HPV را انجام دهند؟

معمولا توصیه می شود که همه خانم های بالای ۳۰سال و افرادی که شرایط زیر را دارند نسبت به انجام تست اچ پی وی اقدام کنند:

 • افرادی که در اطراف ناحیه تناسلی خود: واژن، مقعد، اطرف دهان، روی آلت تناسلی در مردان، اطراف بیضه ها، کشاله ران ها، بالای ران ها و اطراف دهان خود زگیل تناسلی مشاهده کرده اند.
 • بانوانی که در طی انجام آزمایش های دوره ای پاپ اسمیر خود متوجه شده اند که سلول های دهانه رحمشان حالت غیر طبیعی داشته اند.
 • بانوانی که به سرطان رحم مبتلا شده اند.
 • افرادی که رابطه های جنسی متعدد داشته اند.
 • افرادی که با افراد مشکوک برخورد داشته اند.

تست HPV در منزل برای بانوان اهمیت دارد یا آقایان؟

بهتر است بدانید که در بیشتر موارد تست HPV برای بانوان ضرورت دارد چون بانوان معمولا بیشتر از آقایان به اچ پی وی یا زگیل تناسلی مبتلا می شوند، اما این به این معنی نیست که آقایان به این بیماری مبتلا نمی شوند. بنابراین هم به آقایان و هم به بانوان توصیه می شود که برای انجام تست HPV در منزل اقدام کنند تا از بیماری هایی خطرناکی مثل سرطان جلوگیری شود.

آزمایش زگیل تناسلی

تشخیص زگیل تناسلی در خانه

تشخیص زگیل تناسلی در خانه بصورت خودسرانه و با استفاده از آزمایش‌های خانگی امکانپذیر نیست. برای تشخیص درست و صحیح زگیل تناسلی، می بایست آزمایش hpv انجام شود. زگیل تناسلی می‌تواند علائم ناشایستی را به دنبال داشته باشد و اگر درمان مناسب صورت نگیرد، ممکن است عوارض جدی و پیچیدگی‌های دیگری را به دنبال داشته باشد. برای تشخیص زگیل تناسلی در خانه آسان آزمایش راه حلی ارائه کرده است، بله آزمایش HPV در منزل را می توانید برای تشخیص زگیل تناسلی در خانه انجام دهید و در سریع ترین زمان جواب آزمایش HPV را به صورت آنلاین دریافت کنید.

هزینه آزمایش HPV در منزل

هزینه آزمایش HPV در منزل در سال 1402 فقط 1،500،000 تومان توسط آسان آزمایش است. هزینه تست HPV شامل هزینه تست و نمونه گیری و ایاب و ذهاب می باشد. تعرفه آزمایش اچ پی وی در سال 1402 به 1،750،000 افزایش یافته است که توسط آزمایش می توانید با تخفیف ویژه این تست را به قیمت 1،500،000 در منزل انجام دهید. در صورتی که تمایل داشته باشید آزمایش پاپ اسمیر را بهمراه آزمایش HPV انجام دهید به مبلغ آزمایش اچ پی وی 320،000 تومان اضافه خواهد شد. هزینه آزمایش پاپ اسمیر و hpv در منزل 1،820،000 تومان است.

هزینه تست hpv مردان با هزینه تست hpv زنان تفاوتی ندارد و طبق تعرفه توسط آسان آزمایش در منزل قابل انجام است.

مدت زمان جوابدهی آزمایش HPV در منزل

مدت زمان جوابدهی آزمایش HPV در منزل توسط آسان آزمایش حداکثر 3 روز کاری است. با انجام تست HPV در منزل شما می توانید براحتی و زودتر از سایر مراکز درمانی جواب آزمایش HPV را دریافت کنید.

تست hpv در منزل با آسان آزمایش

همانطور که اشاره شد آسان آزمایش شرایطی را فراهم کرده است تا شما حتی برای انجام آزمایش HPV به مراکز درمانی مراجعه نکنید و تست HPV در منزل را با آسان آزمایش تجربه کنید. برای انجام تست اپ پی وی در منزل کافیست همین حالا درخواست خود را به صورت آنلاین یا تلفنی ثبت کنید تا هماهنگی های لازم جهت اعزام متخصص به منزل انجام شود. برای ثبت درخواست به صورت آنلاین کافیست وارد حساب کاربری خود در آسان آزمایش شوید و از بخش آزمایش بدون نسخه درخواست انجام آزمایش اچ پی وی در منزل را ثبت کنید.
در صورتی که  نیاز به انجام سایر آزمایشات پزشکی در منزل دارید می توانید از بخش آزمایش خون در منزل دیدن کنید.

تست HPV در منزل

واتساپ آسان آزمایش

تماس با آسان آزمایش