با آسان آزمایش خدمات پرستاری همیشه همراه شماست

براحتی می توانید از طریق اپلیکیشن و یا وب سایت آسان آزمایش درخواست انجام اندازه گیری فشار خون در منزل دهید 

اندازه گیری فشار خون در منزل

اندازه گیری فشار خون در منزل یک از خدمات قابل ارائه پلتفرم آسان آزمایش است که برای بیمارانی که بنا بر دلایل مختلفی مانند دیابت، ناراحتی‌های قلبی و… مشکل فشار خون بالا دارند می تواند مثمر ثمر باشد. این اندازه گیری فشار خون در خانه به صورت اعزام پرستار به منزل بیمار صورت می گیرد و از دیگر مزیت‌های آن علاوه بر آسان کردن انجام این کار و دقت اندازه‌گیری به روش اصولی، ارائه راهکارها و آموزش‌های مناسب در این زمینه است. با توجه به این مزایا، شرایط و نکات اندازه گیری فشار خون در منزل توسط پرستار در کنار خصوصیات و چگونگی انجام آن افرادی را که به این خدمات نیاز دارند بهتر راهنمایی می‌کند.

اندازه گیری فشار خون در منزل

فشار خون چیست

فشار خون (Blood pressure) به مقدار فشاری گفته می‌شود که توسط خون، به دیوارهٔ رگ‌ها وارد می‌آید و یکی از علائم حیاتی است. معمول‌ترین روش اندازه‌گیری فشار خون بوسیله فشارسنج است که برای اندازه‌گیری فشار خون در حال گردش در رگ‌ها استفاده می شود. با اینکه خیلی از فشارسنج‌های فعلی دیگر از جیوه استفاده نمی‌کنند، ولی واحد اندازه گیری فشار خون  mmHg یا میلی‌متر جیوه است.

چرا باید از خدمات اندازه گیری فشار خون در منزل استفاده کنیم؟

در کنار انواع روش های درمانی فشار خون بالا در منزل، کسب تبحر در زمینه اندازه‌گیری این عامل اهمیت دارد اما این مسئله ممکن است با توجه به عدم توانایی‌های برخی از بیماران از نظر بدنی یا یادگیری، برای همه ممکن نباشد. شما به جای مراجعه حضوری به مراکز درمانی با هدف اندازه‌گیری فشار خون که اغلب با مشکلات زیادی در زمینه ترافیک و خسته شدن بیماران از نظر بدنی و ذهنی همراه است، راهکار ساده‌ و مطمئن آن یعنی استفاده از خدمات مراکز ارائه دهنده اندازه گیری فشار خون در منزل چاره‌ساز است.

به‌طورمعمول برای اندازه گیری فشار خون در منزل به دستگاه‌های مخصوص اندازه‌گیری فشار خون یا فشارسنج نیاز است که در دسترس همه قرار ندارد یا استفاده صحیح از آن‌ها برای همه ممکن نیست. از طرف دیگر حرفه‌ای‌ترین انواع این دستگاه‌ها که نسبت به دستگاه‌های دیجیتالی نتایج دقیق‌تری را به دست می‌آورد، فشارسنج‌های جیوه ای و عقربه‌ای است اما به‌ دلیل اینکه کاربری سخت‌تری نسبت به دستگاه‌های دیجیتالی و وابسته به حضور شخص دوم دارد، کم‌تر از دستگاه‌های دیجیتال در منازل قابل استفاده است.

راهکار ایمن و مطمئن برای قابل استفاده کردن این فشارسنج‌های حرفه‌ای و بالا بردن دقت فرآیند اندازه گیری فشار خون در منزل، استفاده از خدمات اندازه گیری فشار خون در منزل است که با اعزام پرستاران متبحر در این زمینه اندازه گیری فشار خون در منزل انجام می‌شود.

