با آسان آزمایش آزمایشگاه همیشه همراه شماست

براحتی می توانید از طریق وب سایت یا اپلیکیشن آسان آزمایش آنلاین برای انجام تست سرطان خون در خانه رزرو انجام دهید و جواب آزمایشتان را آنلاین در سریع ترین زمان دریافت کنید

درخواست تست سرطان خون در خانه

تست سرطان خون در خانه

تشخیص سرطان خون نیازمند آزمایش‌های خاصی است که توسط متخصصان پزشکی انجام می‌شود. برای تست سرطان خون در خانه، به عنوان مثال، ممکن است از آزمایش هایی مانند آزمایش CBC (Complete Blood Count)، آزمایش سیتومتری (Flow Cytometry)، آزمایش بیوپسی (Biopsy) و آزمایش PCR (Polymerase Chain Reaction) استفاده شود. تست تّشخیص سرطان برحسب اینکه پزشک بدنبال تشخیص چه نوع سرطانی باشد متفاوت خواهد بود. در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

تست سرطان خون در خانهتست سرطان خون در خانه چیست؟

تست سرطان خون، یا همان آزمایش سرطان خون، یک آزمایش پزشکی است که برای تشخیص و ارزیابی سرطان‌های خونی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این آزمایش به منظور تشخیص و مانیتورینگ بیماران با لوکمی‌ها (سرطان‌های خونی) از قبیل لوسمی‌ها (سرطان خون نخاع)، لنفوم‌ها (سرطان خون لنفاوی) و میلوم‌ها (سرطان خون مغز استخوان) استفاده می‌شود. سرطان خون یکی از انواع سرطان های شایع است که بر اساس نوع سلول‌های سرطانی و نوع سرطان خون، به لوکمی، لنفوم و میلوم تقسیم می‌شود. تشخیص زودهنگام سرطان خون باعث افزایش شانس درمان و بالا رفتن نرخ بقاء بیماران می‌شود.

در گذشته، آزمایش‌های تشخیص سرطان خون به صورت اختصاصی در محیط‌های بالینی یا آزمایشگاهی انجام می‌شد. اما با پیشرفت فناوری و توسعه روش‌های جدید، امکان آزمایش سرطان خون در خانه بوجود آمده است. بدون نیاز به مراجعه به مراکز درمانی و آزمایشگاهی، تست سرطان خون در خانه با استفاده از سرویس‌های آزمایشگاهی در خانه مانند آسان آزمایش امکان‌پذیر شده است. این سرویس‌ها به بیماران امکان می‌دهند نمونه خون خود را در خانه جمع‌آوری کرده و آن را به آزمایشگاه ارسال کنند. سپس نتایج آزمایش توسط تیم متخصص آنالیز شده و به بیمار ارائه می‌شود.

این روش نه تنها مراحل درمانی را ساده‌تر می‌کند، بلکه به بیمار اطمینان و راحتی بیشتری نیز می‌دهد. نمونه خون توسط نمونه گیر آزمایشگاه در منزل گرفته می شود و بلافاصله نمونه به آزمایشگاه طرف قرارداد منتقل می گردد.

مزایای تست سرطان خون در خانه:

 1. راحتی و صرفه‌جویی در زمان و هزینه: بیماران نیازی به مراجعه به مراکز درمانی و آزمایشگاهی ندارند و می‌توانند نمونه خون خود را در خانه جمع‌آوری کنند. این باعث صرفه‌جویی در زمان و هزینه مرتبط با سفرها و ویزیت‌های مکرر می‌شود.
 2. حفظ حریم خصوصی: آزمایش سرطان خون در خانه به بیماران اجازه می‌دهد از حریم خصوصی خود بهره‌برده و نیازی به مواجهه با دیگران در محیط بیمارستانی نداشته باشند.
 3. تشخیص زودهنگام: با امکان انجام آزمایش در خانه، بیماران می‌توانند به‌صورت منظم آزمایشات را انجام داده و تغییرات ناگهانی در نتایج آزمایش را تشخیص دهند. این امر به تشخیص زودهنگام و درمان سریع‌تر سرطان خون کمک می‌کند.
 4. مشاوره و پشتیبانی آنلاین: سرویس‌های آزمایشگاهی در خانه معمولاً امکان مشاوره و پشتیبانی آنلاین ارائه می‌دهند. بیماران می‌توانند در هر زمانی با تیم متخصص مربوطه در ارتباط باشند و سوالات خود را مطرح کنند.

