با آسان آزمایش آزمایشگاه همیشه همراه شماست

براحتی می توانید از طریق وب سایت یا اپلیکیشن آسان آزمایش آنلاین برای انجام تست HPV در منزل رزرو انجام دهید و جواب آزمایشتان را آنلاین در سریع ترین زمان دریافت کنید

تست hpv در منزل

آنچه در این مقاله می خوانید نمایش

تست hpv در منزلتست HPV در منزل، برای تشخیص ویروس هیومن پاپیلوما (human papillomavirus) که عامل زگیل تناسلی است استفاده می شود. آزمایش HPV در منزل توسط متخصص ماما از واژینال یا سایر نقاط مشکوک به آلودگی خانم ها و برای آقایان توسط کارشناس نمونه گیر آقا انجام می شود و به آزمایشگاه تشخیص مولکولی و ژنتیک ارجاع داده می شود. در صورتی که فرد به ویروس HPV آلوده باشد و به موقع اقدام به درمان نکند، احتمال تبدیل زگیل تناسلی به سرطان دهانه رحم در خانم ها وجود دارد. آقایانی که دارای علائم و بثورات مشکوک به HPV هستند می توانند آزمایش hpv را در منزل انجام دهند.

ویروس HPV یکی از ویروس هایی است که از راه تنفس انتقال پیدا نمی کند بلکه تنها راه های انتقال آن از راه رابطه جنسی، رابطه مقعدی و رابطه دهانی می باشد. بسیاری از افراد هنگامی که متوجه می شوند به این ویروس آلوده شده اند بسیار وحشت می کنند و تصور می کنند که به بیماری مانند هپاتیت و ایدز دچار شده‌اند. بهتر است بدانید این تنها یک تصور اشتباه می باشد زیرا این بیماری قابل درمان است و واکسن آن نیز وجود دارد. اگر مشکوک به بیماری زگیل هستید بهترین کار تشخیص زودرس این بیماری است، چرا که با تشخیص زودرس امکان درمان وجود دارد. بهترین راه تشخیص تست hpv در منزل است.

معمولا همه افرادی که رابطه جنسی پرخطر دارند باید این آزمایش را انجام دهند. انجام تست HPV در منزل برای تمامی افرادی که شریک جنسی دارند یک امر ضروری است، اما ممکن است بدلیل استرس یا خجالت نخواهند این تست را در مرکز درمانی انجام دهند. اصلا نگران نباشید آسان آزمایش امکان انجام تست HPV در منزل را برای شما امکان پذیر کرده است و شما براحتی می توانید آزمایش اچ پی وی را در منزل انجام دهید.

قیمت آزمایش زگیل تناسلی با آسان آزمایش کاملا مقرون به صرفه است و شما با تخفیف ویژه می توانید ازمایش زگیل تناسلی را در منزل و یا آزمایشگاه انجام دهید. هزینه تست hpv چقدر است؟ آزمایش hpv pcr چگونه انجام میشود؟ از کجا بفهمیم زگیل تناسلی داریم؟ در ادامه مطلب همراه ما باشید.

تست HPV در منزل

واتساپ آسان آزمایش

تماس با آسان آزمایش

تست HPV در منزلآزمایش HPV چیست؟

همانطور که اشاره شد آزمایش HPV برای تشخیص وجود ویروس پاپیلومای انسانی (Human Papillomavirus) یا تشخیص زگیل تناسلی در بدن انجام می‌شود. زگیل تناسلی یک بیماری ویروسی پوستی است که عامل ایجاد کننده بیماری ویروس پاپیلومای انسانی است که باعث ایجاد زگیل در ناحیه تناسلی، دهانی، مقعدی می شود. در صورتی که به موقع اقدام به تشخیص بیماری HPV نشود باعث بیماری‌هایی مثل سرطان در اندام جنسی زنان و مردان می شود. این آزمایش به‌ویژه برای زنان اهمیت دارد، زیرا یکی از راه‌های اصلی پیشگیری و تشخیص زودهنگام سرطان دهانه رحم است.

آزمایش اچ پی وی از طریق نمونه‌برداری از سلول‌های پوششی ناحیه تناسلی به ویژه در اندام‌های جنسی زنان و مردان انجام می گردد. در این آزمایش با استفاده از ابزار مخصوص (سواپ یا براش) از زگیل های ناحیه تناسلی یا دهانه واژن نمونه‌برداری می‌شود و برای غربالگری به آزمایشگاه ارسال می‌شود. زمان جوابدهی این آزمایش در حدود 3 روز خواهد بود. لازم به ذکر است آزمایش خون اچ پی وی برای تشخیص HPV وجود ندارد. برای تست HPV در منزل برای خانم ها جهت نمونه برداری کارشناس مامایی اعزام می گردد. تشخیص زگیل تناسلی در خانه توسط آسان آزمایش امکانپذیر است و در سریع ترین زمان در خانه انجام می شود.

