با آسان آزمایش آزمایشگاه همیشه همراه شماست

براحتی می توانید از طریق وب سایت یا اپلیکیشن آسان آزمایش آنلاین درخواست تست کرونا در منزل به روش PCR یا تست آنتی بادی دهید و جواب آزمایشتان را آنلاین دریافت کنید

هزینه تست کرونا در منزل

تست کرونا در منزل - PCR یا آنتی بادی؟

علائم کرونا
آنچه در این مقاله می خوانید نمایش

تست PCR کرونا چیست؟

تست پی سی آر کرونا (تست PCR)، یک روش آزمایشگاهی جهت تشخیص قطعی ویروس کرونا در بدن است. این تست آزمایشگاهی در صورت آلوده بودن فرد به ویروس کرونا، ماده ژنتیکی ویروس را در بدن شناسایی کرده و میزان ویروس فعال را در بدن نشان می دهد. تست PCR استاندارد ترین تست برای تشخیص COVID-19 (کووید-19) است. COVID-19 یا SARS-CoV-2 عامل ایجاد کننده بیماری عفونی ریوی بنام کرونا است که همانند ویروس سرماخوردگی یا آنفولانزا، به راحتی بین افراد گسترش و انتقال می‌یابد. تست پی سی آر قابلیت شناسایی انواع سویه های ویروس کرونا از جمله امیکرون را دارد.

جدیدترین جهش ویروس کرونا چیست؟

سازمان بهداشت جهانی (WHO) بجای نام کشورهای منشا گونه‌های جهش یافته ویروس کرونا، از الفبای یونانی استفاده می کند. بعد از سویه های جهش یافته آلفا، بتا، گاما و دلتا در حال حاضر جدیدترین سویه امیکرون است. جدید ترین واریانت ویروس کرونا که در 26 نوامبر 2021 توسط CDC اعلام شد، به نام امیکرون یا B.1.1.529 نام گذاری شده است.

سویه امیکرون کرونا دارای جهش های متعددی در پروتئین اسپایک ویروس بوده و قدرت و سرایت پذیری فوق العاده بالایی دارد. امیکرون برای اولین بار در آفریقای جنوبی شناسایی شد. در حال حاضر 2 سویه جدید هم به ترتیب در فرانسه و قبرس بنام “IHU” و “دلتاکرون” شناسایی شده که خطرناک تر از سویه امیکرون گزارش شده است. (بروزرسانی دی ماه 1400)

چه زمانی برای انجام تست کرونا در منزل اقدام کنیم؟

توصیه می شود در موارد زیر نسبت به انجام تست کووید (PCR) اقدام شود:

 • علائم شایع ابتلا به این بیماری در فرد وجود داشته باشد.
 • یکی از اقوام، آشنایان، همکاران و… علائم بیماری را داشته باشند.
 • پیش و پس از حضور در مراکز شلوغ پرخطر
 • پیش و پس از مسافرت

علائم شایع ویروس کرونا چیست؟

علائم کرونااغلب مبتلایان به ویروس کرونا دارای علایم بیماری تنفسی خفیف تا شدید بوده و نیاز به درمان تخصصی و مراقبت‌های ویژه پیدا می‌کنند. علایم شایع در سویه جدید امیکرون، ضعف و بدن درد است. همچنین سویه امیکرون کودکان را نیز بشتر درگیر میکند. یکی از مزیت های تست کرونا در محل، پرهیز از حضور در مناطق پر خطر مثل آزمایشگاه یا مراکز درمانی است.

از علایم های شایع ویروس کرونا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سردرد و گلودرد
 • سرفه و درد قفسه سینه
 • آبریزش بینی
 • تب بالای 38 درجه
 • از دست دادن حس بویایی و چشایی
 • خستگی مزمن و تنگی نفس
 • درد شدید عضلانی و مشکلات گوارشی
 • بثورات جلدی و ریزش مو

البته ممکن است بیمار هیچکدام از علایم های فوق را نداشته نباشد، اما با انجام تست پی سی آر کرونا مشخص شود که آلوده به ویروس کرونا است(ناقلین بدون علامت). با انجام آزمایش PCR کرونا می توان تشخیص داد که آیا علائم های مشکوک مربوط به ویروس کرونا است؟ یکی از خدمات آسان آزمایش انجام تست کرونا در خانه یا محل کار است. (منبع:CDC)