آزمایش سرطان خون در خانه از روش‌های نوینی است که به بیماران امکان می‌دهد تشخیص زودهنگام و درمان سریع‌تر سرطان خون را تجربه کنند. این روش باعث صرفه‌جویی در زمان و هزینه مرتبط با مراجعه به مراکز درمانی می‌شود و به بیماران راحتی و حفظ حریم خصوصی بیشتری را می‌بخشد. با انتخاب سرویس آزمایشگاهی در خانه قابل اعتماد و مشاوره متخصصان، بیماران می‌توانند به صورت دوره‌ای و منظم آزمایشات خون خود را انجام داده و به سلامتی خود نظارت داشته باشند. جهت اطلاعات بیشتر در مورد آزمایش خون در منزل می توانید از بخش مربوطه دیدن کنید.

آزمایش سرطان خون در منزلبرخی از تست های تشخیصی که مرتبط با تست سرطان خون هستند، شامل موارد زیر می‌شوند:

 1. آزمایش CBC (Complete Blood Count): این آزمایش برای بررسی تعداد سلول‌های خونی مختلف از جمله سلول‌های سفید، سلول‌های قرمز و سلول‌های پلاکت استفاده می‌شود. نتایج این آزمایش می‌تواند در تشخیص برخی از سرطان‌های خونی مانند لوسمی و لنفوم نقش مهمی داشته باشد.
 2. آزمایش LDH (Lactate Dehydrogenase): این آزمایش برای اندازه‌گیری سطح آنزیم LDH در خون استفاده می‌شود. سطح بالای LDH در برخی از سرطان‌های خونی مانند لنفوم و میلوم نشانه‌ای از وجود سرطان و یا تغییرات بیماری‌زای دیگر است.
 3. آزمایش بیوپسی استخوان: این آزمایش به منظور بررسی سلول‌های سرطانی در استخوان‌ها استفاده می‌شود. نمونه‌برداری استخوان در خانه می‌تواند با استفاده از تجهیزات مناسب و توسط پزشک متخصص انجام شود.
 4. آزمایش بیوپسی نخاع استخوان: این آزمایش برای بررسی سلول‌های سرطانی در نخاع استخوان استفاده می‌شود. در صورت نیاز، بیوپسی نخاع می‌تواند در منزل توسط پزشک متخصص انجام شود.

تست سرطان خون در خانه

واتساپ آسان آزمایش

تماس با آسان آزمایش

تست سرطان خون در خانه چگونه است

همانطور که اشاره شد، یکی از تست‌های خون متداول در پیگیری سرطان سینه، اندازه‌گیری سطح آنتی‌ژن CEA15-3 است. CEA15-3 یک پروتئین است که در برخی از سرطان‌های سینه بیشتر می‌شود. این آزمایش به منظور ارزیابی پاسخ به درمان و تشخیص پیشرفت سرطان مورد استفاده قرار می‌گیرد. افزایش سطح CEA15-3 ممکن است نشان دهنده بازگشت سرطان یا پیشروی آن باشد. با این حال، باید توجه داشت که سطح CEA15-3 تنها به خودی خود برای تشخیص سرطان کافی نیست و نتیجه آزمایش همواره توسط پزشک معالج شما بررسی و تفسیر می‌شود.

اگر نیاز به انجام تست های تشخیصی سرطانی در منزل یا محل کار دارید می توانید از آسان آزمایش برای تست سرطان خون در خانه کمک بگیرید. آزمایش خون سرطان سینه در منزل و یا محل کار توسط آسان آزمایش قابل انجام است.

تست سرطان معده در منزل

تست سرطان معده در منزل توسط آسان آزمایش قابل انجام است. تست سرطان معده در منزل شامل آزمایش های خونی است که برای تشخیص سرطان معده کاربرد دارد. سرطان معده به رشد سلول های سرطانی در پوشش و دیواره معده گویند. در صورتی که مبتلا به باکتری هلیکوباکتر پیلوری یا زخم معده باشید احتمال ابتلا به سرطان معده بیشتر است. برای تشخیص هیلکو باکتر پیلوری می توانید از آزمایش خون و یا تست UBT در منزل کمک گرفت. برای انجام آزمایش تست سرطان معده در منزل می توانید از آسان آزمایش کمک بگیرید.

برای تشخیص سرطان معده در منزل می توان از تومورماکر ها کمک گرفت، از جمله تومورمارکر سرطان معده آزمایش آنتی‌ژن CEA19-9 است که در صورت مثبت شدن می تواند تائید کننده ابتلا به سرطان معده باشد. علاوه بر تست سرطان معده در منزل شما می توانید هر آزمایشی را نیز در منزل توسط آسان آزمایش انجام دهید.