چند نوع ویروس HPV وجود دارد؟

ویروس HPV بر اساس نوع ژن و یا HPV Typing در دو دسته تقسیم بندی می شود:

 • HPV کم خطر که عمدتاً هیچ بیماری ایجاد نمی کنند. با این حال، چندین نوع HPV کم خطر می تواند باعث ایجاد زگیل در ناحیه تناسلی، مقعد، دهان یا گلو شود. از جمله ژنوتایپ های HPV کم خطر عبارتنداز: ژنوتایپ 6، ژنوتایپ 11، ژنوتایپ 40، ژنوتایپ 42، ژنوتایپ 43، ژنوتایپ 44، ژنوتایپ 54، ژنوتایپ 61، ژنوتایپ 62، ژنوتایپ 89، ژنوتایپ 91
 • HPV های پرخطر می توانند انواع مختلفی از سرطان را ایجاد کنند. حدود 15 نوع HPV پرخطر شامل: ژنوتایپ 16، ژنوتایپ 18، ژنوتایپ 31، ژنوتایپ 33، ژنوتایپ 35، ژنوتایپ 39، ژنوتایپ 45، ژنوتایپ 51، ژنوتایپ 52، ژنوتایپ 56، ژنوتایپ 58، ژنوتایپ 59، ژنوتایپ 66، ژنوتایپ 68، ژنوتایپ 69
 • در دسته سوم که جدیداً اضافه شده است، احتمال می رود 5 ژنوتایپ جدید نیز جزو اچ پی وی های پرخطر باشند.

کمتر آزمایشگاهی در تهران امکان بررسی این تعداد ژن ویروس hpv را دارد، اما آزمایشگاه طرف قرارداد آسان آزمایش هر سه دسته فوق را به روش PCR (FDA Approved) بررسی و در جواب آزمایش HPV به صورت جداگانه نتیجه هر ژن را گزارش می کند. لذا آزمایشگاه های همکار آسان آزمایش دقیق ترین و بیشتر تعداد ژن HPV را در نمونه آزمایش شما بررسی و گزارش خواهد کرد تا احتمال خطا به کمترین حالت ممکن برسد. تشخیص زگیل تناسلی در خانه با آسان آزمایش براحتی قابل انجام است و کافیست درخواستتان را برای آزمایش اچ پی وی در خانه در آسان آزمایش ثبت کنید.

hpv genotype کمک می کند تا پزشک متخصص تشخیص دهد که بیمار به چه نوع ژنوتایپی از HPV مبتلا است و آیا آلودگی HPV جزو کم خطر ها است یا پرخطرها. برای انجام تست hpv در منزل برای خانم ها و آقایان آسان آزمایش بهترین گذینه است. شما می توانید درخواست تست HPV را به صورت آنلاین یا تلفنی ثبت کنید. قیمت آزمایش زگیل تناسلی با آسان آزمایش همراه با تخفیف ویژه است.

اهمیت آزمایش HPV

 • پیشگیری از سرطان دهانه رحم: شناسایی زودهنگام انواع پرخطر HPV می‌تواند به تشخیص و درمان زودهنگام تغییرات پیش‌سرطانی کمک کند.
 • مدیریت زگیل‌های تناسلی: تشخیص وجود HPV می‌تواند به درمان مناسب زگیل‌های تناسلی کمک کند.
 • اطلاع‌رسانی به شرکای جنسی: افرادی که مبتلا به HPV هستند می‌توانند شرکای جنسی خود را مطلع کنند تا اقدامات پیشگیرانه انجام دهند.

شما براحتی می توانید آزمایش HPV را در منزل یا در آزمایشگاه توسط آسان آزمایش انجام دهید. اگر هنوز نیاز به اطلاعات بیشتری در خصوص آزمایش HPV دارید در ادامه همراه ما باشید.

آزمایش hpv چگونه است

آزمایش HPV یک تست تخصصی ژنتیکی است که کمک به تشخیص ویروس پاپیلوما می کند. این تست از طریق خون قابل انجام نیست و توسط سواپ های مخصوص یا برس مخصوص نمونه برداری از مخاط و یا پوست مناطق مشکوک انجام می شود. آزمایش HPV هم برای زنان و هم آقایان قابل انجام است که در ادامه توضیحات بیشتری داده خواهد شد. پس از نمونه برداری، نمونه آزمایش به آزمایشگاه تحویل می شود و پس از سپری شدن پرسه فنی در آزمایشگاه جواب آزمایش برای بیمار گزارش می گردد. در صورتی که بیمار آلوده به ویروس HPV باشد نوع ژن ویروس نیز گزارش می گردد تا بر اساس دسته بندی ژنی ویروس HPV مشخص شود فرد به کدام ژن ویروس آلوده شده است.

راه‌های انتقال بیماری HPVنمونه ای از HPV دهانی

شایع ترین راه انتقال بیماری HPV معمولا از طریق تماس جنسی است. این عفونت ویروسی معمولاً در افرادی که با افراد مختلف روابط جنسی متعددی دارند شایع است. انواع رابطه جنسی، از جمله تماس دهانی، مقعدی و واژینال می تواند عفونت را به فرد دیگری منتقل کند. ویروس HPV هم آقایان و هم خانم ها درگیر می کند و با انجام تست HPV به روش PCR می توان این ویروس را در بدن تشخیص داد. پس در صورتی که مشکوک به بیماری هستید، با ثبت درخواست تست HPV در منزل می توانید همین حالا این آزمایش را در منزل انجام دهید.

