با آسان آزمایش آزمایشگاه همیشه همراه شماست

براحتی می توانید از طریق وب سایت یا اپلیکیشن آسان آزمایش آنلاین برای انجام آزمایش خون بارداری بدون نسخه پزشک رزرو انجام دهید و جواب آزمایشتان را آنلاین در سریع ترین زمان دریافت کنید

آزمایش خون بارداری بدون نسخه پزشک

تست بارداری در منزلآزمایش خون بارداری بدون نسخه پزشک معمولاً به عنوان آزمایش بدون نسخه (OTC) یا آزمایش خانگی قابل انجام است. آزمایش خون بارداری (Pregnancy blood test) یک آزمایش پزشکی است که برای تشخیص بارداری در زنان استفاده می‌شود. آزمایش خون بارداری بدون نسخه پزشک معمولاً بر اساس تشخیص هورمون بتا-HCG در نمونه خون انجام می‌شود. این هورمون به عنوان نشانگر بارداری شناخته می‌شود و در بدن زنان باردار تولید می‌شود.

برای انجام آزمایش خون بارداری بدون نسخه پزشک، نمونه گیر آزمایشگاه به محل شما مراجعه می کند و نمونهٔ خون شمار را با استفاده از یک سوزن کوچک جمع آوری می‌کند. سپس نمونه خون را به آزمایشگاه منتقل می کند. آزمایش خون بارداری به قدری دقیق است که علاوه بر نتیجهٔ مثبت یا منفی بارداری، میزان دقیق هورمون بتا را در بدن مشخص می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تست بارداری در منزل می توانید از بخش مربوطه دیدن کنید. آزمایش خون بارداری در هفته اول، بهترین زمان برای تشخیص بارداری است.

آزمایش خون بارداری

آزمایش خون بارداری (آزمایش بتا hCG) یکی از مهمترین آزمون‌ها برای تشخیص بارداری است. آزمایش خون بارداری تست حضور هورمون تخمک‌گذاری یا hCG (گلیکوپروتئین مشتق از تخمدان) در خون را بررسی می‌کند که در دوره بارداری به میزان بیشتری تولید می‌شود. آزمایش خون بارداری به صورت سریع و آسان می‌تواند به شما اطلاع دهد که آیا باردار هستید یا خیر. شما می توانید آزمایش خون بارداری را با آسان آزمایش در محل دلخواه انجام دهید.

آزمایش خون بارداری بدون نسخه

یکی از دغدغه های خانم های باردار برای انجام آزمایش خون بارداری تهیه نسخه پزشک است. آسان آزمایش سرویس آزمایش بارداری بدون نسخه را برای شما تعبیه کرده تا بدون مراجعه به پزشک یا نسخه آزمایش بتوانید آزمایش بارداری بدون نسخه پزشک در منزل یا محل کار انجام دهید و در عرض چند ساعت جواب آزمایش بارداری را به صورت آنلاین دریافت کنید.

آزمایش بتا بدون نسخه پزشک

نام دیگر آزمایش خون بارداری، آزمایش بتا است. با انجام آزمایش بتا بدون نسخه پزشک می توانید وضعیت بارداری خود را مشخص کنید. در صورتی که باردار باشید بدن شروع به تولید هورمون بتا اچ سی جی می کند که نشانه بارداری است. با اندازه گیری دقیق هورمون بتا می توانید به صورت سریع و دقیق از میزان هورمون بتا در بدن با خبر شوید. برای انجام آزمایش بتا نیاز به نسخه پزشک نیست و براحتی میتوانید در محل دلخواه آزمایش بتا بدون نسخه پزشک را با آسان آزمایش انجام دهید و به صورت فوری جواب آزمایش بتا را دریافت کنید.

هزینه آزمایش خون بارداری بدون نسخه پزشک ۱۴۰۲

یکی از سوالات مکرر «هزینه آزمایش خون بارداری بدون نسخه پزشک چقدر است؟» یا «قیمت آزمایش خون بتا چقدر است؟» هزینه آزمایش خون بارداری بدون نسخه پزشک 1402 توسط آسان آزمایش 200،000 تومان است. به هزینه فوق 75،000 تومان هزینه نمونه گیری در منزل اضافه می شود، یعنی در کل هزینه آزمایش خون بارداری بدون نسخه پزشک در منزل درسال 1402 توسط آسان آزمایش 275،000 است که شما می توانید همین حالا درخواست خود برای انجام آزمایش خون بارداری را به صورت آنلاین یا تلفنی ثبت کنید.

لازم به ذکر است هزینه آزمایش خون بارداری 1402 بر اساس تعرفه وزارت بهداشت است و در هنگام پذیرش نمونه در آزمایشگاه قبض آزمایشات صادر می گردد. مناسب بودن هزینه آزمایش خون بارداری 1402 توسط آسان آزمایش باعث شده جمعیت بالایی از خانم های باردار از سرویس آزمایش خون بارداری بدون نسخه در منزل یا محل کار خود استفاده کنند.

جواب آزمایش خون بارداری چقدر طول می کشد؟

جواب آزمایش خون بارداری بعد از نمونه گیری پس از چند ساعت آماده می شود. شما با ثبت درخواست ازمایش خون بارداری بدون نسخه پزشک در منزل یا محل کار از طریق اسان ازمایش می توانید براحتی و فوری آزمایش خون بارداری بدون نسخه پزشک را در محل دلخواه انجام دهید.

