تست کرونا در منزل - آزمایش کرونا در منزل با آسان آزمایش

با آسان آزمایش آزمایشگاه همیشه همراه شماست

براحتی می توانید از طریق اپلیکیشن و یا وب سایت آسان آزمایش درخواست تست کرونا در منزل به روش PCR یا تست آنتی بادی دهید و جواب آزمایشتان را آنلاین دریافت کنید

تست کرونا در منزل - PCR یا آنتی بادی

علائم کرونا

تست کرونا به روش پی سی آر (تست PCR) یک روش تشخص قطعی آزمایشگاهی جهت تشخیص ویروس کرونا در بدن می باشد. این تست آزمایشگاهی در صورت آلوده بودن فرد ماده ژنتیکی ویروس کرونا را در بدن شناسایی کرده.و میزان ویروس فعال را در بدن نشان می دهد. COVID-19 (ویروس کرونا) عامل ایجاد کننده بیماری عفونی ریوی است.که با نام SARS-CoV-2 نیز معروف بوده و همانند ویروس سرماخوردگی یا آنفولانزا، به راحتی بین افراد گسترش و انتقال می‌یابد. اغلب مبتلایان به ویروس کرونا دارای علایم بیماری تنفسی خفیف تا شدید می شوند و نیاز به درمان تخصصی و مراقبت‌های ویژه پیدا می‌کنند.و یا ممکن است برخی از مبتلایان با وجود آلوده بودن به ویروس علامتی از بیماری را بروز ندهند (ناقلین بدون علامت).

علائم ویروس کرونا چیست؟

از علایم شایع کرونا می توان به تب، گلو درد، سرفه خشک، خستگی به همراه بدن درد، اسهال، مشکلات گوارشی، از دست دادن حس بویایی و چشایی، بثورات جلدی، درد و فشار در قفسه سینه، از دست دادن تکلم و یا حرکت دادن اندام ها و سایر نشانه های مشترک مشابه در آنفولانزا یا سرماخودگی اشاره کرد. البته ممکن است فردی هیچکدام از علایم های فوق را نداشته باشد.اما با انجام تست پی سی آر مشخص شود که فرد آلوده به ویروس است.

جهش های جدید ویروس کرونا در 1400 (2021 میلادی)

سازمان جهانی بهداشت از سال گذشته تصمیم گرفت بجای نام کشورها از الفبای یونانی برای نامگذاری گونه‌های جهش یافته کرونا استفاده کند. نوع جهش‌یافته‌ دلتای ویروس کرونا با نام علمی B.۱.۶۱۷.۲ اولین بار در اکتبر ۲۰۲۰ در ایالت مهاراشترای هند دیده شد.و به سرعت در سراسر هند و تمام دنیا پخش شد. به همین دلیل ابتدا این نوع ویروس، جهش هندی ویروس کرونا نامیده شد. متاسفانه این ویروس در حال حاضر در همه استان های ایران را درگیر کرده است. مسئولان بهداشتی هند از شناسایی یک گونه جدید جهش یافته ویروس کرونا موسوم به دلتا پلاس در فروردین ماه سال 1400 خبر دادند که موجب نگرانی های جدی در اغلب کشورهای اروپایی و آسیایی و آمریکا شده و تاکنون تعداد زیادی از این گونه جهش یافته در این کشورها مشاهده شده است. طبق آخرین گزارش ها حتی کشورهایی که واکسیناسیون را با درصد بالا انجام داده اند نیز گرفتار این سویه ویروس هستند. جدید ترین جهش لاندا و مو است که فعلا در ایران گزارش نشده است. (بروزرسانی در شهریور 1400)

علائم جدید ویروس کرونای دلتا

علامت کرونای دلتا شبیه سرماخوردگی است که در معمولا در کمتر از 48 ساعت علائم آن بروز میکند. از علائم شایع ویروس کرونای دلتا می توان به آبریزش بینی، تب و گلودرد اشاره کرد که می تواند بعد از چند روز به درگیری ریه بیانجامد. طبق اعلام جدید CDC مدت زمان قرنطینه برای کرونای دلتا 18 الی 21 روز از زمان مبتلا شدن الزامی است.

