با آسان آزمایش آزمایشگاه همیشه همراه شماست

براحتی می توانید از طریق وب سایت یا اپلیکیشن آسان آزمایش آنلاین برای انجام آزمایش خون بارداری بدون نسخه پزشک رزرو انجام دهید و جواب آزمایشتان را آنلاین در سریع ترین زمان دریافت کنید

آزمایش خون بارداری بدون نسخه پزشک

آزمایش خون بارداری بدون نسخه پزشکآزمایش خون بارداری بدون نسخه پزشک معمولاً به عنوان آزمایش بدون نسخه (OTC) یا آزمایش خانگی قابل انجام است. آزمایش خون بارداری (Pregnancy blood test) یک آزمایش پزشکی است که برای تشخیص بارداری در زنان استفاده می‌شود. آزمایش خون بارداری بدون نسخه پزشک معمولاً بر اساس تشخیص هورمون بتا-HCG در نمونه خون انجام می‌شود. این هورمون به عنوان نشانگر بارداری شناخته می‌شود و در بدن زنان باردار تولید می‌شود.

برای انجام آزمایش خون بارداری بدون نسخه پزشک، نمونه گیر آزمایشگاه به محل شما مراجعه می کند و نمونهٔ خون شمار را با استفاده از یک سوزن کوچک جمع آوری می‌کند. سپس نمونه خون به آزمایشگاه همکار تحویل می شود. آزمایش خون بارداری به قدری دقیق است که علاوه بر نتیجهٔ مثبت یا منفی بارداری، میزان دقیق هورمون بتا را در بدن مشخص می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تست بارداری در منزل می توانید از بخش مربوطه دیدن کنید. آزمایش خون بارداری در هفته اول، بهترین زمان برای تشخیص بارداری است.

آزمایش خون بارداری

آزمایش خون بارداری (آزمایش بتا hCG) یکی از مهمترین آزمایش ها برای تشخیص بارداری است. آزمایش خون بارداری تست حضور هورمون تخمک‌گذاری یا hCG (گلیکوپروتئین مشتق از تخمدان) در خون را بررسی می‌کند که در دوره بارداری به میزان بیشتری تولید می‌شود. آزمایش خون بارداری به صورت سریع و آسان می‌تواند به شما اطلاع دهد که آیا باردار هستید یا خیر. شما می توانید آزمایش خون بارداری را با کمترین هزینه توسط آسان آزمایش در محل دلخواه انجام دهید. برای انجام آزمایش خون بارداری نیاز به آمادگی قبلی یا ناشتایی نیست و می توانید آزمایش خون بارداری را در منزل و یا محل کار انجام دهید.

آزمایش خون بارداری بدون نسخه

یکی از دغدغه های خانم های باردار برای انجام آزمایش خون بارداری تهیه نسخه پزشک است. متقاضیان اکثراً این سوال را می پرسند که آیا برای آزمایش خون بارداری نسخه پزشک لازم است؟ در جواب باید گفت خیر. آسان آزمایش سرویس آزمایش بارداری بدون نسخه پزشک را برای شما تعبیه کرده تا بدون مراجعه به پزشک یا نسخه آزمایش بتوانید آزمایش بارداری بدون نسخه پزشک در منزل یا محل کار با کمترین هزینه انجام دهید و در عرض چند ساعت جواب آزمایش بارداری را به صورت آنلاین دریافت کنید. آزمایش خون برای بارداری یکی از دقیق ترین روش های تشخیصی حاملگی است.