تست کرونا امیکرون در منزل

همانند سایر سویه های آلفا، بتا، گاما و دلتا که توسط تست پی سی آر قابل شناسایی بودند، سویه جدید امیکرون نیز توسط تست PCR قابل شناسایی است. در حال حاضر در کشور ایران و سایر کشورهای جهان سویه غالب امیکرون است که به صورت جهش تصادی روزانه در حال افزایش  است. جهت تشخیص ویروس کرونا می توانید بدون مراجعه به مراکز تست کرونا در تهران، وارد حساب کاربری خود در سامانه شوید و درخواست آزمایش کرونا در منزل را ثبت کنید. در صورتی که تمایل داشته باشید نوع سویه ویروس کرونا در جواب تست کرونا مشخص شود، می توانید درخواست تست کرونا با تشخیص سویه را ثبت کنید. تست امیکرون در منزل توسط مجرب ترین آزمایشگاه های تخصصی طرف قرارداد آسان آزمایش انجام میشود.

واتساپ آسان آزمایش

تماس با آسان آزمایش

تست آنتی بادی کرونا

چه کسانی باید تست PCR کرونا بدهند؟

تست PCR کرونا، برای تشخیص قطعی ویروس کرونا (همه سویه ها) بکار می رود. افرادی که دارای علایم بالینی مشکوک هستند، جهت تشخیص بیماری باید نسبت به انجام تست پی سی آر کرونا اقدام کنند. برای انجام تست کرونا در منزل، از مخاط بینی (نازوفارنکس) و حلق فرد مشکوک به کرونا نمونه برداری انجام می گردد.

نمونه برداری برای تست کرونا توسط یک سواپ مخصوص انجام و پس از انتقال نمونه به آزمایشگاه، اقدامات لازم برای شناسایی RNA ویروس به کمک متد PCR بر روی نمونه، صورت می گیرد..مدت زمان جوابدهی تست PCR کرونا 12 الی 24 ساعت است که در صورت درخواست تست اورژانسی کرونا در منزل از طریق سامانه آسان آزمایش، این زمان می تواند تا زیر ۱۲ ساعت کاهش پیدا کند.

چه کسانی باید تست آنتی بادی کرونا بدهند؟

برای انجام تست آنتی بادی کرونا، نیاز به نمونه خون سیاهرگی است. انجام تست آنتی بادی کرونا مناسب برای تشخیص قطعی بیماری کرونا نیست و متشکل از دو تست سرولوژی است:

تست IgM آنتی بادی کرونا: این کلاس از آنتی بادی کرونا معمولا بین 8 الی 10 روز پس از مبتلا شدن فرد به ویروس کرونا، در بدن ساخته می شود و مناسب برای تشخیص بیماری نیست. این تست بیشتر برای تشخیص فاز بیماری در افرادی که تست PCR کرونایشان مثبت شده است مناسب است.

تست IgG آنتی بادی کرونا: این کلاس از آنتی بادی کرونا معمولا از روز 12 بیماری در بدن شروع به ساخته شدن میکند. بالا بودن میزان این کلاس از آنتی بادی نشان می دهد،.که فرد مبتلا فاز حاد بیماری را سپری کرده و نسبت به ابتلای مجدد مصون شده است. میزان تیتر این آنتی بادی معمولا بین 2 الی 3 ماه در بدن پایدار و بالا می ماند و بعد از این مدت، مجدد میزانش کاهش می یابد.

مثبت بودن همزمان آنتی بادی های IgM و IgG خون، به این معنی است که فرد در زمان نه چندان دور به ویروس مبتلا شده و احتمالا ناقل ویروس کرونا است. برای این دسته از افراد، انجام آزمایش PCR کرونا قطعاً توصیه میشود. منفی بودن نتیجه تست آنتی بادی کرونا، دلیل بر آلوده نبودن فرد به ویروس کرونا نیست، چراکه این تست مناسب تشخیص قطعی ویروس در بدن نمی باشد. قبل از انجام تست آنتی بادی کرونا در منزل، می توانید از طریق پشتیبانی تلفنی آسان آزمایش، مشاوره رایگان بگیرید. (منبع: CDC)