ویروس HPV می تواند از راه های دیگری نیز منتقل شود:

 • اگر مادر مبتلا به HPV باشد، می تواند این ویروس را به نوزاد منتقل کند. به خصوص اگر زایمان طبیعی باشد.
 • این ویروس می تواند در یک محیط غیربهداشتی که در آن از حذف موهای زائد یا لیزر موهای زائد استفاده می شود، منتقل شود.
 • استفاده از تجهیزات پزشکی آلوده، تیغ و وسایل شخصی بیمار و همچنین ظروف غذاخوری آلوده به بزاق بیمار نیز می تواند باعث عفونت HPV شود.
 • از طریق انواع سکس از جمله اورال سکس (سکس دهانی)، انال سکس (سکس مقعدی) و یا بوسه منتقل می شود.

آزمایش خون در منزلتست HPV در منزل چگونه انجام می‌شود؟

برای انجام تست HPV در منزل، لازم است نمونه‌ای از سلول‌های دهانه رحم خانم ها و یا مناطق درگیر بیماری در آقایان جمع‌آوری نمونه انجام شود. نحوه آزمایش hpv در زنان با آقایان متفاوت است. در زنان برای نمونه گیری، این کار توسط متخصص زنان زایمان یا ماما برای بانوان انجام می شود. برای بانوان، نمونه گیری برای آزمایش HPV در منزل همانند نمونه گیری برای آزمایش پاپ اسمیر است. تشخیص زگیل تناسلی در خانه، یک سرویس پرطرفدار آسان آزمایش است که براحتی می توانید تست اچ پی وی را در خانه انجام دهید. آزمایش HPV دارای تائیدیه FDA-Approved است.

آزمایش hpv در زنان چگونه انجام می شود

نحوه آزمایش hpv در زنان همانند نمونه گیری برای پاپ اسمیر است که توسط کارشناس مامایی انجام می شود. متخصص نمونه گیر در منزل، با استفاده از ابزاری به نام اسپکولوم دهانه واژن را باز می‌کند تا به‌راحتی بتواند به دهانه رحم دسترسی داشته باشد. سپس با استفاده از ابزاری شبیه برس یا فرچه از سلول های پوششی دهانه رحم نمونه برداری انجام می شود. بعد از جمع آوری نمونه در منزل، جهت تشخیص HPV به روش PCR به آزمایشگاه ارجاع می گردد. روش PCR آزمایش HPV دارای تائیدیه (FDA Approved) می باشد.

با توجه به اینکه نحوه آزمایش hpv در زنان همانند آزمایش پاپ اسمیر است، لذا شما می توانید همزمان با آزمایش HPV در منزل، آزمایش پاپ اسمیر در منزل را هم انجام دهید چراکه روش نمونه گیری برای هر دو آزمایش یکسان است و طبق بخشنامه FDA توصیه می شود هر دو تست همزمان انجام شود. همانطور که قبلا هم اشاره شد آزمایش خون اچ پی وی «HPV» برای تشخیص زگیل تناسلی وجود ندارد و تنها روش تشخیص اختصاصی و دقیق آن آزمایش به روش PCR است.

هزینه نمونه گیری آزمایش HPV در منزل رایگان است. قیمت آزمایش زگیل تناسلی با آسان آزمایش کاملا مقرون بصرفه است چرا که می توانید تست HPV در منزل را با تخفیف ویژه انجام دهید.

یکی از سوالات پرتکرار این است که آیا تست پاپ اسمیر و HPV را باهم انجام بدهیم؟ اصلا فرق تست پاپ اسمیر با تست HPV چیست؟ در پاپ اسمیر چه چیزهایی مشخص می شود؟ در تست پاپ اسمیر نمونه برداشته شده برای تشخیص تغییرات و ناهنجاری های سلولی دهانه رحم کاربرد دارد، اما در تست HPV هدف تشخیص ویروس زگیل تناسلی است. بنابراین جهت تشخیص زودهنگام سرطان رحم توصیه می شود تست HPV و تست پاپ اسمیر را همزمان انجام دهید. در صورتی که تست پاپ اسمیر منفی باشد دلیل بر عدم ابتلا به ویروس HPV نیست و به همین خاطر بهتر است هر دو تست HPV و تست پاپ اسمیر همزمان انجام شود.

آزمایش HPV در مردان

آزمایش HPV در مردان توسط آسان آزمایش قابل انجام است. مردان نیز همانند خانم ها به ویروس HPV یا زگیل تناسلی مبتلا می شوند و در صورتی که مبتلا به HPV شوند می توانند این ویروس را به شریک جنسی خود منتقل کنند. این ویروس علاوه براینکه به راحتی در حین رابطه جنسی منتشر می شود، می تواند از طریق رابطه دهانی یا لمس نزدیک پوست به پوست در حین رابطه جنسی نیز منتشر شود. آقایانی که رابطه پرخطر داشته اند توصیه می شود نسبت به آزمایش HPV مردان اقدام کنند تا دچار عوارض پرخطر این ویروس نشوند. تست HPV در مردان توسط کارشناس آزمایشگاه در منزل نیز قابل انجام است.

