با آسان آزمایش خدمات پزشکی همیشه همراه شماست

براحتی می توانید از طریق اپلیکیشن و یا وب سایت آسان آزمایش درخواست انجام نوار قلب و اکوی قلب در منزل
 دهید 

نوار قلب و اکوی قلب در منزل

احتمالا در بین خدمات پزشکی در منزل، اسم نوار قلب و اکو در منزل را هم شنیده باشید. این روزها بسیاری از خدمات پزشکی را می توان به راحتی در منزل دریافت کرد. برخی از بیماران به خاطر مشکلات حرکتی یا کهولت سن و هر دلیل دیگری، قادر به راه رفتن نیستند و شاید رفت و آمد تا مطب و کلینیک برای سلامت آن ها خطر آفرین باشد. به همین دلیل باید برخی از اقدامات پزشکی را در منزل برای آنها انجام داد.

نوار قلب و اکوی قلب در منزل، به راحتی با دستگاه قابل حمل (پرتابل)، قابلیت انجام اکو و نوار قلب در منزل را دارد. در ادامه به پرسش های زیر پاسخ خواهیم داد پس با ما همراه باشید.

 •  نوار قلب در منزل چیست و چگونه انجام می شود؟
 •  اکوی قلب چیست؟
 • تفاوت اکو و نوار قلب در چیست؟
 • هزینه ی اکو و نوار قلب در منزل چقدر است؟

نوارقلب و اکو در منزلنوار قلب در منزل چیست؟

نوار قلب در منزل (EKG)، از اقدامات پزشکی بدون تهاجم و درد است که برای تشخیص و بررسی فعالیت های الکتریکی قلب و عروق، انجام می شود. در این اقدام پزشکی می توان به راحتی با یک تست ساده و بدون درد، عروق و دریچه های قلب را بررسی کرد. پزشکان برای اینکه تشخیص دهند در قلب شما چه می گذرد و پمپاژ خون شما چقدر است و وضعیت دریچه های قلب به چه صورت است، احتمالا انجام اکوی قلب را تجویز می کنند که در ادامه به اکو نیز خواهیم پرداخت.

انجام نوار قلب در منزل

انجام نوار قلب در منزل با آسان آزمایش امکانپذیر است. ممکن است پزشک متخصص بیمار شما نیاز به نوار قلب از بیمار شما داشته باشد اما بیمار شما امکان مراجعه حضوری به مراکز درمانی را نداشته باشد، نگران نباشید چاره کار انجام نوار قلب در منزل است که می توانید به صورت 24 ساعته از طریق آسان آزمایش درخواست انجام نوار قلب در منزل را ثبت کنید تا نوار قلب از بیمار شما در منزل توسط متخصص انجام شود.

با انجام نوار قلب در منزل، می توان از موارد زیر آگاه شد:

 • مسدود بودن یکی از شریان های قلب
 • عدم خون رسانی کامل به قلب
 • تغییر موقعیت قلب در بدن
 • آریتمی قلبی(ضربان نامنظم قلب)
 • بزرگ شدن حفره های قلب
 • بزرگ بودن قلب
 • نقایص مادرزادی قلب
 • التهاب عضله قلب (میوکاردیت)

آمادگی برای گرفتن نوار قلب در منزل

 • قبل از انجام نوار قلب در منزل، از مصرف وعده غذایی سنگین پرهیز کنید.
 • قبل از گرفتن نوار قلب از فعالیت های شدید بپرهیزید.
 •  موهای زائد سینه را بتراشید.
 • در صورتی که دارویی مصرف میکنید با پزشک مشاوره کنید.

چگونگی انجام نوار قلب در منزل

انجام نوار قلب و اکو در منزل، فرق خاصی با کلینیک و مطب پزشک ندارد. برای انجام این کار باید بیمار به حالت دراز کش و روی کمر خوابیده باشد. ابتدا باید از او خواست تا آرامش خود را حفظ کند و اگر دچار تنش شده است، او را آرام کرد. این کار اصلا درد ندارد و در واقع، یک اقدام غیر تهاجمی است.

ابتدا با یک ژل، در نقاطی که قرار است پد یا الکترودهای دستگاه متصل شوند، محل را ژل می زنند و الکترودها را نصب می کنند. روی پاها، قفسه سینه و سینه و بازو، الکترودها نصب می شوند. گرفتن نوارقلب در منزل کاملا بدون درد و غیرتهاجمی است چون به پوست نفوذی ندارد.

الکترودها که معمولا 12 تا 15 عدد هستند، به یک دستگاه کوچک قابل حمل وصل هستند و می توان با روشن کردن آن، اقدام به گرفتن نوار قلب در منزل کرد.

تست قلب در منزل

برای تست قلب در منزل پزشک متخصص قلب نیاز به انجام نوار قلب و اکوی قلب است. معمولا انجام نوار قلب و اکوی قلب در مطب و یا مراکز درمانی انجام می شود. آسان آزمایش با عقد قرارداد با مراکز معتبر پزشکی و پرستاری این امکان را فراهم کرده تا انجام نوار قلب در منزل و انجام اکوی قلب در منزل فراهم شود.

شما براحتی می توانید هر یک از خدمت ها را در منزل انجام دهید بدون اینکه به مطب یا مراکز درمانی مراجعه کنید. پزشک متخصص پس از انجام نوار قلب و اکو متوجه وضعیت قلب شما خواهد شد. چکاپ قلب در منزل یکی دیگر از خدمات آزمایشگاهی است که می توانید از طریق انجام آزمایش خون چکاپ قلب در منزل را بهمراه نوار قلب و اکوی قلب در منزل تجربه کنید.