آزمایش خون بارداری بدون نسخه پزشک

واتساپ آسان آزمایش

تماس با آسان آزمایش

آزمایش بتا بدون نسخه پزشک

نام دیگر آزمایش خون بارداری، آزمایش بتا است. با انجام آزمایش بتا بدون نسخه پزشک می توانید وضعیت بارداری خود را مشخص کنید. در صورتی که باردار باشید بدن شروع به تولید هورمون بتا اچ سی جی می کند که نشانه بارداری است. با اندازه گیری دقیق هورمون بتا می توانید به صورت سریع و دقیق از میزان هورمون بتا در بدن با خبر شوید. برای انجام آزمایش بتا نیاز به نسخه پزشک نیست و براحتی میتوانید در محل دلخواه آزمایش بتا بدون نسخه پزشک را با آسان آزمایش انجام دهید و به صورت فوری جواب آزمایش بتا را دریافت کنید.

هزینه آزمایش خون بارداری بدون نسخه پزشک ۱۴۰۳

یکی از سوالات مکرر «هزینه آزمایش خون بارداری بدون نسخه پزشک چقدر است؟» یا «قیمت آزمایش خون بتا چقدر است؟» هزینه آزمایش خون بارداری بدون نسخه پزشک ۱۴۰۳ توسط آسان آزمایش 274،000 تومان است. به هزینه فوق 100،000 تومان هزینه نمونه گیری در منزل اضافه می شود، یعنی در کل هزینه آزمایش خون بارداری بدون نسخه پزشک در منزل درسال ۱۴۰۳ توسط آسان آزمایش 374،000 است که شما می توانید همین حالا درخواست خود برای انجام آزمایش خون بارداری را به صورت آنلاین یا تلفنی ثبت کنید.

هزینه آزمایش بارداری با نسخه یا بدون نسخه فرقی ندارد، اما درصورتی که پزشک آزمایش خون بارداری را در بیمه درمانی ثبت کرده باشد هزینه آزمایش بارداری کمتر از تعرفه آزاد خواهد بود چرا که بخشی از هزینه آزمایش توسط بیمه درمانی تحت پوششتان پرداخت خواهد شد. پس هزینه آزمایش بارداری با بیمه درمانی کمتر خواهد بود و شما می توانید با انجام آزمایش توسط آسان آزمایش از امتیاز بیمه خود نیز بهره مند شوید.

لازم به ذکر است هزینه آزمایش خون بارداری ۱۴۰۳ بر اساس تعرفه وزارت بهداشت است و در هنگام پذیرش نمونه در آزمایشگاه قبض آزمایشات صادر می گردد. مناسب بودن هزینه آزمایش خون بارداری ۱۴۰۳ توسط آسان آزمایش باعث شده جمعیت بالایی از خانم های باردار از سرویس آزمایش خون بارداری بدون نسخه در منزل یا محل کار خود استفاده کنند. با آسان آزمایش نگران هزینه آزمایش بارداری نباش چون می توانید از امتیاز بیمه درمانی هم استفاده کنید.

هزینه آزمایش خون بارداری با بیمه تامین اجتماعی

هزینه آزمایش خون بارداری با بیمه تامین اجتماعی بستگی به تعداد و نوع آزمایشات بارداری دارد. برای مثال اگر پزشک فقط آزمایش خون بارداری با بیمه تامین اجتماعی درخواست کند، هزینه آزمایش خون بارداری با بیمه تامین اجتماعی در حدود 206،000 تومان خواهد بود، اما در صورتی که تست های بیشتری درخواست شود هزینه آزمایش خون بارداری با بیمه تامین بیشتر از مبلغ فوق خواهد بود. قیمت آزمایش خون بارداری با بیمه تامین اجتماعی نسبت به تعرفه آزاد در حدود 20% پایین تر است، چراکه بیمه تامین اجتماعی بسته به نوع تست بین 20% الی 25% هزینه آزمایش را پرداخت می کند.

