با آسان آزمایش آزمایشگاه همیشه همراه شماست

براحتی می توانید از طریق اپلیکیشن و یا وب سایت آسان آزمایش درخواست آزمایش اعتیاد در منزل  دهید و جواب آزمایشتان را آنلاین دریافت کنید

آزمایش اعتیاد در منزل

آزمایش اعتیاد در منزل

آزمایش اعتیاد در منزل روش تشخیصی سریع برای شناسایی افراد مشکوک به انواع مواد مخدر می باشد. آزمایش اعتیاد به مواد مخدر عمدتاً از طریق تحلیل اجزای ادرار یا خون صورت می‌پذیرد. این آزمایشها برای شناسایی حضور یا آثار مواد مخدر در سیستم بدنی انجام می‌شوند. آزمایشات تشخیص اعتیاد عبارتنداز:

1. آزمایش ادرار:
تست مواد مخدر در ادرار (Urine Drug Test): این تست معمولاً برای شناسایی مصرف مواد مخدر مانند مواد مخدر مهره‌ها، آمفتامین، کوکائین، ماری‌جوانا و دیگر مواد مخدر استفاده می‌شود.

2. آزمایش خون:
آزمایش خون برای تشخیص مواد مخدر: آزمایش خون نیز می‌تواند برای شناسایی مصرف مواد مخدر مفید باشد، اما ادرار به عنوان نمونه معمولی‌تر استفاده می‌شود و آزمایش خون در صورت تائید آزمایش ادرار کاربرد دارد.

3. آزمایش مو:
آزمایش مو برای تشخیص مصرف مواد مخدر: موها نیز ممکن است اثرات مواد مخدر را نشان دهند. موها برخی از مواد را به مدت طولانی‌تری نسبت به ادرار نگه می‌دارند.

4. تست‌های تخصصی:
برخی تست‌های تخصصی برای شناسایی مواد خاص مخدرها مانند تست متادون (برای شناسایی مصرف متادون) یا تست بنزودیازپین (برای شناسایی مصرف داروهای ضداضطراب بنزودیازپین) انجام می‌شوند.

این آزمایش از طریق نمونه ادرار می تواند 10 ماده مخدر مختلف را شناسایی کند. برای انجام آزمایش عدم اعتیاد در منزل می توانید از آسان آزمایش کمک بگیرید. در ادامه به بررسی انواع مواد مخدر و نحوه انجام آزمایش اعتیاد خواهیم پرداخت.

تست اعتیاد چیست و چگونه انجام می‌شود؟

آزمایش اعتیاد روشی آزمایشگاهی برای شناسایی هرگونه ماده مخدر از جمله آمفتامین (شیشه)، متامفتامین (کراک)، بنزودیازپین (انواع داروهای مسکن)، ماری جوانا (ماده مخدره گل)، متادون ، مورفین (تریاک)، تریسیکلیک آنتی دپرسانت، ترامادول، کوکائین از طریق نمونه ادرار یا خون است.

تست عدم اعتیاد در مواقعی مانند قبل از ازدواج، استخدام، تمدید گواهینامه رانندگی، شرکت در مسابقات ورزشی و بررسی وضعیت بدن از جهت وجود سم و پس از ترک اعتیاد، انجام می‌شود. با روش های مختلفی مانند آزمایش ادرار، خون، می‌توان تست اعتیاد را انجام داد که رایج ترین نوع نمونه برای انجام آزمایش اعتیاد در مرحله اول، نمونه ادرار است. در صورتی که تست اعتیاد از طریق نمونه ادرار مثبت شود می بایست نسبت به انجام تست تکمیلی از طریق نمونه برداری از خون اقدام کرد.

نحوه ی انجام آزمایش اعتیاد

آزمایش اعتیاد منزل و یا محل کار قابل انجام است. متداول‌ترین نمونه برای تست اعتیاد نمونه ادرار است. برای جمع آوری ادرار ظرف مخصوصی در اختیار فرد قرار داده خواهد شد و در موارد خاص، ممکن است لازم باشد یک نفر در حین ارائه نمونه حضور داشته باشد. برای انجام آزمایش اعتیاد کافی است درخواست انجام آزمایش اعتیاد در منزل و یا محل کار را از طریق آسان آزمایش به صورت آنلاین و یا تلفنی ثبت کنید و منتظر تماس کارشناسان باشید. آزمایش اعتیاد در محل دلخواه شما انجام خواهد شد و جواب آزمایش، چند ساعته آماده دریافت خواهد بود.

آزمایش خون در منزلمصرف چه داروهایی درآزمایش اعتیاد مؤثر است؟

بهتر است قبل از انجام تست اعتیاد کلیه داروهایی که مصرف میکنید را به کارشناس آزمایشگاه اطلاع دهید تا مصرف داروها بر نتایج آزمایش شما تأثیر گذار نباشد. داروهایی که باعث مثبت کاذب جواب آزمایش می شوند عبارتنداز: برومفنیرامین، بوپروپیون، کلرپرومازین، کلومیپرامین، دکسترومتورفان، دیفن هیدرامین، دوکسیل آمین، ایبوپروفن، ناپروکسن، پرومتازین، کوتیاپین، کینولونین، و کینولون ها سرترالین، تیوریدازین، ترازودون، ونلافاکسین، وراپامیل و… .