کدام تست بارداری دقیق تر است؟

تست‌های بارداری به دو نوع تقسیم می‌شوند: تست‌ ادراری و تست‌ خونی. هر دو نوع تست بارداری به نسبت خودشان دقیق هستند، اما دقت آن‌ها بستگی به زمان انجام و حساسیت آزمایش دارد. دقت تست خون بارداری معمولاً بیشتر از تست‌های ادراری است و می‌تواند از روز‌های زودتری از تاخیر قاعدگی تشخیص بارداری را بدهد.

آزمایش خون بارداری چقدر دقیق است؟

آزمایش خون بارداری یا همان آزمایش تیتر بتا دقیق ترین روش تشخیص بارداری است. با توجه به اینکه در این روش از نمونه خون استفاده می شود، دارای کمترین میزان خطا و دقت بالا می باشد. به طور کلی، اگر تست خون بارداری برای تشخیص هورمون hCG به درستی انجام شود، دقت آن بالغ بر ۹۹٪ است. این به این معناست که این آزمایش تقریباً نزدیک به ۱۰۰٪ دقیق بوده و احتمال اشتباه در تشخیص بارداری بسیار کم است، و محدودیت زمانی برای تشخیص بارداری را ندارد.

آیا برای آزمایش بارداری نسخه پزشک لازم است؟

خیر، شما از طریق آسان آزمایش می توانید آزمایش خون بارداری را بدون نسخه پزشک در محل دلخواه انجام دهید و نیازی به نسخه پزشک برای انجام آزمایش ندارید. آزمایش خون بارداری نیاز به نسخه پزشک ندارد و همه می توانند آزمایش خون بارداری را بدون دستور پزشک در محل دلخواه انجام دهند.

آیا باید برای آزمایش خون بارداری ناشتا باشم؟

خیر، برای انجام آزمایش خون بارداری نیازی به ناشتا بودن نیست و شما در هر ساعتی می توانید نسبت به انجام آزمایش خون بارداری در منزل یا محل کار از طریق آسان آزمایش اقدام کنید.

بهترین زمان آزمایش خون بارداری

بهترین زمان برای انجام آزمایش خون بارداری به دقت تشخیص حاملگی مربوط می‌شود. برای تشخیص حاملگی با دقت، بهتر است آزمایش خون بارداری پس از تاخیر قاعدگی (به معنای اینکه دوره قاعدگی شما باید به پایان رسیده باشد) انجام شود. برای مثال، اگر دوره قاعدگی معمول شما ۲۸ روزه باشد، پیشنهاد می‌شود تا یک هفته پس از تاخیر قاعدگی، یعنی در روز ۳۵م از ابتدای آخرین دوره قاعدگی خود، آزمایش خون بارداری انجام دهید. پس بهترین زمان آزمایش خون بارداری در هفته اول پس از تاخیر دوره ماهیانه است. البته آزمایش خون بارداری حتی از روزهای اولیه تاخیر در دوره قادگی نیز قابل انجام است.

هرچند اکثر آزمایش‌های خون بارداری بسیار حساس و قابل انجام پس از تاخیر قاعدگی هستند، و محدودیت زمانی برای آزمایش خون بارداری وجود ندارد، اما اگر نتیجه آزمایش مثبت نباشد و احساس می‌کنید امکان حاملگی وجود دارد، ممکن است بهتر باشد چند روز بعد دوباره آزمایش خون بارداری انجام دهید. مهم است به یاد داشته باشید که نتیجه آزمایش‌های خون بارداری به میزان هورمون‌های بارداری در بدن و شرایط هر فرد بستگی دارد. برای تأیید حاملگی و یا اطمینان از نتیجه آزمایش، می‌توانید به پزشک خود مراجعه کنید.

تست خون بارداری بدون نسخه پزشک در منزل با آسان آزمایش

همانطور که در بالا ذکر شد، تست خون بارداری بدون نسخه پزشک در منزل یکی از روش‌های دقیق برای تشخیص حاملگی است. در این روش، به جای استفاده از نمونه ادرار، نمونه خون برای تشخیص هورمون بارداری در بدن بررسی می‌شود. جواب تست حاملگی با نمونه خون، دقت بالاتری نسبت به تست حاملگی با نمونه ادرار دارد. نمونه مورد نیاز برای انجام تست های بارداری یا حاملگی شامل آزمایش خون یا ادرار است. آزمایش خون بارداری می‌تواند مقادیر بسیار کم hCG را تشخیص دهد، بنابراین تست بارداری خون می‌تواند با دقت بالا تشخیص دهد که آیا باردار هستید یا خیر.

جهت انجام تست خون بارداری بدون نسخه پزشک در منزل همین حالا می توانید به صورت آنلاین با ورود به حساب کاربری و انتخاب آزمایش بدون نسخه پزشک و یا تلفنی، درخواست خود را ثبت کنید تا تست خون بارداری بدون نسخه پزشک در منزل یا محل کار را انجام دهید. لازم به ذکر است برای انجام آزمایش خون بارداری بدون نسخه پزشک نیازی به ناشتا بودن نیست.

آزمایش خون بارداری بدون نسخه پزشک

واتساپ آسان آزمایش

تماس با آسان آزمایش