آزمایش کرونا در منزلچگونه از ابتلا به کرونا پیشگیری کنیم؟

به نقل از “WHO” ویروس کرونا بدلیل سرایت پذیری فوق العاده، می‌تواند از طریق قطرک هایی که با سرفه یا بازدم از دهان و بینی فرد مبتلا به کرونا به اطراف پخش می‌شود، محیط را آلوده کند. به همین دلیل، لازم است که افراد ‌‌ضمن رعایت حداقل 2 متر (معادل 4 فوت) فاصله اجتماعی، حتما از ماسک استفاده نمایند. لازم است این موارد حتما رعایت شود:

 • تا حد امکان در منزل بمانید
 • رعایت فاصله گذاری اجتماعی
 • استفاده مداوم از ماسک در فضای عمومی
 • ضد عفونی کردن دست ها و محیط
 • جلوگیری از تماس دست با چشم و بینی و دهان
 • خودداری از حضور در مناطق شلوغ و پرخطر
 • رعایت تهویه هوای مطبوع

در صورتی که احتمال می دهید با افراد مشکوک به کرونا مواجه بودید، توصیه می شود جهت قطع زنجیره انتقال، نسبت به انجام تست پی سی آر کرونا در منزل اقدام نمائید.

تشخیص ناقل بودن ویروس کرونا

نزدیک به 40% از مبتلایان ویروس کرونا، مبتلایان بدون علامت کرونا هستند. ناقلین بدون علامت، هیچگونه علایمی از بیماری را نشان نمی دهند و در صورت انجام تست کرونا به روش PCR، نتیجه تستشان مثبت است. این دسته از افراد بدلیل عدم آگاهی از ابتلایشان به کرونا، به عنوان خطرناک ترین زنجیره انتقال ویروس کرونا در جامعه هستند.،

علاوه بر تست PCR یا آنتی بادی کرونا، ممکن است پزشک برای بررسی میزان عفونت و تعداد گلبول های قرمز و سفید خون از آزمایش CBC هم به عنوان تست مکمل استفاده می کنند. این تست می تواند اطلاعات ارزشمندی را در تائید سایر تست های تخصصی ویروس کرونا بدهد،.اما تست CBC یک تست غیراختصاصی است و به عنوان تشخیص ویروس کرونا بکار نمی رود. تفسیر آزمایش PCR کرونا، نیاز به دانش و اطلاعات پزشکی دارد و حتما باید تحت نظر پزشک تفسیر شود. (منبع:WHO)

علت جواب منفی کاذب تست کرونا چیست؟

اگر ویروس کرونا تازه وارد بدن شده باشد، یا میزان ویروس در بدن کم باشد، و یا فرد ناقل بدون علامت در اواخر دوره بیماری اقدام به انجام تست PCR کرونا نماید، ممکن است جواب آزمایش کرونا منفی کاذب گزارش شود. در صورتی که در مورد تفسیر نتایج آزمایش PCR کرونا نیاز به اطلاعات بیشتری دارید، میتوانید مقاله “CT در جواب آزمایش PCR کرونا” را مطالعه کنید.

تست کرونا در منزل

بهترین زمان برای انجام تست PCR کرونا در منزل

بهترین زمان برای انجام تست PCR کرونا در منزل، به توصیه “CDC” سه تا پنج روز پس از تماس با فرد مشکوک یا شروع علائم بیماری است. معمولا در روز های اولیه ابتلا، میزان لود ویروس در بدن کم بوده و احتمال گرفتن جواب منفی کاذب در این بازه بالا است.

بهترین زمان انجام تست آنتی بادی کرونا در منزل

حداقل زمان لازم برای انجام تست آنتی بادی کرونا در منزل، 10 روز پس از مثبت شدن جواب تست PCR کرونا است. بدن پس از آلوده شدن به ویروس کرونا با گذشت 8 الی 10 روز، شروع به ساختن آنتی بادی ضد ویروس کرونا میکند.،انجام زود هنگام تست آنتی بادی کرونا، می تواند جواب منفی کاذب را دربر داشته باشد.

تست آنتی بادی کرونا فقط جهت پایش بیماری بوده و ارزش تشخیص قطعی بیماری را ندارد. جهت تشخیص قطعی بیماری کرونا همانطور که اشاره شد، فقط آزمایش PCR توصیه می شود.