مزایای اندازه گیری فشار خون در منزل

اندازه گیری فشار خون در منزل به‌ عنوان یکی از خدمات مجموعه آسان آزمایش، بر اساس نیازهای کلی در این زمینه قابل ارائه شده است و با برطرف کردن این نیازها، مزایای مختلفی به شرح زیر در پی دارد:

آسان کردن فرآیند اندازه‌گیری فشار خون

اصلی‌ترین مزیت خدمات اندازه گیری فشار خون در منزل اطمینان از نتیجه میزان فشار خون است. چرا که اندازه گیری فشار خون در منزل توسط افراد متخصص انجام می شود و احتمال خطا در اندازه گیری به صفر می رسد.

از بین بردن استرس بیماران

استرس یکی از مورادی است که به‌طور عمومی افراد موقع اندازه‌گیری فشار خون به آن دچار می‌شوند و این مسئله از این جهت که بر روی دقت اندازه‌گیری فشار خون تاثیر می‌گذارد، منفی قلمداد می‌شود. یکی از مزیت‌های قابل توجه اندازه گیری فشار خون در منزل احتمال پایین دچار شدن افراد به استرس به دلیل قرار داشتن در محیط آشنای خانه است که به خصوص باید مورد توجه افراد استرسی‌تر قرار بگیرد.

اجرای دقیق پیش‌نیازها و مراحل اندازه‌گیری فشار خون

برای اجرایی شدن یک چرخه اندازه‌گیری فشار خون دقیق در منزل یا هر مکان دیگری، رعایت پیش‌نیازها و مراحل خاص ضروری است. برای مثال ایجاد حالت آرامش و سکون جسمی و روحی برای بیماران درگیر با عارضه فشار خون از این جهت مهم است که هر گونه تنش و عدم ایجاد شرایط مناسب برای اندازه‌گیری، به احتمال زیاد بر روی نتیجه فرآیند تاثیر می‌گذارد و به همین دلیل الزام رعایت موارد اصولی در این زمینه مهم به نظر می‌رسد.

بالا بردن دقت اندازه‌گیری فشار خون

بدون شک مهم‌ترین مسئله در مورد اندازه‌گیری فشار خون، دقت آن است و این موضوع علاوه بر انتخاب دستگاه‌های فشارسنج مناسب و استاندارد، به نحوه و چگونگی استفاده از دستگاه فشار خون مرتبط است. از این روی مهم‌ترین مزیت خدمات مورد بحث دقت اندازه‌گیری است که به خصوص برای بیماران با شرایط سخت‌تر بیماری کاربردی‌تر به نظر می‌رسد.

چند جانبه بودن خدمات اندازه گیری فشار خون در منزل

در نگاه اول استفاده از خدمات اندازه گیری فشار خون در منزل تنها جنبه آسان کردن و همچنین انجام دادن کار طبق اصول اندازه‌گیری فشار خون را به افراد نشان می‌شود اما این خدمات به غیر از این جنبه‌های کلی، ابعاد دیگری هم برای کاربران در پی خواهد داشت. آموزش نکات مهم و مراحل اندازه‌گیری فشار خون در حین ارائه خدمت و در اختیار بودن نیروی متخصص و آشنا به کمک‌های اولیه و امداد رسانی در مواقع اضطراری، دو مورد از دیگر جنبه‌های اندازه گیری فشار خون در منزل توسط نیروهای آموزش دیده است که حتماً مزیت‌های مخصوص به خودش را دارد.

بالا بردن امنیت فرآیند اندازه‌گیری فشار خون

اندازه‌گیری فشار خون در بیمارستان‌ها و سایر مراکز پزشکی عمده‌ترین مزیت را از جهت در اختیار بودن نیروها و تجهیزات امدادی نسبت به انجام این فرآیند در منازل به رخ می‌کشد. در حالتی که افراد خودشان یا با کمک اطرافیانشان در منزل اقدام به اندازه‌گیری فشار خون کنند این امکانات را که بیشتر از هر چیز دیگری از نظر امنیت بیماران مورد اهمیت است، در اختیار ندارند. خدمات اندازه گیری فشار خون در منزل با در اختیار قرار دادن نیروی انسانی و تجهیزات تخصصی درست مانند محیط‌های خدمات پزشکی و بیمارستانی موجب بالا رفتن امنیت و تضمین سلامتی بیماران در منزل می‌شود.