چه کسانی باید تست PCR بدهند؟

انجام این تست برای تشخیص قطعی ویروس کرونا بکار می رود.و افرادی که مشکوک به کرونا هستند و یا دارای علایم بالینی هستند جهت تشخیص بیماری باید نسبت به انجام این تست اقدام کنند. برای انجام این آزمایش از مخاط بینی (نازوفارنکس) و حلق فرد متقاضی (بیمار) نمونه برداری انجام می گردد. نمونه برداری توسط یک سواپ پنبه ای انجام می شود و پس از انتقال به آزمایشگاه اقدامات لازم برای شناسایی RNA ویروس به کمک متد PCR صورت میگیرد.و برای جوابدهی نیاز به 12 الی 24 ساعت زمان است که در صورت درخواست تست اورژانسی کرونا در منزل از طریق سامانه آسان آزمایش این زمان می تواند تا زیر ۱۲ ساعت تغییر پیدا کند.

تست آنتی بادی کرونا

چه کسانی باید تست آنتی بادی انجام دهند؟

نمونه موردنیاز برای انجام تست آنتی باید کرونا نمونه خون سیاهرگی است. انجام این تست مناسب برای تشخیص بیماری کرونا نیست و متشکل از دو تست است:

تست آنتی بادی کرونا – IgM: این کلاس از آنتی بادی معمولا بین 8 الی 10 روز پس از مبتلا شدن فرد به ویروس کرونا در بدن ساخته می شود. و مناسب برای تشخیص بیماری نیست. و بیشتر برای تشخیص فاز بیماری در افرادی که تست PCR شان مثبت شده است مناسب است.

تست آنتی بادی کرونا – IgG: این کلاس از آنتی بادی معمولا از روز 12 بیماری در بدن شروع به ساخته شدن میکند. و بالا بودن میزان این آنتی بادی نشان می دهد.که فرد فاز حاد بیماری را سپری کرده و نسبت به ابتلای مجدد مصون شده است. میزان تیتر این آنتی بادی معمولا بین 2 الی 3 ماه در بدن پایدار و بالا می ماند و بعد از این مدت مجدد میزانش کاهش می یابد.
مثبت بودن همزمان IgM و IgG خون به این معنی است.که فرد در زمان نه چندان دور به ویروس مبتلا شده و احتمالا ناقل بیماری است.و برای این فرد انجام آزمایش PCR کرونا قطعاً توصیه میشود. منفی بودن نتیجه این تست دلیل بر آلوده نبودن فرد به ویروس کرونا نیست چراکه این تست مناسب تشخیص قطعی ویروس در بدن نیست.

.

آزمایش کرونا در منزلراه های انتقال ویروس کرونا

این ویروس به شدت واگیردار است و به راحتی به میتواند همه افراد سالم را درگیر کند. ویروس می‌تواند از طریق قطرک هایی که با سرفه یا بازدم از دهان و بینی فرد مبتلا به کووید-19 به اطراف پخش می‌شود،.به دیگران سرایت کند، و یا اینکه قطرک های آلوده هنگام سرفه یا تنفس توسط فرد آلوده بر وسایل و سطوح پخش‌ شود.و سایر افراد با دست زدن به این وسایل یا سطوح آلوده و لمس چشم ها، دهان و بینی، به کووید-19مبتلا شوند. به همین دلیل، مهم است که از فرد مبتلا به کووید-19 ‌‌حداقل 2 متر (یا 4 فوت) فاصله بگیرید.و حتما از ماسک استفاده نمائید. سازمان بهداشت جهانی پیوسته در حال ارزیابی تحقیقات جاری درباره راه‌های انتقال بیماری کووید-19 است.که در حال حاضر انتقال از فرد به فرد،لمس سطوح یا مواد غذایی آلوده به اثبات رسیده است. در صورتی که با افراد مشکوک به کرونا مواجه بودید توصیه می شود جهت قطع زنجیره اقدام به انجام تست کرونا به روش پی سی آر نمائید.