برای مثال، مصرف قرص ایبوبروفن می‌تواند به غلط تست حشیش را مثبت کند یا مصرف آنتی‌بیوتیک‌هایی خاص (از جمله آموکسی‌سیلین) با تست هروئین و کوکایین تداخل دارد. همچنین ترکیبات بی‌حس‌کننده در دندانپزشکی (از جمله نواکائین) نیز در تست کوکائین مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد. پس بهتر است چند روز قبل از انجام آزمایش از هیچ دارویی که احتمال ایجاد تداخل دارد استفاده نکنید. تداخل مهمی که با تست مورفین وجود دارد، قرص‌ها و شربت‌های حاوی کدئین هستند که به مدت حداقل دو روز با تست غربالگری مورفین قابل ردیابی هستند.

مواد مخدر تا چه مدت از طریق آزمایش اعتیاد قابل تشخیص است؟

زمان تشخیص در افراد مختلف با توجه به ویژگی‌های فردی مانند سن، میزان متابولیسم، حجم توده بدنی، تناوب مصرف و میزان ماده مصرفی می‌تواند کمی متغیر باشد. اما به طور کلی می توان زمان تقریبی تشخیص مواد را به شرح ذیل دانست:

  • حشیش: از 1 روز تا 4 هفته
  • هروئین: 3 تا 4 روز
  • کوکائین: 2 تا 4 روز
  • متادون: 3 روز
  • مورفین: 2 تا 3 روز
  • PCP یا گرد فرشته: 3 تا 8 روز
  • شیشه (آمفتامین): 1 تا 3 روز
  • الکل: 3 تا 5 روز

آزمایش عدم اعتیاد در منزلآزمایش اعتیاد طب کار

آزمایش اعتیاد در زمینه‌ی طب کار به منظور سلامت و ایمنی شغلی افراد انجام می‌شود. این آزمایشات معمولاً در محیط‌هایی که نیاز به حفظ سلامت و ایمنی در محیط کار دارند، صورت می‌گیرد. آزمایش اعتیاد در طب کار به صورت انفرادی و یا گروهی توسط آسان آزمایش قابل انجام است، لذا کافیست برای انجام آزمایش اعتیاد با همکاران پشتیبانی آسان آزمایش در ارتباط باشید تا در سریع ترین حالت هماهنگی ها برای انجام آزمایش اعتیاد طب کار صورت گیرد.

قیمت آزمایش اعتیاد

قیمت آزمایش اعتیاد در سال 1402 در حدود 380,000 تومان است. در صورتی که آزمایش اعتیاد را بخواهید در محل دلخواه انجام دهید هزینه نمونه گیری به آن اضافه خواهد شد.

آزمایش اعتیاد ادرار

آزمایش اعتیاد ادرار یک فرآیند تشخیصی است که از ادرار شخص برای تشخیص حضور مواد مخدر یا مواد اعتیادزا استفاده می‌کند. این آزمایش می‌تواند شامل بررسی انواع مواد مخدر مانند کوکائین، متادون، هروئین، مواد مخدر ترکیبی (مانند ecstasy) و دیگر مواد مشابه باشد.

آزمایش اعتیاد ادرار معمولاً به دنبال تعاطی مواد مخدر یا مشکلات اعتیادی می‌گردد. این آزمایش می‌تواند به عنوان یک ابزار اولیه برای تشخیص مصرف مواد مخدر یا اعتیاد در مراحل مختلفی از مدیریت بهداشتی مورد استفاده قرار گیرد.

برخی از مواردی که در آزمایش اعتیاد ادرار ممکن است بررسی شوند عبارتند از:

1. مواد مخدر معمول: مثل کوکائین، متادون، هروئین، THC (مواد مخدر موجود در ماری‌جوانا) و غیره.

2. تست‌های مواد اعتیادزا: برخی از تست‌ها ممکن است به دنبال تشخیص مصرف مواد اعتیادزا مانند بنزودیازپین‌ها یا باربیتورات باشند.

3. تست‌های تجزیه و تحلیل الکل: بررسی مصرف الکل به وسیله ادرار.

آزمایش عدم اعتیاد در منزل

آزمایش عدم اعتیاد در منزل توسط آسان آزمایش در شهرهای تهران و تبریز قابل انجام است. درصورتی که درخواست آزمایش عدم اعتیاد در منزل را دارید و یا تمایل دارید آزمایش عدم اعتیاد را به صورت حضوری در آزمایشگاه انجام دهید می توانید به صورت آنلاین و یا تلفنی درخواست آزمایش عدم اعتیاد را ثبت کنید.

 

آزمایش اعتیاد در منزل

واتساپ آسان آزمایش

تماس با آسان آزمایش