مجله سلامت

مدت قرنطیه برای کرونای دلتا افزایش یافت

کرونای دلتا

مدت قرنطینه کرونای دلتا چقدر است؟

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا (CDC) اعلام کرد کرونای دلتا به بشدت مسری است.و این گونه جهش یافته نسبت به گونه‌های قبلی که فقط 14 روز در بدن دوام می‌آورد. می‌تواند تا ۱۸ الی 21 روز در بدن باقی بماند.

شیوع سریع کرونای دلتا در ایران و جهان

طبق گزارش داخلی CDC نشان می‌دهد گونه دلتا که در بسیاری از کشورها مانند ایران با سرعت بالایی در حال شیوع است، مدت زمان بیشتری در بدن دوام می‌آورد. به همین دلیل احتمالا زمان قرنطینه از دو هفته، به سه هفته افزایش پیدا کند. هنوز دستورالعملی از سوی CDC منتشر نشده، اما شاید با انتشار مقالات بیشتر، سازمان‌های بهداشتی قرنطینه سه هفته‌ای را به بیماران توصیه کنند.

واکسن کرونا در مقابل کرونای دلتا بی تاثیر است

آمارهای CDC نشان می‌دهند که واکسن‌ها هنوز در جلوگیری از ابتلا به موارد حاد بیماری، بستری شدن و مرگ تاثیر دارد. حالا این سوال پیش آمده که آیا نیاز به ماسک، فاصله‌گذاری اجتماعی و سایر تدابیر بهداشتی در کشورهایی که به سطح بالایی از واکسیناسیون رسیده‌اند دوباره ضروری می‌شود یا خیر. اما آمار مبتلایان نشان میدهد واکسن کرونا تاثیری در جلوگیری از مبتلا شدن ندارد چرا که خیلی از کسانی واکسن کرونا دریافت کرده اند مجدد به این گونه ویروس مبتلا میشوند.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها می‌گوید همه مردم همچنان باید ماسک بزنند تا از سرایت هرچه بیشتر ویروس جلوگیری شود. این سازمان گفته که حتی افراد واکسینه هم باید کماکان ماسک بزنند. تغییر رویکرد CDC بر اساس همین گزارش داخلی تنظیم شده که سرایت بالای گونه دلتا و پایداری آن در بدن ناقلان و مبتلایان را نشان می‌دهد.

درصورتی که درخواست انجام آزمایش کرونا در منزل یا محل کار خود دارید می توانید از طریق سامانه آسان آزمایش اقدام به رزرو این تست نمائید.