ناقلین بی علامت کرونا

یکی از مشکلاتی که متاسفانه کار را برای تشخیص و درمان سخت کرده است مبتلایان ناقل بدون علامت هستند. این افراد هیچگونه علایمی از بیماری را ندارند اما در صورت انجام تست کرونا به روش PCR نتیجه تستشان مثبت می شود. این افراد خطرناک ترین راه انتقال ویروس هستند.چرا که از آلوده بودن خود خبر ندارند و براحتی ویروس را ناخواسته به اطرافیان خود انتقال می دهند.

در کنار تست های معرفی شده برای کرونا معمولا پزشکان برای بررسی میزان عفونت و تعداد گلبول های قرمز و سفید خون از آزمایش CBC هم به عنوان تست کمکی استفاده می کنند. این آزمایش می تواند اطلاعات ارزشمندی را در تائید سایر تست های تخصصی ویروس کرونا بدهد.اما لازم به ذکر است آزمایش CBC یک تست غیراختصاصی است.و به عنوان تشخیص ویروس کرونا بکار نمی رود. تفسیر آزمایش PCR نیاز به دانش و اطلاعات پزشکی دارد.و حتما باید تحت نظر پزشک تفسیر شود.

میزان دقت تست PCR

معمولا عواملی که می تواند در صحت نتیجه این آزمایشات تاثیر گذار باشد از جمله: اگر ویروس تازه وارد بدن شده یا میزان آن در بدن کم باشد، و یا فرد ناقل بدون علامت در اواخر دوره بیماری باشد اقدام به انجام تست نماید ممکن است جواب آزمایش کرونا منفی کاذب گزارش شود. در صورتی که در مورد تفسیر نتایج آزمایش کرونا به روش PCR نیاز به اطلاعات بیشتری دارید میتوانید اینجا کلیک کنید.

تست کرونا در منزل

بهترین زمان انجام تست کرونا به روش PCR

بهترین زمان برای انجام تست کرونا 72 ساعت بعد از شروع علایم مشکوک می باشد.چرا که معمولا در روز و ساعت اولیه ابتلا میزان ویروس در بدن کم می باشد.و احتمال دریافت جواب منفی کاذب در این تست بالا است.

بهترین زمان انجام تست آنتی بادی کرونا

بهترین زمان برای انجام تست آنتی بادی کرونا حداقل 10 روز پس از مثبت شدن جواب تست کرونا می باشد.چرا که بدن بعد از آلوده شدن به ویروس کرونا پس از گذشت 8 الی 10 روز شروع به ساختن آنتی بادی در قبال ویروس میکند.لذا انجام زود هنگام تست آنتی بادی کرونا جواب منفی کاذب را دربر خواهد داشت.همچنین لازم به ذکر است تست آنتی بادی کرونا فقط جهت پایش بیماری می باشد.و ارزش تشخیص بیماری را ندارد.

عوارض ویروس کرونا پس از بهبودی

افرادی که به بیماری کرونا مبتلا می‌شوند،ممکن است برای مدت‌ها، علائم کرونا از جمله کاهش ظرفیت تنفسی، خستگی مزمن، کاهش حس بویایی و چشایی، بثورات جلدی، اشتهای کاذب و .. را برای مدت ها حتی تا یکسال پس از بهبودی نشان دهند. این افراد با وجود اینکه تست کرونای منفی دارند و ناقل نیستند خطری برای سایرین ندارند.