تست‌ها و آزمایش هایی که در بررسی سرطان معده کاربرد دارند عبارتنداز:

1. آندوسکوپی: این یکی از معمول‌ترین و دقیق‌ترین روش ها برای تشخیص سرطان معده است. در این روش، یک لوله نازک و انعطاف‌پذیر به نام زیرآندوسکوپ از طریق گلو تا معده به بدن فرد سوار می‌شود. این لوله دارای دوربین است که تصاویر معده را به پزشک ارائه می‌دهد و اگر ناهنجاری یا توده‌های خطرناک وجود داشته باشد، نمونه‌برداری برای بیوپسی انجام می‌شود.

2. آزمایش‌های تصویربرداری مانند CT یا MRI: این آزمایش ها به کمک تصاویر مغناطیسی یا اشعه ایکس، تصاویر دقیق از ناحیه معده و اطراف آن را ارائه می‌دهند.

3. آزمایش خون: بررسی تومور مارکرهای خون می‌تواند نشانگر وجود سرطان باشد. برخی از آزمایش های خون برای سرطان معده شامل تست‌هایی مانند CEA و CEA19-9 می‌شوند. تست سرطان معده در منزل توسط آسان آزمایش قابل انجام است و براحتی می توانید درخواست تست سرطان معده در منزل را ثبت کنید.

4. بیوپسی: این روش تشخیصی شامل برداشت نمونه کوچک بافت از معده است که سپس تحت میکروسکوپ بررسی می‌شود تا نشانگرهای سرطانی را تشخیص داده شود.

تست سرطان در منزل

تست خون سرطان معده

منطور از تست خون سرطان معده، تست های آزمایشگاهی مختلفی است که برای تشخیص سرطان معده بکار می رود. برخی آزمایشات خون می‌توانند در تشخیص و پیگیری سرطان معده مورد استفاده قرار بگیرند. یکی از آزمایشات مهم در تشخیص سرطان معده آزمایش آنتی‌ژن CEA19-9 است. سطح CEA19-9 در برخی موارد سرطان معده افزایش می‌یابد. این آزمایش ممکن است در تشخیص و پیگیری سرطان معده مورد استفاده قرار گیرد.

با این حال، باید توجه داشت که سطح CEA19-9 تنها به خودی خود برای تشخیص سرطان کافی نیست و نتیجه آزمایش همواره توسط پزشک معالج شما بررسی و تفسیر می‌شود. علاوه بر آزمایش CEA19-9، آزمایشات دیگری مانند آزمایش خون کامل (CBC)، آزمایش عملکرد کبد، و آزمایش کیفیت کلیه ممکن است در ارزیابی سرطان معده مورد استفاده قرار گیرند. لطفاً توجه داشته باشید که تشخیص سرطان معده بر اساس آزمایش خون تنها یکی از ابزارهای تشخیصی است و نیاز به ارزیابی بالینی جامع توسط پزشک متخصص دارد.

پزشک شما می‌تواند بر اساس نتایج آزمایش خون، علایم و علائم شما و سایر ارزیابی‌ها تشخیص صحیح و درمان مناسب را تعیین کند. معمولا افرادی که دچار بیماری زخم معده هستند مستعد مبتلا به سرطان معده هستند. برای تشخیص بیماری زخم معده روش های متعددی وجود دارد که یکی از راحت ترین و دقیق ترین روش های تشخیصی تست UBT است. UBT یک تست تنفسی برای تشخیص بیماری زخم معده است که با تنفس در یک بالن می توان تشخیص داد که فرد دچار بیماری زخم معده شده است یا خیر.

در صورتی که تمایل دارید تست UBT یا سایر تست های تخصصی عمومی یا سرطانی را در منزل یا محل کار خود انجام دهید می توانید روی آسان آزمایش حساب کنید. تست سرطان خون در خانه در اسرع وقت انجام می گردد.

تست خون سرطان تخمدان

تشخیص سرطان تخمدان معمولاً با استفاده از آزمایشات خون و تصویربرداری تشخیصی انجام می‌شود. آزمایش خون برای تشخیص سرطان تخمدان شامل بررسی برخی مارکرهای توموری خاص است که ممکن است در صورت وجود تومور تخمدان، سطح آنها در خون افزایش یابد. یکی از مارکرهای توموری معمول برای تشخیص سرطان تخمدان، آنتی‌ژن خاص 125 کارسینوم (CEA125) است. سطح CEA125 در خون ممکن است در برخی از موارد سرطان تخمدان افزایش یابد. تشخیص سرطان تخمدان با آزمایش خون توسط آسان آزمایش در منزل امکانپذیر است.