آزمایش hpv در مردان چگونه انجام می شود

نحوه آزمایش hpv در مردان فقط از طریق نمونه برداری از ضایعات مشکوک است که توسط نیروی متخصص آقا، نمونه برداری با سواپ پنبه ای از ناحیه مشکوک به ویروس انجام می شود. در آقایان تشخیص hpv با آزمایش ادرار هم می تواند به عنوان نمونه کمکی بکار رود. پس در اقایان علاوه بر اینکه نمونه برداری از ضایعه های مشکوک انجام می شود، بخشی از نمونه ادرار نیز برای تشخیص hpv گرفته می شود.

پس از نمونه گیری از ضایعه های مشکوک که می تواند در ناحیه دستگاه تناسلی، مقعد، دهان، پوست دست و صورت باشد، نمونه جمع آوری شده به آزمایشگاه همکار جهت انجام آزمایش ارجاع می گردد. هزینه نمونه گیری آزمایش HPV در منزل رایگان است. هزینه آزمایش HPV مردان با آسان آزمایش بهمراه تخفیف ویژه است که می توانید تست HPV مردان را در محل دلخواه انجام دهید.

آزمایش HPV در منزلچگونه برای تست HPV در منزل آماده شوید؟

قبل از انجام آزمایش HPV، شرایط آزمایش hpv در منزل می بایست رعایت شود و بهتر است شرایط زیر رعایت شود:

 • 48 ساعت قبل از آزمایش HPV از رابطه جنسی و استفاده از داروهای واژینال یا اسپرم‌کش‌ها خودداری کنید.
 • در صورتی که در دوره ماهیانه قرار دارید آزمایش را تا اتمام قاعدگی به تاریخ بیاندازید.
 • در صورتی که دچار عفونت واژینال باشید می بایست تا درمان کامل عفونت آزمایش را به تاخیر بیاندازید.

شرایط آزمایش hpv در منزل در صورتی که رعایت نشود ممکن است در ایجاد جواب منفی کاذب تاثیرگذار باشد. پس توصیه می شود شرایط آزمایش hpv در منزل را رعایت کنید و در صورت نداشتن شرایط آزمایش HPV زمان انجام تست را با تاخیر بیاندازید. برای تشخیص زگیل تناسلی در خانه همین حالا می توانید با همکاران پشتیبانی آسان آزمایش در تماس باشید.

مزیت انجام تست HPV در منزل چیست؟

بسیاری از افراد بخاطر اینکه خجالت می‌کشند این آزمایش را انجام دهند، اقدام به انجام تست HPV نمی‌کنند. طبق گفته روانشناسان افراد هنگامی که در منزل خود هستند احساس خجالت کمتری را دارند به همین خاطر به این گونه از افراد توصیه می شود که تست زگیل تناسلی در منزل را امتحان کنند. لازم به ذکر است انجام آزمایش HPV توسط آسان آزمایش در منزل مشمول هزینه نمونه گیری نیست و کاملا رایگان است.

شاید بسیاری از شما بپرسید که چگونه می توانیم تست اچ پی وی را در منزل انجام دهیم؟ برای انجام تست HPV در منزل کافی است به به صورت آنلاین یا تلفنی درخواست انجام آزمایش HPV در منزل را ثبت کنید و منتظر تماس نمونه گیر متخصص ماما برای خانم ها و کارشناس آزمایشگاه برای آقایان باشید. تشخیص زگیل تناسلی در خانه براحتی در منزل توسط آسان آزمایش قابل انجام است و دیگر نیاز به مراجعه حضوری به آزمایشگاه و یا مطب متخصص زنان نیست.

بهترین روش تست زگیل تناسلی در منزل کدام است؟ 

بهتر است بدانید آزمایشگاه طرف قرارداد آسان آزمایش برای آزمایش HPV در منزل، تمامی ویروس ها از کم خطرترین تا پر خطر ترین را مورد بررسی قرار می‌دهد. معمولا روش های مختلفی برای انجام این تست HPV وجود دارد که بهترین روش آن PCR است. بهترین نمونه گیری برای انجام تست HPV برای بانوان تست پاپ اسمیر می باشد که این آزمایش با اعزام نیروی متخصص ماما به منزل شما از طرف آزمایشگاه تحت قرارداد با آسان آزمایش انجام می گردد.

همچنین اگر آقایان نیز مشکوک به زگیل باشند نگران نباشند، زیرا آسان آزمایش می تواند درخواست شما را به آزمایشگاه همکار خود که امکان اعزام نمونه گیر متخصص آقا را دارد ارجاع دهد تا در اولین فرصت تست HPV در منزل انجام گردد. برای تشخیص زگیل تناسلی در خانه می توانید هم به صورت آنلاین و هم تلفنی درخواستتان را ثبت نمائید.