جواب آزمایش خون بارداری چقدر طول می کشد؟

یکی دیگر از سوالات رایج که متقاضیان می پرسند این است که جواب آزمایش بارداری چقدر طول میکشد؟ جواب آزمایش خون بارداری بدون نسخه پزشک بعد از نمونه گیری پس از چند ساعت آماده می شود. شما با ثبت درخواست ازمایش خون بارداری بدون نسخه پزشک در منزل یا محل کار از طریق اسان ازمایش می توانید براحتی و فوری آزمایش خون بارداری بدون نسخه پزشک را در محل دلخواه انجام دهید و جواب آزمایش را به صورت آنلاین دریافت کنید. جواب آزمایش بارداری توسط آسان آزمایش به صورت سریع (اورژانسی) توسط آزمایشگاه های همکار گزارش می شود.

کدام تست بارداری دقیق تر است؟

در تشخیص بارداری، دو نوع آزمایش اصلی وجود دارد: آزمایش خون بارداری (هورمون بارداری) و تست حاملگی از طریق آزمایش ادرار (تست ادراری بارداری). هر دو تست دقت خوبی دارند، اما دقت آن‌ها بستگی به زمان انجام و حساسیت آزمایش دارد. دقت تست خون بارداری معمولاً بیشتر از تست‌های ادراری است و می‌تواند از روز‌های زودتری از تاخیر قاعدگی تشخیص بارداری را بدهد.

 1. آزمایش خون بارداری (هورمون بارداری):
  – هورمون (hCG) خونی را اندازه می‌گیرد. این هورمون توسط دیواره رحم پس از تخم‌گذاری در خون افزایش می‌یابد و می‌تواند نشانگر بارداری باشد.
  – دقت بسیار بالایی دارد و معمولاً در اغلب موارد به خوبی و با دقت بالا بارداری را تشخیص می‌دهد.
  – آزمایش خون بارداری محدودیت زمانی برای انجام آزمایش ندارد.
 2.  تست حاملگی ادراری (تست ادراری بارداری یا بی بی چک):
  – این تست بر اساس تشخیص موجودیت هورمون hCG در ادرار انجام می‌شود.
  – دقت کمتر از آزمایش خون بارداری دارد و می تواند دچار خطا شود.
  – برای انجام آزمایش محدودیت زمانی وجود دارد و باید پس از 2 هفته به تاخیر افتادن دوره ماهیانه انجام شود.

آزمایش خون برای بارداری

آزمایش‌ خون برای بارداری می‌تواند به تشخیص و پیگیری وضعیت بارداری کمک کند. در طول دوران بارداری، انجام آزمایش‌ خون برای بارداری می‌تواند اطلاعاتی در مورد سلامت مادر و جنین فراهم کند. برخی از آزمایش‌های خون که معمولاً برای بارداری انجام می شود عبارتند از:

1. آزمایش β-hCG (هورمون گنادوتروپین کوریونیک): افزایش این هورمون که از جفت ترشح  می شود نشان‌دهنده بارداری است.

2. آزمایش PAPP-A (پروتئین A مرتبط با بارداری): این آزمایش در هفته‌های اولیه بارداری انجام می‌شود و اطلاعاتی در مورد خطرات احتمالی ناشی از مشکلات کروموزومی فراهم می‌کند.

3. آزمایش AFP (آلفا فتوپروتئین): افزایش این پروتئین ممکن است به علت مشکلاتی مانند مشکلات در لوله‌های عصبی جنین یا اختلالات در مغز اطلاعات مفیدی فراهم کند. افزایش آلفا فیتوپروتئین در بارداری می تواند نشان دهنده سندروم دان باشد.

4. آزمایش اولتراسونوگرافی (سونوگرافی): این آزمایش با تصاویر سونوگرافی، جزئیات بیشتری از جنین و رحم فراهم می‌کند.

5. آزمایش‌های ژنتیکی برای بارداری: آزمایش‌های نظیر آمنیوسنتز یا تست‌های ژنتیکی غربالگری می‌توانند اطلاعات بیشتری ارائه کنند، اما این آزمایش‌ها معمولاً در شرایط خاص و به توصیه پزشک انجام می‌شوند.