اکوی قلب چیست؟

اکوی قلب، عمل بررسی سرخرگ و سیاهرگ های قلب و همچنین دیواره های قلب و دریچه ی میترال و رگ آئورت و برخی قسمت های دیگر را بر عهده دارد. وقتی که فرد دچار احساس درد در ناحیه قفسه سینه یا تپش قلب شدید گردد و یا این علائم همراه با نفس تنگی باشد پزشک تست اکو قلب را توصیه می کند. امروزه دلایل متفاوتی وجود دارند که افراد ترجیح دهند از نوار قلب در منزل یا اکو قلب در منزل استفاده کنند. اما مهم ترین آن، استرس و اضطراب ناگهانی است که به فرد وارد می شود و پزشک ترجیح می دهد که اکوی قلب را در منزل انجام دهد.

نوار قلب و اکو قلب در منزلاکو قلب در منزل

اکو قلب در منزل، مانند نوار قلب نیز قابلیت انجام دارد. اکو قلب نسبت به نوار قلب، پیچیدگی بیشتری دارد و متخصص قلب و عروق باید این کار را انجام دهد. در واقع با انجام اکو قلب در منزل، می توان حرکات قلب و پمپاژ کردن خون در قلب و همچنین وضعیت دریچه ها را بررسی کرد. این کار توسط دستگاه اکوکاردیوگرافی انجام می شود و پزشک تمام اتفاقاتی که در پمپاژ خون در رگ ها انجام می شود را از درون مانیتور به وضوح می بیند و بر اساس آن نتیجه را گزارش می کند. یکی از کاربردهای اکو قلب تعیین میزان عملکرد قلب (EF) است که نشان می دهد قلب چند درصد کارایی دارد.

تفاوت نوار قلب و اکوی قلب

بسیاری از افراد فکر می کنند که نوار و اکوی قلب، یکی است در صورتی که اصلا چنین نیست. ای دو با هم فرق می کنند. در نوار قلب، فقط فعالیت الکتریکی قلب ثبت می شود و برای نوار قلب فرد به صورت داراز کشیده میخوابد و الکترودهایی در قفسه سینه بیمار و انتهای پا قرار داده می شود. اما برای اکوی قلب در منزل یا کلینیک، فرد به پهلو و یا به پشت دراز می کشد و الکترود ثابتی به بدن وصل نمی باشد. اگر نیاز به ویزیت پزشک در منزل (عمومی یا متخصص) دارید تا تشخیص دهد بیمار شما آیا به اکو قلب احتیاج دارد یا به نوار قلب می توانید همین حالا درخواستتان را ثبت کنید.

اکوی قلب در منزل، نمای دقیقی از دیواره‌های قلبی، دریچه‌ها و ابتدای سرخرگهای بزرگ را نشان میدهد و پزشک می تواند میزان عملکرد قلب را تشخیص دهد.

مواردی که در اکو قابل مشاهده و تشخیص است، شامل موارد زیر می باشد:

 • نقایص قلبی
 • اندازه ی قلب
 • آسیب دیدن ماهیچه ی قلبی
 • قدرت پمپاژ کردن
 • مشکلات دریچه ای

نوار قلب و اکوی قلب در منزل تهران

در صورتی که نیاز به انجام نوار قلب و اکوی قلب در منزل دارید، در هر کجای شهر تهران که باشید می توانید این خدمت را در 24 ساعت شبانه روز با آسان آزمایش در محل دلخواه دریافت کنید. کافیست وارد حساب کاربری خود شوید و درخواست خود را برای انجام نوار قلب و اکوی قلب در خانه ثبت کنید و منتظر تماس متخصصین باشید.

نوار قلب و اکوی قلب در منزل کرج

در صورتی که نیاز به انجام نوار قلب و اکوی قلب در منزل دارید، و ساکن شهر تهران نیستید، نگران نباشید خدمات ما در شهر کرج هم فعال است. در هر کجای شهر کرج که باشید می توانید این خدمت را در 24 ساعت شبانه روز با آسان آزمایش در محل دلخواه دریافت کنید. کافیست وارد حساب کاربری خود شوید، شهر را کرج انتخاب کنید و درخواست خود را برای انجام نوار قلب و اکوی قلب در خانه ثبت کنید و منتظر تماس متخصصین باشید.

هزینه نوار قلب و اکو در منزل

هزینه نوار قلب و اکوی قلب در منزل در شهر تهران توسط پلتفرم آسان آزمایش به صورت جداگانه در پنل حساب کاربری ثبت شده است. شما می توانید با ورود / ثبت‌نام خود در آسان آزمایش از قیمت تمام خدمات در منزل مطلع شوید. جهت ورود / ثبت‌نام اینجا کلیک کنید.

چرا نوار قلب و اکوی قلب در منزل با آسان آزمایش؟

آسان آزمایش پلتفرم اینترنتی خدمات آزمایشگاهی و پزشکی و پرستاری در منزل است که با بهترین مراکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل طرف قرارداد است. مراکز طرف قرارداد دارای مجوز رسمی از وزارت و بهداشت و درمان می باشند و دارای تیم تخصصی پزشکی و پرستاری هستند که می توانند در زمینه نوار قلب و اکوی قلب در منزل به شما کمک کنند. در صورتی که نیاز به تزریق سرم در منزل یا نیاز به تزریقات در منزل دارید می توانید از خدمات ما بهره مند شوید. برای ثبت درخواست خدمات پزشکی و پرستاری در منزل می توانید به یکی از سه طریق زیر اقدام کنید:

نوار قلب و اکوی قلب در منزل

واتساپ آسان آزمایش

تماس با آسان آزمایش