آزمایش زگیل تناسلی مردان

آزمایش زگیل تناسلی مردان یک تست پوستی بهمراه نمونه برداری از مجرا است. این آزمایش توسط متخصص آزمایشگاه در منزل قابل انجام است و بسته به اینکه کدام بخش از بدن گرفتار ویروس زگیل شده باشد قابل نمونه برداری است. برای انجام آزمایش زگیل تناسلی مردان می بایست از مجرا و سطح پوست محل ضایعه و یا بخش مشکوک به زگیل با یک سواپ پنبه ای یا براش نمونه برداری انجام و به آزمایشگاه منتقل شود. ویروس HPV می تواند هر دو جنس را درگیر کند. آزمایش HPV برای مردان توسط یک سواپ پنبه ای از ضایعات مشکوک به بیماری انجام می شود و نیاز به خونگیری و .. نیست.

همچنین آزمایش زگیل تناسلی مردان با بخشی از نمونه ادرار نیز همراه است. معمولا هنگام نمونه گیری از بخش های اشاره شده، بخشی از نمونه ادرار هم جمع آوری می شود تا در صورت وجود ویروس در بخش ادراری تشخیص زگیل تناسلی در مردان انجام شود. به گزارش CDC حدوداً 10% مردان و 4% زنان دارای HPV دهانی در نواحی لب، داخل دهان، زبان و گلو و حلق هستند که دلیل این امر بیشتر بخاطر رواج اورال سکس (سکس دهانی) می باشد. امکان انجام تست زگیل تناسلی مردان در محیط آزمایشکاه به صورت حضوری نیز امکانپذیر است.

تشخیص و انجام آزمایش زگیل تناسلی مهم است، چرا که بیماری‌های تناسلی می‌توانند عوارض جدی را به همراه داشته باشند و اگر به موقع تشخیص داده نشوند و درمان نشوند، مشکلات جبران‌ناپذیری ایجاد می کنند. اگر فکر می‌کنید به عفونت تناسلی دچار شده‌اید یا نیاز به آزمایش زگیل تناسلی یا اچ پی وی دارید، می توانید از طریق آسان آزمایش برای انجام آزمایش در منزل اقدام کنید. هزینه آزمایش HPV مردان به همراه تخفیف ویژه 2،000،000 تومان در منزل است که براحتی می توانید تست زگیل تناسلی مردان را در محل انجام دهید.

ویروس HPV

علائم hpv در زنان و مردان چگونه است

علائم زگیل تناسلی یا HPV با توجه به ژن ویروس و ژنتیک فرد بیمار از هر فرد به فرد دیگر می تواند متفاوت‌ باشد. اما علایم های شایع HPV می تواند:

 • ضایعات پوستی مشکوک به زگیل تناسلی در ناحیه تناسلی
 • ضایعات پوستی زگیل تناسلی در نزدیکی مقعد
 • ضایعات پوستی در دهانه رحم
 • ضایعات پوستی زگیل تناسلی کشاله ران
 • به وجود آمدن زگیل روی دست و پا
 • ضایعات زگیل در دهان

بهترین زمان برای انجام تست HPV در منزل چه زمانی است؟

انجام تست HPV برای بانوان یک امر ضروری است که حتما باید تمام خانم ها از سن ۳۰ سال به بالا نسبت به انجام آزمایش اقدام کنند. طبق گفته سازمان بهداشت جهانی تمام بانوان ۳۰سال به بالا باید حداقل هر دوسال یک بار این تست را انجام دهند حتی در صورتی که فرد هیچ علائمی از این بیماری را نداشته باشد. بانوانی که به هر دلیلی مثل کهولت سن و یا بیماری نمی توانند حضوری به مراکز بهداشتی برای انجام این آزمایش مراجعه کنند بهترین انتخاب ثبت درخواست انجام آزمایش HPV در منزل در سایت آسان آزمایش است تا درخواست شما به آزمایشگاه های طرف قرارداد ارجاع داده و در اولین فرصت آزمایش HPV در منزل انجام شود.

بهترین زمان برای آزمایش hpv

بهترین زمان برای انجام آزمایش HPV بستگی به چندین عامل دارد که شامل چرخه قاعدگی، سن و شرایط سلامت فرد می‌شود. در اینجا به برخی از نکات کلیدی اشاره می‌شود:

 • بهترین زمان برای زنان
  – پیش از شروع قاعدگی: بهترین زمان برای انجام آزمایش HPV و پاپ اسمیر، حدود 10 تا 20 روز پس از شروع دوره قاعدگی است. این دوره زمانی مناسب است زیرا مخاط دهانه رحم به اندازه کافی پاک است و خون‌ریزی قاعدگی نمی‌تواند نتایج آزمایش را تحت تأثیر قرار دهد.
  – پرهیز از آزمایش در دوره قاعدگی: در طول دوره قاعدگی، انجام آزمایش HPV توصیه نمی‌شود زیرا خون‌ریزی می‌تواند نتایج را مختل کند و دقت آزمایش را کاهش دهد.
  – پرهیز از برخی فعالیت‌ها پیش از آزمایش: دو روز پیش از آزمایش از رابطه جنسی، دوش واژینال، استفاده از تامپون و استفاده از کرم‌ها یا ژل‌های واژینال خودداری کنید زیرا این فعالیت‌ها می‌توانند نتایج آزمایش را تحت تأثیر قرار دهند.
 • بهترین زمان برای مردان
  – هیچ زمان خاصی برای مردان مشخص نشده است، اما توصیه می‌شود که پیش از انجام آزمایش، از فعالیت‌هایی که می‌توانند نتایج را تحت تأثیر قرار دهند، پرهیز کنند.