پس آزمایش خون بارداری اطلاعات دقیق تری را نسبت به وضعیت حاملگی می دهد و یکی حساس ترین و بهترین روش های آزمایشگاهی جهت تشخیص بارداری است. آزمایش خون بارداری نیاز به ناشتایی ندارد و در عرض چند ساعت جواب آزمایش خون بارداری آماده می شود. هزینه آزمایش بارداری با آسان آزمایش مقرون بصرفه است و براحتی در محل دلخواه قابل انجام است.

آزمایش خون بارداری چقدر دقیق است؟

آزمایش خون بارداری یا همان آزمایش تیتر بتا دقیق ترین روش تشخیص بارداری است. با توجه به اینکه در این روش از نمونه خون استفاده می شود، دارای کمترین میزان خطا و دقت بالا می باشد. به طور کلی، اگر تست خون بارداری برای تشخیص هورمون hCG به درستی انجام شود، دقت آن بالغ بر ۹۹٪ است. این به این معناست که این آزمایش تقریباً نزدیک به ۱۰۰٪ دقیق بوده و احتمال اشتباه در تشخیص بارداری بسیار کم است، و محدودیت زمانی برای تشخیص بارداری را ندارد.

آیا برای آزمایش بارداری نسخه پزشک لازم است؟

خیر، شما از طریق آسان آزمایش می توانید آزمایش خون بارداری را بدون نسخه پزشک در محل دلخواه انجام دهید و نیازی به نسخه پزشک برای انجام آزمایش ندارید. آزمایش خون بارداری نیاز به نسخه پزشک ندارد و همه می توانند آزمایش خون بارداری را بدون دستور پزشک در محل دلخواه انجام دهند. تست خون برای بارداری یکی از دقیق ترین روش های تشخیصی برای حاملگی است.

آیا باید برای آزمایش خون بارداری ناشتا باشم؟

خیر، برای انجام آزمایش خون بارداری نیازی به ناشتا بودن نیست و شما در هر ساعتی می توانید نسبت به انجام آزمایش خون بارداری در منزل یا محل کار از طریق آسان آزمایش اقدام کنید. بعد از نمونه گیری خون، جهت انجام آزمایش به آزمایشگاه همکار نمونه تحویل داده می شود و در کوتاهترین زمان ممکن جواب تست بتا به همراه تفسیر آن برایتان ارسال می گردد.

آزمایش خون در منزلبهترین زمان آزمایش خون بارداری

بهترین زمان برای انجام آزمایش خون بارداری به دقت تشخیص حاملگی مربوط می‌شود. برای تشخیص حاملگی با دقت، بهتر است آزمایش خون بارداری پس از تاخیر قاعدگی (به معنای اینکه دوره قاعدگی شما باید به پایان رسیده باشد) انجام شود. برای مثال، اگر دوره قاعدگی معمول شما ۲۸ روزه باشد، پیشنهاد می‌شود تا یک هفته پس از تاخیر قاعدگی، یعنی در روز ۳۵م از ابتدای آخرین دوره قاعدگی خود، آزمایش خون بارداری انجام دهید. پس بهترین زمان آزمایش خون بارداری در هفته اول پس از تاخیر دوره ماهیانه است. البته آزمایش خون بارداری حتی از روزهای اولیه تاخیر در دوره قادگی نیز قابل انجام است.

هرچند اکثر آزمایش‌های خون بارداری بسیار حساس و قابل انجام پس از تاخیر قاعدگی هستند، و محدودیت زمانی برای آزمایش خون بارداری وجود ندارد، اما اگر نتیجه آزمایش مثبت نباشد و احساس می‌کنید امکان حاملگی وجود دارد، ممکن است بهتر باشد چند روز بعد دوباره آزمایش خون بارداری انجام دهید. مهم است به یاد داشته باشید که نتیجه آزمایش‌های خون بارداری به میزان هورمون‌های بارداری در بدن و شرایط هر فرد بستگی دارد. برای تأیید حاملگی و یا اطمینان از نتیجه آزمایش، می‌توانید به پزشک خود مراجعه کنید.