با این حال، باید توجه داشت که سطح CEA125 ممکن است نیز در بیماری‌های دیگر غیرسرطانی نیز افزایش یابد و برای تشخیص نهایی سرطان تخمدان، نیاز به انجام تست‌های تکمیلی و مشاوره پزشکی دارید. علاوه بر آزمایش CEA125، آزمایشات دیگری مانند آزمایش خون کامل (CBC)، آزمایشات عملکرد کبد و کلیه، آزمایشات هورمونی و غیره ممکن است در ارزیابی سرطان تخمدان مورد استفاده قرار گیرند. اما باید توجه داشت که تشخیص سرطان تخمدان تنها با بررسی خون ممکن نیست و نیاز به ارزیابی بالینی جامع توسط پزشک متخصص دارد.

برای تشخیص سرطان تخمدان، آزمایشات خون می‌توانند بخشی از فرآیند تشخیصی باشند. همچنین، برای تشخیص نهایی سرطان تخمدان نیاز به ترکیبی از آزمایشات، تصویربرداری پزشکی و مشاوره پزشکی می‌باشد. در ادامه به برخی از آزمایشات مرتبط با تشخیص سرطان تخمدان اشاره خواهم کرد:

1. آزمایش CA125: آزمایش CEA125 برای اندازه‌گیری سطح آنتی‌ژن خاص 125 کارسینوم (CEA125) در خون انجام می‌شود. سطح بالا این مارکر توموری ممکن است به وجود سرطان تخمدان اشاره کند. با این حال، باید توجه داشت که افزایش سطح CEA125 همیشه نشان‌دهنده وجود سرطان تخمدان نیست و می‌تواند در برخی از بیماری‌های دیگر هم افزایش یابد.

2. آزمایشات تصویربرداری: تصویربرداری مانند سونوگرافی تخمدان، توموگرافی کامپیوتری (CT) و رزونانس مغناطیسی (MRI) ممکن است در تشخیص سرطان تخمدان مورد استفاده قرار گیرند. این آزمایشات به پزشک اطلاعات دقیقتری درباره اندازه، شکل و مشخصات تومور و احتمال وجود سرطان در تخمدان‌ها ارائه می‌دهند.

3. آزمایش‌های تشخیصی دیگر: آزمایشات خون مانند آزمایش خون کامل (CBC)، آزمایش عملکرد کبد و کلیه، آزمایشات هورمونی و غیره نیز ممکن است در ارزیابی سرطان تخمدان نقش داشته باشند. این آزمایشات می‌توانند به پزشک در تشخیص و مشخص کردن وضعیت عمومی بیمار کمک کنند.

تست سرطان تیروئید در خانه

تست سرطان تیروئید در خانه مانند بسیاری از تست‌های سرطان، به شدت به پیشرفت تکنولوژی و امکانات آزمایشگاهی وابسته است.  برای تشخیص سرطان تیروئید، معمولاً از آزمایش‌های خونی برای اندازه‌گیری هورمون‌های تیروئید و تصویربرداری مانند اسکن تیروئید استفاده می‌شود. این آزمایش‌ها و تست‌ها به عنوان بخشی از تشخیص توسط پزشک ارائه می‌شوند و نیاز به تجهیزات خاص و دانش فنی دارند. در صورت داشتن علائم مشکوک به مشکلات تیروئید یا سرطان تیروئید، توصیه می‌شود نسبت به انجام آزمایش تیروئید اقدام کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص آزمایش تیروئید در منزل می توانید از بخش مربوطه دیدن کنید.

انواع تست های سرطان

تشخیص سرطان اغلب با استفاده از تست‌های متعددی انجام می‌شود. این تست‌ها شامل آزمایشات مختلفی می‌شوند که بسته به نوع سرطان و سایر عوامل، ممکن است مورد استفاده قرار گیرند. در زیر به برخی از انواع تست‌های سرطان اشاره می‌شود:

 1. بررسی تصویربرداری: انواع تصویربرداری مانند رادیوگرافی (Xray)، سونوگرافی (سونو)، توموگرافی کامپیوتری (CT scan)، رزونانس مغناطیسی (MRI) و پزشکی هسته‌ای (PET scan) ممکن است استفاده شوند. این تست‌ها به کمک تصاویر ساخته شده از داخل بدن، به پزشک کمک می‌کنند تا وجود تومور، اندازه و مشخصات آن را بررسی کند.
 2. آزمایش‌های خون: آزمایش‌های خون ممکن است شامل آزمایش خون کامل (CBC)، آزمایش‌های بیوشیمی (شامل آنزیم‌ها و مارکرهای سرطانی) و آزمایش‌های هورمونی باشد. این آزمایش‌ها می‌توانند نشان دهنده وجود تغییرات غیرطبیعی در خون و نشانگرهای سرطانی در بدن باشند.
 3. آزمایش‌های بافتی (بیوپسی): در صورت مشکوک بودن به سرطان، برخی آزمایش‌ها برای بررسی بافت مشکوک انجام می‌شود. این شامل بیوپسی بافت، سوزن نمونه‌برداری و بیوپسی متن هسته‌ای است. این آزمایش‌ها به کمک نمونه‌برداری بافت سرطانی از محل مشکوک، به تشخیص نهایی و نوع سرطان کمک می‌کنند.
 4. تست‌های جراحی: برخی از تست‌های سرطان شامل عمل جراحی است. در این تست‌ها، جراحی انجام می‌شود تا تومور برداشته شده و سپس به تحلیل تحت میکروسکوپ ارسال می‌شود.
 5. آزمایش‌های مولکولی: این آزمایش‌ها مبتنی بر تشخیص ژنتیکی و مولکولی سرطان هستند. شامل PCR، FISH، نشانگرهای ژنتیکی و ژنومیکی می‌شوند که تغییرات ژنتیکی در سلول‌های سرطانی را تشخیص می‌دهند.

تست سرطان روده در منزل

تست‌های سرطان روده به منظور زودتر شناسایی و ایجاد امکان درمان در مراحل زودرس بیماری انجام می‌شوند. تست‌های معمول برای ارزیابی سلامت روده عبارتند از:

1. تست‌های اشعه ای:
کولونوسکوپی: این تست از یک تیوب نازک با دوربین برای بررسی دقیق دیواره داخلی روده استفاده می‌کند. در صورتی که لازم باشد، نمونه‌های بافت نیز از این طریق برداشته می‌شوند.
آندوسکوپی: مشابه به کولونوسکوپی است ولی برای بررسی انتهای کمربند معده و ابتدای دوازدهه کمربند معده انجام می‌شود.

2. تست‌های تصویربرداری:
CT Scan (اسکن محاسباتی توموگرافی): این تصویربرداری از محدوده روده و اطراف آن اطلاعاتی ارائه می‌دهد.
MRI (تصویربرداری هسته‌ای مغناطیسی): برای ایجاد تصاویر دقیق از محدوده روده استفاده می‌شود.

3. تست‌های مولکولی:
تست DNA فسفری تحت تصویربرداری (FIT-DNA): این تست ترکیبی از تست FIT (تست خون در مدفوع) و تست DNA می‌باشد و می‌تواند تغییرات ژنتیک در سلول‌های بیماریزده را تشخیص دهد.

4. تست خون:
 تست CEA (آنتی‌ژن کارسینومبیونیک): معمولاً برای نظارت بر درمان‌های درمانی سرطان روده و بررسی بازگشت بیماری به کار می‌رود.
 تست CA 19-9: برخی از بیماران با سرطان روده ممکن است میزان این تومور مارکر خونی در بدنشان افزایش یابد.

تست خون، از جمله آزمایشاتی است که برای تشخیص تست سرطان روده در منزل می تواند کاربرد داشته باشد. در صورتی که مشکوک به سرطان روده هستید می توانید از طریق آسان آزمایش درخواست انجام آزمایشات تومومارکر را در منزل و یا محل کار بدهید.

هزینه آزمایش سرطان خون

هزینه‌های آزمایشات بر اساس نوع آزمایش خون و تعداد آزمایش‌‌ها متغیر است. کلیه آزمایشات توسط آزمایشگاه های معتبر و طبق تعرفه وزارت بهداشت انجام می شود و هیچ هزینه اضافی بابت تست های آزمایشگاهی گرفته نمی شود. برای انجام آزمایش در منزل فقط هزینه 100،000 تومان جدا از هزینه تست ها دریافت می شود. تست سرطان خون در خانه توسط آسان آزمایش در سراسر شهر تهران پوششدهی می شود.

آزمایش سرطان خون در منزل

آزمایش سرطان خون در منزل توسط آسان آزمایش در سراسر شهر تهران در منزل یا محل کار قابل انجام است. کافیست برای انجام آزمایش سرطان خون درخواست خود را به صورت آنلاین یا تلفنی ثبت کنید تا اعزام نمونه گیر به محل شما صورت گیرد. پس از نمونه گیری در محل توسط پرسنل آزمایشگاه، نمونه خون به آزمایشگاه طرف قرارداد منتقل خواهد شد و پس از آماده شدن جواب به صورت آنلاین ارسال خواهد شد.

تست سرطان خون در خانه

واتساپ آسان آزمایش

تماس با آسان آزمایش

تست سرطان خون در خانه