چه زمانی و چه افرادی حتما باید تست HPV را انجام دهند؟

معمولا توصیه می شود که همه خانم های بالای ۳۰سال و افرادی که شرایط زیر را دارند نسبت به انجام تست اچ پی وی اقدام کنند:

 • افرادی که در اطراف ناحیه تناسلی خود: واژن، مقعد، اطرف دهان، روی آلت تناسلی در مردان، اطراف بیضه ها، کشاله ران ها، بالای ران ها و اطراف دهان خود زگیل تناسلی مشاهده کرده اند.
 • بانوانی که در طی انجام آزمایش های دوره ای پاپ اسمیر خود متوجه شده اند که سلول های دهانه رحمشان حالت غیر طبیعی داشته اند.
 • بانوانی که به سرطان رحم مبتلا شده اند.
 • افرادی که رابطه های جنسی متعدد داشته اند.
 • افرادی که با افراد مشکوک برخورد داشته اند.

تست HPV در منزل برای بانوان اهمیت دارد یا آقایان؟

بهتر است بدانید که در بیشتر موارد تست HPV برای بانوان ضرورت دارد چون بانوان معمولا بیشتر از آقایان به اچ پی وی یا زگیل تناسلی مبتلا می شوند، اما این به این معنی نیست که آقایان به این بیماری مبتلا نمی شوند. بنابراین هم به آقایان و هم به بانوان توصیه می شود که برای انجام تست HPV در منزل اقدام کنند تا از بیماری هایی خطرناکی مثل سرطان جلوگیری شود. یکی از راه های انتقال ویروس، شریک جنسی است، لذا در صورتی که شریک جنسی پرخطر داشته اید توصیه به انجام تست HPV می شود.

آزمایش زگیل تناسلی

از کجا بفهمیم زگیل تناسلی داریم؟ برای تشخیص زگیل تناسلی، معمولاً از آزمایش HPV استفاده می‌شود. این آزمایش بر اساس پلیمراز زنجیره‌ای (PCR) انجام می شود و این روش تشخیصی دقت و حساسیت بالایی برای تشخیص بیماری زگیل تناسلی دارد و تنها روش مورد تائید FDA است. نمونه لازم برای انجام آزمایش زگیل تناسلی در صورت داشتن بثورات جلدی، نمونه برداری از سطح بثورات است. آزمایش زگیل تناسلی هم در آقایان و هم خانم ها قابل انجام است و برای انجام تست hpv در منزل می توانید از آسان آزمایش کمک بگیرید. هزینه آزمایش زگیل تناسلی با آسان آزمایش همراه با تخفیف ویژه است.

از کجا بفهمیم زگیل تناسلی داریم یا جوش؟

از کجا بفهمیم زگیل تناسلی داریم یا جوش سوالی است پر تکرار که تشخیص زگیل تناسلی از جوش برای افراد عادی را کمی دشوار است، اما معمولا برجستگی‌ها گوشتی، صاف یا کمی برجسته، انعطاف‌پذیر و نرم، تکی یا خوشه‌ای مربوط به زگیل تناسلی می باشد که بر اثر ویروس پاپیلومای انسانی یا همان HPV ایجاد می شود. معمولا جوش ها در ناحیه تناسلی سر سفید هستند که بیشتر عامل میکروبی دارند. اما در کل اگر ضایعه های مشکوک بعد از گذشت چند روز بهبود پیدا نکنند به احتمال زیاد زگیل تناسلی می باشند و برای تشخیص قطعی می بایست تست HPV یا آزمایش زگیل تناسلی انجام شود تا با قطعیت بتوان نظر داد.

علاوه بر زگیل تناسلی، بیماری دیگری بنام تبخال تناسلی نیز وجود دارد که عامل آن ویروس هرپس سیمپلکس است که علائم های ظاهری آن شباهت های زیادی به زگیل تناسلی دارد و خیلی وقت ها تشخیص زگیل را با خطا مواجه می کند. در صورتی که نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر در مورد تبخال تناسلی یا آزمایش HSV دارید می توانید از بخش آزمایش تبخال تناسلی در منزل دیدن کنید.

تشخیص زگیل تناسلی در خانه

تشخیص زگیل تناسلی در خانه بصورت خودسرانه و با استفاده از آزمایش‌های خانگی امکانپذیر نیست. برای تشخیص درست و صحیح زگیل تناسلی، می بایست آزمایش hpv انجام شود. زگیل تناسلی می‌تواند علائم ناشایستی را به دنبال داشته باشد و اگر درمان مناسب صورت نگیرد، ممکن است عوارض جدی و پیچیدگی‌های دیگری را به دنبال داشته باشد. برای تشخیص زگیل تناسلی در خانه آسان آزمایش راه حلی ارائه کرده است، بله آزمایش HPV در منزل را می توانید برای تشخیص زگیل تناسلی در خانه انجام دهید و در سریع ترین زمان جواب آزمایش HPV را به صورت آنلاین دریافت کنید.