اندازه گیری فشار خون در منزلنکات مهم در استفاده از خدمات اندازه گیری فشار خون در منزل:

  • فشار خون عاملی نیست که در طول یک شبانه روز ثابت بماند و با توجه به شرایط مختلف مانند استرس، نوع تغذیه، فعالیت بدنی، میزان تپش قلب و… تغییر می‌کند، بنابراین اندازه گیری فشار خون در منزل یا مطب‌ها و سایر مراکز پزشکی به معنای میزان دقیق این عامل نیست و برای به دست آوردن نتیجه مناسب و اندازه دقیق متوسط فشار خون، بهتر است در طول شبانه‌روز حداقل سه بار (یا در حالت ایدئال دو بار صبح و دو بار شب) اقدام به اندازه‌گیری این عامل شود.
  • چه برای تبدیل شدن اندازه‌گیری فشار خون به یک روتین و برنامه دقیق و چه با هدف به دست آوردن نتایج دقیق و هدفمند کردن کنترل فشار خون در منزل، باید در طول روز زمان یا زمان‌های خاصی را برای استفاده از خدمات اندازه‌گیری فشار خون اختصاص داد. اندازه‌گیری فشار خون در ساعت‌های مشخص توصیه کلی بیشتر پزشکان است، چراکه حداقل میانگین فشار خون را در ساعات اندازه‌گیری مشخص می‌کند، بنابراین برای ثبت سفارش خدمات اندازه‌گیری فشار خود در منزل باید به این نکته توجه شود. از همین روی مجموعه آسان آزمایش نکات و برنامه‌ریزی ایدئال این خدمات را به مشتریان ارائه می‌دهد.
  • به‌طورکلی عواملی مانند غذا خوردن، معده یا مثانه پر، ورزش کردن، مصرف دخانیات، قهوه و مواد غذایی حاوی کافئین مخل اندازه‌گیری دقیق فشار خون در منزل است و به همین دلیل مناسب‌تر است که حداقل ۴۵ دقیقه بعد از ارتباط با این موارد برای ثبت سفارش خدمات اندازه گیری فشار خون در منزل اقدام شود و یا ساعت غذا خوردن و سایر موراد موثر از نظر ایجاد فاصله زمانی مناسب با ساعت حضور پرستار در منزل هماهنگ شود.
  • توجه به انواع درمان فشار خون بالا فوری در منزل که آسان‌ترین روش آن مصرف مواد داروی تجویز شده و نیز مواد غذایی مؤثر از جمله آب لیمو، سرکه سیب، آب زرشک، آب چغندر و… است، جنبه‌های ایمنی کنترل فشار خون در منزل را بالاتر می‌برد و طبیعتاً بر روی اندازه‌گیری این عامل توسط پرستار هم تأثیرگذار است.

تست فشار خون در منزل

تست فشار خون در منزل یک خدمت جدید از آسان آزمایش است تا اگر نیاز به تست فشار خون در منزل داشته باشید با اعزام پرستار به منزل شما این خدمت انجام گیرد. تست فشار خون در منزل با توجه به اینکه توسط یک فرد متخصص انجام می گیرید دیگر نیازی به مراجعه حضوری به مطب یا مراکز درمانی نخواهید داشت.

با انجام تست فشار خون در منزل در صورتی که بیمار از فشار خون بالا رنج ببرد پرستار می تواند در پایین آوردن فشار خون به بیمار کمک کند و یا اگر نیاز به ویزیت پزشک باشد نسبت به هماهنگی ویزیت پزشک در منزل اقدام کند. با کمک تست فشار خون انلاین همیشه یک متخصص جهت تست فشار خون در منزل شما می تواند حضور یابد و شما را از وضعیت فشار خون تان آگاه سازد.