تست کرونا در منزل برای پرواز

تست کرونا در منزل برای پرواز

اگر سفری داخلی یا خارجی پیش رو دارید.می توانید در منزل یا محل کار تست کرونا برای پرواز را انجام دهید. بر اساس اطلاعیه ای که ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونای وزارت بهداشت و درمان منتشر کرده است، تست کرونا برای پرواز الزامی است.که میبایست توسط آزمایشگاه های دارای مجوز انجام تست پی سی آر کرونا انجام شود. لذا شما به آسانی می توانید وارد حساب کاربری خود در آسان آزمایش شوید.و تست کرونا برای پرواز را در منزل انجام دهید. کلیه درخواست های تست پروازی به آزمایشگاه های ستاره دار سبز لیست وزارت بهداشت ارجاع می گردد. طبق لیست وزارت بهداشت آزمایشگاه های دارای مجوز  تست PCR پروازی می توانند برای کلیه شرکت های هواپیمایی خارجی و داخلی از جمله ترکیش، امارات، قطر، العراقیه، لوفتهانزا، هما، معراج، ایران ایر، آسمان، قشم ایر و سایر شرکت های هواپیمایی تست PCR انجام دهند. جهت دریافت آخرین ویرایش لیست آزمایشگاه های دارای مجوز تست کرونا به صورت مستقیم از سایت وزارت بهداشت اینجا کلیک کنید.

تست کرونا در منزل با جوابدهی سریع 8 الی 24 ساعته

تست کرونا در منزل توسط پلتفرم آسان آزمایش با قیمت شفاف و مشخص و با تعرفه مصوب انجام میشود. جواب دهی این تست از 8 الی 24 ساعت برای آزمایش کرونا به روش پی سی آر متغیر است.که یکی از بارزترین شاخصه های تست کرونا در منزل توسط آسان آزمایش است. آزمایش کرونا در مجهزترین و بروزترین آزمایشگاه های دارای مجوز از وزارت بهداشت و درمان انجام میشود.و نمونه گیری ها توسط کارشناسان آزمایشگاه های طرف قرارداد با رعایت پروتکل های بهداشتی.جهت انجام آزمایش کرونا در منزل یا در محل کار شما برای تشخیص بیماری و یا تست کرونا برای قبل از پرواز انجام می شود.شما برای انجام تست کرونا در منزل با آسان آزمایش نیاز به خروج از منزل و مراجعه به آزمایشگاه که بدلیل ازدحام مراجعین جزو مراکز پر خطر است ندارید چراکه آسان آزمایش آزمایشگاه را به محل دلخواه شما میاورد.

آزمایشگاه آنلاین در کنار شماست

آزمایش کرونا در منزل یکی از راه حل هایی است که باعث می شود شما به صورت حضوری به آزمایشگاه مراجعه نکنید.و در منزل یا محل کارتان این تست یا سایر تست های آزمایشگاهی را در محل دلخواه خود انجام دهید. در صورتی که تمایل دارید تست کرونا در منزل یا محل کار خودتان انجام دهید.می توانید از طریق سامانه آسان آزمایش درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت کنید و منتظر تماس سفیر آزمایشگاه جهت هماهنگی برای نمونه گیری در منزل یا محل دلخواه خود باشید.

آسان آزمایش تنها پلتفرم تخصصی آنلاین آزمایشگاهی است.که برای انجام تست کرونا در منزل نیاز به پرداخت هزینه اضافی ندارید.و همانند مراجعه حضوری به آزمایشگاه می توانید.از خدمات آزمایشگاه طرف قرارداد بهره مند شوید.

