با آسان آزمایش آزمایشگاه همیشه همراه شماست

براحتی می توانید از طریق وب سایت یا اپلیکیشن آسان آزمایش آنلاین برای انجام آزمایش کبد چرب در منزل رزرو انجام دهید و جواب آزمایشتان را آنلاین در سریع ترین زمان دریافت کنید

آزمایش کبد چرب در منزل

آزمایش کبد چرب در منزل یک آزمایش تشخیصی است که به بررسی و ارزیابی سلامت کبد و سطح چربی در کبد کمک می‌کند. آزمایش کبد چرب، نشان دهنده وجود تجمع ناشی از چربی در سلول‌های کبد است و میزان چربی در کبد را اندازه‌گیری می‌کند. آزمایش کبد چرب در منزل برای تشخیص بیماری چربی غیرالکلی کبد (NAFLD) و بیماری‌های مرتبط با چربی در کبد بسیار مفید است.

بیماری چربی غیرالکلی کبد (NAFLD) یکی از مشکلات شایع در جوامع صنعتی است که به تجمع بیش از حد چربی در سلول‌های کبد مرتبط است. این بیماری می‌تواند در صورت عدم تشخیص و درمان مناسب، به بیماری‌های جدی‌تری مانند فیبروز کبد و سیروز کبد تبدیل شود. بنابراین، تشخیص زودهنگام و ارزیابی دقیق میزان چربی در کبد بسیار اهمیت دارد. ادامه این به بررسی آزمایشات کبدی که برای تشخیص کبد چرب کاربرد دارد خواهیم پرداخت.

آزمایش کبد چرب چیست؟آزمایش کبد چرب در خانه

1. ثبت درخواست آزمایش: با مراجعه به وبسایت یا اپلیکیشن آسان آزمایش و یا تلفنی، آزمایش کبد چرب را درخواست کنید.

2. تعیین وقت مورد نظر: با انتخاب تاریخ، روز مورد نظر برای نمونه‌برداری در منزل خود را تعیین کنید.

3. نمونه‌برداری در منزل: کارشناس آزمایشگاهی  به آدرس منزل مراجعه می کند و پس از نمونه گیری، نمونه خون برای انجام آزمایش کبد چرب به آزمایشگاه تحویل می دهد.

4. ارسال نمونه به آزمایشگاه: نمونه خون جمع‌آوری شده به آزمایشگاه منتقل می‌شود تا در آنجا تحت تجزیه و تحلیل قرار گیرد.

5. دریافت جواب آزمایش: پس از تحلیل نمونه در آزمایشگاه، گزارش آزمایش شامل نتایج کبد چرب و سایر پارامترهای مرتبط از طریق روش‌های مختلف (مثل پیامک، ایمیل یا پورتال آنلاین) برای شما ارسال می‌شود.

با استفاده از سرویس آسان آزمایش، شما می‌توانید آزمایش کبد چرب را در منزل انجام داده و نتایج آن را دریافت کنید. همچنین برای تست کبد چرب در خانه نیاز به مراجعه حضوری به آزمایشگاه جهت نمونه گیری و یا دریافت جواب آزمایش را ندارید. تست کبد چرب در منزل توسط آسان آزمایش در سریع ترین زمان انجام و جوابدهی می شود.

آزمایش کبد چرب در منزل

واتساپ آسان آزمایش

تماس با آسان آزمایش