کنترل فشار خون در منزل

کنترل فشار خون در منزل یک عمل حیاتی برای بیمارانی است که از فشار خون بالا یا پایین رنج می برند. بیمارانی که مشکل فشار خون مزمن دارند باید نسبت به کنترل فشار خون به صورت روزانه اقدام کنند. کنترل فشار خون در منزل یک خدمت جدید است که دیگر نیاز نیست برای کنترل فشار خون به صورت حضوری به مرکزی مراجعه کنید. برای کنترل فشار خون در منزل کافیست درخواست انجام اندازه گیری فشار خون آنلاین را در آسان آزمایش ثبت کنید. با ثبت درخواست اندازه گیری فشار خون آنلاین در آسان آزمایش در سریعترین زمان متخصصین برای کنترل فشار خون به محل شما مراجعه خواهند کرد.

اندازه گیری فشار خون در منزل تهران

در صورتی که نیاز به اندازه گیری فشار خون در منزل تهران دارید، در هر کجای شهر تهران که باشید می توانید این خدمت را در 24 ساعت شبانه روز با آسان آزمایش در محل دلخواه دریافت کنید. کافیست وارد حساب کاربری خود شوید و درخواست خود را برای اندازه‌گیری فشار خون در خانه ثبت کنید و منتظر تماس متخصصین باشید.

آزمایش خون در منزل اندازه گیری فشار خون در منزل کرج

در صورتی که نیاز به اندازه گیری فشار خون در منزل کرج دارید، و ساکن شهر تهران نیستید، نگران نباشید خدمات ما در شهر کرج هم فعال است. در هر کجای شهر کرج که باشید می توانید این خدمت را در 24 ساعت شبانه روز با آسان آزمایش در محل دلخواه دریافت کنید. کافیست وارد حساب کاربری خود شوید، شهر را کرج انتخاب کنید و درخواست خود را برای اندازه‌گیری فشار خون در خانه ثبت کنید و منتظر تماس متخصصین باشید.

تست فشار خون انلاین

تست فشار خون آنلاین به عنوان یک روش سریع و موثر برای اندازه‌گیری فشار خون در خانه مورد استفاده قرار می‌گیرد. این تست به شما امکان می‌دهد فشار خون خود را در محیط آرام و آسوده خانه اندازه‌گیری کنید و نتایج را به صورت آنلاین بدست آورید. با ثبت درخواست تست فشار خون آنلاین از طریق آسان آزمایش، پرستار به منزل یا محل کار شما مراجعه کرده و فشار خون شما را اندازه گیری خواهد کرد.

هزینه اندازه گیری فشار خون در منزل

هزینه اندازه گیری فشار خون در منزل در شهر تهران توسط پلتفرم آسان آزمایش در بخش حساب کاربری ثبت شده است. اگر بیمارتان فشار خون بالایی دارد و می خواهید در منزل فشار خون را پایین بیاورید پیشنهاد می کنیم درخواست ویزیت پزشک در منزل را انتخاب کنید تا پزشک ضمن معاینه بیمار داروهای لازم برای کاهش فشار خون اورژانسی بیمار را تجویز کند. همچنین در این خصوص می توانید از مشاوران مرکز خدمات پرستاری و پزشکی طرف قرارداد با آسان آزمایش مشاوره بگیرید. جهت ثبت درخواست اندازه گیری فشار خون در منزل به صورت 24 ساعته شبانه روز در هفته می توانید وارد حساب کاربیتان شوید و درخواست اندازه گیری فشار خون در منزل را ثبت کنید.

چرا اندازه گیری فشار خون در منزل با آسان آزمایش؟

آسان آزمایش پلتفرم اینترنتی خدمات آزمایشگاهی و پزشکی و پرستاری در منزل است که با بهترین مراکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل طرف قرارداد است. مراکز طرف قرارداد دارای مجوز رسمی از وزارت و بهداشت و درمان می باشند و دارای تیم تخصصی پرستاری هستند که می توانند در زمینه اندازه گیری فشار خون در منزل هم به شما کمک کنند. در صورتی که نیاز به تزریق سرم در منزل یا تزریقات در منزل دارید نیز می توانید از خدمات ما بهره مند شوید. برای ثبت درخواست اندازه گیری فشار خون در منزل می توانید به یکی از سه طریق زیر اقدام کنید.

اندازه گیری فشار خون در منزل

واتساپ آسان آزمایش

تماس با آسان آزمایش