سایر مطالب مرتبط

CT در جواب آزمایش کرونا PCRپیشگیری و درمان ویروس کروناباید و نباید های واکسن اسپوتنیک روسیچرا نمونه گیری در منزل بهتر است – تست کرونا در منزل تهران – تست کرونا در منزل شیراز – تست کرونا در منزل اندیشه – تست کرونا در منزل اسلامشهر – تست کرونا در منزل ملارد – تست کرونا در منزل فردیس – تست کرونا در منزل غرب تهران – تست کرونا در منزل شرق تهران – تست کرونا در منزل شمال تهران – تست کرونا در منزل جنوب تهران – تست کرونا در منزل سعادت آباد – تست کرونا در منزل برای پرواز – آزمایش کرونا در منزل – تست کرونا در محل – تست کرونا در خانه – تست کرونا برای اربعین – تست کرونا برای سفر به عراق

هزینه تست کرونا در منزل

سوالات متداول تست کرونا

آیا تست کرونا در منزل انجام می شود؟

بله شما می توانید در منزل یا محل کار درخواست رزرو ثبت کنید و در محل دلخواه تست کرونا انجام دهید

آیا تست کرونا در منزل برای کودکان هم انجام میشود؟

بله آزمایشگاه های طرف قرارداد با آسان آزمایش برای تمام سنین خدمات در محل انجام می دهند

چگونه تست کرونا در منزل انجام بدهیم؟

براحتی می توانید وارد حساب کاربریتان شوید و از منوی سمت راست درخواست آزمایش را انتخاب کنید و یا با شماره 02191304567 با همکاران پذیرش در تماس باشید

آسان آزمایش برای انجام تست کرونا با چه مراکزی طرف قرارداد است؟

آسان آزمایش یک پلتفرم آنلاین تخصصی آزمایشگاهی است.که کلیه درخواست های متقاضیان از جمله تست کرونا در منزل را به آزمایشگاه های معتبر طرف قرارداد که مجوز وزارت بهداشت دارند،ارجاع می دهد.و کلیه مسئولیت های فنی مربوطه بر عهده آزمایشگاه های طرف قرارداد می باشد.

آیا تست کرونا در منزل توسط آسان آزمایش مشمول هزینه اضافی است؟

آسان آزمایش برای انجام تست کرونا هزینه ایاب و ذهاب یا هرگونه هزینه اضافی دریافت نمیکند.

در صورتی که متقاضی تمایل به انجام آزمایش اورژانسی داشته باشید تا در سریع ترین زمان ممکن جوابدهی شود مبلغ 40000 تومان هزینه ایاب و ذهاب با ارسال سریع نمونه به آزمایشگاه اخذ میگردد.

تست کرونا در منزل با بیمه تکمیلی امکانپذیر است؟

بله پس از جوابدهی میتوانید تقاضای درخواست قبض آزمایشگاه برای بیمه تکمیلی کنید.

لازم به ذکر است برای آزمایش اورژانسی کرونا هزینه 40000 تومان بابت ایاب و ذهاب سریع در قبض آزمایشگاه منظور نمیگردد.

آیا سفیران آزمایشگاه ها واکسن کرونا دریافت کرده اند؟

بله کلیه سفیرانی که برای انجام نمونه گیری به منزل یا محل کار شما مراجعه میکنند،پرسنل آزمایشگاهی و یا بیمارستانی هستند و هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

چقدر احتمال جواب منفی کاذب در تست کرونا وجود دارد؟

طبق آخرین مقالات علمی منتشر شده احتمال وجود جواب منفی کاذب بسته به اینکه میزان ویروس در بدن چقدر باشد و چه زمانی پس از بروز علایم اقدام به انجام تست شده باشد متفاوت است.

جوابدهی آزمایشات به چه صورت انجام می شود؟

جوابدهی آزمایشگاه ها در قالب فایل پی دی اف که شامل مشخصات فرد متقاضی و مهر آزمایشگاه است می باشد و.به صورت پیامک حاوی لینک دانلود و یا از طریق واتساپ ارسال می گردد.

آیا برای پروازهای خارجی آزمایشات به آزمایشگاه های خاصی ارجاع می شود؟

بله برای پروازهای خارجی یا داخلی به آزمایشگاه های ستاره دار سبز در لیست وزارت بهداشت ارجاع میگردد که مجوز ایرلاین های مختلف را دارند.