سریعترین راه تشخیص بارداری

سریعترین راه تشخیص بارداری، درخواست تشخیص بارداری از طریق آسان آزمایش است. با ثبت درخواست آزمایش تیتر بتا از طریق آسان آزمایش می توانید در عرض چند ساعت جواب آزمایش بارداری را دریافت کنید. پس از اگر بدنبال سریع ترین راه تشخیص بارداری در منزل و یا محل کار و حتی به صورت حضوری در آزمایشگاه هستید آسان آزمایش بهترین گذینه است. خدمت آزمایش خون بارداری توسط آسان آزمایش در شهرهای تهران و تبریز فعال است و براحتی با ثبت درخواست می توانید آزمایش تشخیص بارداری را در محل انجام دهید.

داروهای تداخل کننده در جواب آزمایش بتا

بعضی از داروها می توانند میزان HCG را تحت تاثیر قرار داده و میزانش را کم یا زیاد کنند. ازجمله داروهای تداخل کننده در آزمایش بتا عبارتنداز:

داروهایی که می توانند میزان hCG در خون را کاهش دهند و موجب جواب منفی کاذب شوند:

پرومتازین (داروی آنتی هیستامین در سرفه ترکیبی و محصولات سرماخوردگی برای درمان علائم آلرژی و درمان تهوع یا استفراغ ناشی از بیماری یا بیماری حرکتی مورد استفاده قرار می گیرد)

داروهایی که می توانند سطح hCG در خون شما را افزایش دهند و موجب جواب آزمایش مثبت کاذب شوند عبارتنداز:

 • پرومتازین Promethazine (می تواند سطح hCG را افزایش یا کاهش دهد)
 • داروهایی که از بروز تشنج جلوگیری می کنند.
 • داروهایی برای درمان بیماری پارکینسون استفاده می شوند
 • داروهای تجویز شده حاوی hCG (مانند Pregnyl ، A.P.L. ، Profasi ، Chorex ، Novarel یا Ovidrel)
 • داروهای فنوتیازین Phenothiazine (مانند کلرپرومازین Chlorpromazine / تورازین Thorazine)

تست خون بارداری بدون نسخه پزشک در منزل با آسان آزمایش

همانطور که در بالا ذکر شد، تست خون بارداری بدون نسخه پزشک در منزل یکی از روش‌های دقیق برای تشخیص حاملگی است. در این روش، به جای استفاده از نمونه ادرار، نمونه خون برای تشخیص هورمون بارداری در بدن بررسی می‌شود. جواب تست حاملگی با نمونه خون، دقت بالاتری نسبت به تست حاملگی با نمونه ادرار دارد. نمونه مورد نیاز برای انجام تست های بارداری یا حاملگی شامل آزمایش خون یا ادرار است. آزمایش خون بارداری می‌تواند مقادیر بسیار کم hCG را تشخیص دهد، بنابراین تست بارداری خون می‌تواند با دقت بالا تشخیص دهد که آیا باردار هستید یا خیر.

جهت انجام تست خون بارداری بدون نسخه پزشک در منزل همین حالا می توانید به صورت آنلاین با ورود به حساب کاربری و انتخاب آزمایش بدون نسخه پزشک و یا تلفنی، درخواست خود را ثبت کنید تا تست خون بارداری بدون نسخه پزشک در منزل یا محل کار را انجام دهید. لازم به ذکر است برای انجام آزمایش خون بارداری بدون نسخه پزشک نیازی به ناشتا بودن نیست و با کم ترین هزینه آزمایش بارداری در محل دلخواهتان قابل انجام است.

آزمایش خون بارداری بدون نسخه پزشک

واتساپ آسان آزمایش

تماس با آسان آزمایش