برای تشخیص زگیل تناسلی در خانه می توانید همین حالا با ورود به حساب کاربری خود در آسان آزمایش و انتخاب گذینه آزمایش بدون نسخه پزشک درخواست انجام آزمایش HPV در منزل را ثبت کنید. تشخیص زگیل تناسلی فقط از طریق انجام تست PCR امکانپذیر است و هیچ روش دیگری برای تشخیص زگیل تناسلی در خانه وجود ندارد.

هزینه آزمایش HPV در منزل

هزینه آزمایش HPV در منزل در سال 1403 فقط 2،000،000 تومان توسط آسان آزمایش است. هزینه تست HPV شامل هزینه تست و نمونه گیری و ایاب و ذهاب نمی باشد و کاملا رایگان است. تعرفه آزمایش اچ پی وی در سال 1403 به 2،387،000 افزایش یافته است که توسط آسان آزمایش می توانید با تخفیف ویژه این تست را به قیمت 2،000،000 تومان در منزل انجام دهید. هزینه تست HPV در سال 1403 نسبت به سال 1402 افزایش چشمگیری داشته است که آسان آزمایش توانسته است افزایش هزینه تست HPV را به حداقل ممکن برساند.

خانم ها در صورتی که تمایل داشته باشید می توانید آزمایش پاپ اسمیر را بهمراه آزمایش HPV انجام دهید که در این صورت به مبلغ آزمایش اچ پی وی 333،000 تومان اضافه خواهد شد. هزینه آزمایش پاپ اسمیر و hpv در منزل کلا 2،333،000 تومان است. هزینه تست پاپ اسمیر و hpv با آسان آزمایش کاملا مقرون به صرفه است و دیگر نیاز به پرداخت هزینه های اضافی ایاب و ذهاب و نمونه گیری و … نیست و براحتی می توانید تست پاپ اسمیر و hpv را همزمان در منزل توسط کارشناس مامایی خانم انجام دهید بدون اینکه به مطب مراجعه نمائید.

هزینه تست hpv مردان با هزینه تست hpv زنان تفاوتی ندارد و طبق تعرفه توسط آسان آزمایش در منزل قابل انجام است. قیمت آزمایش زگیل تناسلی توسط وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی هر ساله به آزمایشگاه های تشخیص پزشکی ابلاغ می شود و قیمت آزمایش زگیل تناسلی در همه آزمایشگاه های سراسر کشور یکسان است.

هزینه آزمایش hpv با دفترچه تامین اجتماعی

هزینه آزمایش hpv مشمول هیچکدام از بیمه های درمانی نمی شود، اما انجام آزمایش hpv در منزل با آسان آزمایش شامل تخفیف بیمه درمانی است و شما می توانید طبق توضیحاتی که پیش تر داده شد تست hpv را با تخفیف در منزل انجام دهید. آزمایش hpv با بیمه تامین اجتماعی را می توانید توسط آسان آزمایش در منزل انجام دهید. آزمایش hpv با بیمه تامین اجتماعی نسبت به تعرفه آزاد در حدود 15% کمتر است و شما می توانید آزمایش اچ پی وی را حتی بدون بیمه تامین اجتماعی با بیش از 15% تخفیف انجام دهید.

هزینه آزمایش hpv با دفترچه تامین اجتماعی در حدود 2،000،000 تومان است که شما می توانید حتی بدون دفترچه تامین اجتماعی و یا بیمه درمانی با همین هزینه، آزمایش HPV را در منزل انجام دهید. آسان آزمایش در تلاش است هزینه های تشخیص آزمایشگاهی را برای تست هایی که تحت پوشش بیمه قرار ندارند و یا برای افردای که تحت پوشش هیچ بیمه درمانی نیستند کاهش دهد تا با هزینه کمتری بتوانید از خدمات آزمایشگاهی در منزل و یا آزمایشگاه برخوردار شوید.

آزمایش hpv با بیمه تکمیلی

اگر بدنبال انجام آزمایش hpv با بیمه تکمیلی هستید و یا بدنبال آزمایش hpv با بیمه تامین اجتماعی و یا سایر بیمه های درمانی هستید، آسان آزمایش بهترین گذینه برای انجام آزمایش HPV با بیمه است. در صورتی که برای انجام آزمایش HPV از طریق آسان آزمایش اقدام کنید، قبض آزمایشگاه به صورت مهر شده در اختیار شما قرار خواهد گرفت تا بتوانید هزینه آزمایش HPV را از بیمه تکمیلی دریافت کنید. پس دیگر نگران هزینه آزمایش HPV نباشید چرا که هم آسان آزمایش برای انجام تست HPV تخفیف گذاشته است و هم می توانید از امتیاز بیمه تکمیلی خود برای انجام تست HPV استفاده نمائید.

مدت زمان جوابدهی آزمایش HPV در منزل

مدت زمان جوابدهی آزمایش HPV در منزل توسط آسان آزمایش حداکثر 3 روز کاری است. با انجام تست HPV در منزل شما می توانید براحتی و زودتر از سایر مراکز درمانی جواب آزمایش HPV را دریافت کنید. آزمایش اچ پی وی توسط آسان آزمایش در بهترین و تخصصی ترین آزمایشگاه تشخیص ژنتیک پزشکی انجام می شود که قابلیت تشخیص بالاترین ژن های بیماری زایی HPV را دارد. تشخیص زگیل تناسلی در خانه توسط بهترین آزمایشگاه تخصصی ژنتیک و پاتوبیولوژی انجام می شود و شما با خیال راحت می توانید تست اچ پی وی را در منزل توسط آسان آزمایش انجام دهید.

درمان HPV به چه صورت است

 1. درمان عفونتهای HPV زیرگروههای 6 و 11: برای درمان عفونتهای HPV زیرگروههای 6 و 11 (عفونتهای نرمال) از تکنیکهای درمانی نظیر تراشهای کریوژنیک، لیزر یا الکتروکائوتراپی استفاده می‌شود. این تکنیکها می‌توانند زگیل‌های تناسلی را از بین ببرند.
 2. درمان عفونتهای HPV با خطر سرطانی (نوعهای 16 و 18): درمان عفونتهای HPV با خطر سرطانی، مانند نوعهای 16 و 18، که می‌تواند منجر به سرطان گردد، بسته به نظر پزشک متخصص سرطان دارد. این درمانها شامل جراحی، رادیوتراپی (تراپی با اشعه)، شیمی درمانی، و در برخی موارد شامل داروها نیز می‌شوند.

واکسن گارداسیل برای پیشگیری از HPV

واکسن گارداسیل (همچنین به عنوان Gardasil 9 نیز شناخته می‌شود) یک واکسن برای پیشگیری از عفونت‌های HPV (ویروس پاپیلومای انسانی) می‌باشد. این واکسن توسط شرکت Sanofi Pasteur MSD توسعه داده شده و برای جلوگیری از عفونت‌های HPV و انواع مختلف سرطان‌های مرتبط با آن مفید است. واکسن گارداسیل به طور گسترده برای مردان و زنان استفاده می‌شود. گارداسیل دارای چندین نسخه است، اما Gardasil 9 آخرین نسخه و به‌روز شده آن است. این واکسن تا 9 نوع مختلف از ویروس HPV (ویروس پاپیلومای انسانی) که به انواع مختلف سرطان از جمله سرطان گردن رحم، سرطان مردانه (سرطان تناسلی مردان) و سرطان دهان و حلقه منجر می‌شوند، پوشش می‌دهد.

واکسن گارداسیل توسط متخصصین پزشکی در دوره‌های خاص تزریق می‌شود. این واکسن تشویقی برای پیشگیری از ابتلا به ویروس HPV و سرطان‌های مرتبط با آن، به ویژه سرطان گردن رحم و سرطان مردانه، مورد استفاده قرار می‌گیرد. واکسن گارداسیل فقط برای پیشگیری مناسب است و کاربردی در درمان بیماری HPV ندارد. جهت اطلاع از قیمت واکسن گارداسیل خارجی می توانید اینجا کلیک کنید. لازم به ذکر است با تزریق واکسن گارداسیل فقط در مقابل چند ژن مهم از HPV مصون خواهید شد و این به این معنا نیست که اگر واکسن گارداسیل تزریق کنید دیگر به HPV مبتلا نخواهید شد، بلکه با تزریق واکسن فقط در مقابل چند ژن مهم از این بیماری مصون خواهید شد.

خواندن جواب آزمایش hpv

خواندن جواب آزمایش HPV برای کاربران آسان آزمایش رایگان است و هنگام ارسال جواب آزمایش، نتیجه آزمایش hpv به زبان فارسی نیز به کاربر جهت آگاهی ارسال خواهد شد. تشخیص زگیل تناسلی در خانه با آسان آزمایش این امکان را می دهد تا بدون مراجعه حضوری و خجالت کشیدن، تست اچ پی وی را در خانه انجام دهید.

تست hpv در منزل با آسان آزمایش

همانطور که اشاره شد آسان آزمایش شرایطی را فراهم کرده است تا شما حتی برای انجام آزمایش HPV به مراکز درمانی مراجعه نکنید و تست HPV در منزل را با آسان آزمایش تجربه کنید. برای انجام تست اپ پی وی در منزل کافیست همین حالا درخواست خود را به صورت آنلاین یا تلفنی ثبت کنید تا هماهنگی های لازم جهت اعزام متخصص به منزل انجام شود. برای ثبت درخواست به صورت آنلاین کافیست وارد حساب کاربری خود در آسان آزمایش شوید و از بخش آزمایش بدون نسخه درخواست انجام آزمایش اچ پی وی در منزل را ثبت کنید.
در صورتی که  نیاز به انجام سایر آزمایشات پزشکی در منزل دارید می توانید از بخش آزمایش خون در منزل دیدن کنید.

تست HPV در منزل

واتساپ آسان آزمایش

تماس با آسان آزمایش