عوارض ویروس کرونا پس از بهبودی چیست؟

افرادی که به بیماری کرونا مبتلا می‌شوند، ممکن است بعضی از علائم کرونا از جمله: کاهش ظرفیت تنفسی، خستگی مزمن، کاهش حس بویایی و چشایی، بثورات جلدی، اشتهای کاذب و غیره را برای مدت ها، حتی تا یکسال پس از بهبودی داشته باشند. این افراد ناقل ویروس نیستند و خطری برای اطرافیان ندارند.

هزینه تست PCR کرونا در منزل چقدر است؟

قیمت تست PCR کرونا در منزل با آسان آزمایش طبق تعرفه های موجود در همین برگه 345000 تومان است.

تست کرونا در منزل برای پرواز

تست کرونا در منزل برای پرواز یا خروج از مرز زمینی

اگر سفری خارجی یا داخلی پیش رو دارید می توانید در منزل یا محل کار، تست کرونا برای پرواز انجام دهید. بر اساس قوانین بهداشتی در اکثر کشورها، تست کرونا برای همه پرواز ها الزامی بوده و هر مسافر میبایست توسط آزمایشگاه های دارای مجوز ، نسبت به انجام تست پی سی آر کرونا اقدام کند. در صورتی که سفری پیشرو دارید، به آسانی می توانید وارد حساب کاربری خود در آسان آزمایش شوید و نسبت به رزرو تست کرونا قبل از پرواز در منزل اقدام کنید.

کلیه درخواست های تست پروازی به آزمایشگاه های ستاره دار سبز، در لیست وزارت بهداشت ارجاع می گردد. آزمایشگاه های دارای مجوز تست PCR پروازی می توانند برای کلیه شرکت های هواپیمایی خارجی و داخلی از جمله: ترکیش، امارات، قطر، العراقیه، لوفتهانزا، هما، معراج، ایران ایر، آسمان، قشم ایر و سایر شرکت های هواپیمایی گواهی تست PCR صادر کنند. جهت دریافت آخرین ویرایش لیست آزمایشگاه های دارای مجوز تست کرونا به صورت مستقیم از سایت وزارت بهداشت اینجا کلیک کنید. نتیجه تست کرونای پروازی بین 8 الی 24 ساعته توسط آزمایشگاه های طرف قرارداد آسان آزمایش گزارش می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به بخش آزمایش کرونا برای پرواز در منزل مراجعه کنید.

تست کرونا در منزل با جوابدهی سریع 8-24 ساعته! (فوری)

تست کرونا در منزل توسط پلتفرم آسان آزمایش، با تعرفه مصوب وزارت بهداشت انجام میشود. زمان جواب دهی تست کرونا در منزل از 8 الی 24 ساعت برای آزمایش کرونا به روش پی سی آر متغیر است، که از مزیت های تست کرونا در منزل با آسان آزمایش است. آزمایش کرونا در منزل توسط مجهزترین و بروزترین آزمایشگاه های دارای مجوز وزارت بهداشت و درمان، با رعایت پروتکل های بهداشتی جهت انجام آزمایش کرونا در خانه یا در محل کار، برای تشخیص بیماری و یا الزامات قبل از پرواز انجام می گردد.

برای انجام تست کرونا در منزل، در شهرهای تهران یا شیراز با پلتفرم آسان آزمایش، نیاز به مراجعه حضوری به آزمایشگاه که بدلیل ازدحام مراجعین، جزو مراکز پر خطر محسوب می شود نیست، چراکه آسان آزمایش آزمایشگاه را به محل دلخواه شما میاورد.

تست کرونا و آنفولانزا در منزلتست کرونا و آنفولانزا در منزل

با کاهش دما در فصل سرما، شیوع ویروس آنفولانزا افزایش می یابد. از آنجایی که علایم های مشترکی بین ویروس آنفولانزا و کرونا وجود دارد، برای افتراق دو بیماری می توانید همزمان با انجام تست کرونا، تست آنفولانزا تیپ A و B را هم انجام دهید. متد تست آنفولانزا، همانند تست کرونا بر اساس PCR است و فقط با یکبار نمونه گیری امکان انجام هر دو آزمایش در آزمایشگاه وجود دارد. با انجام تست کرونا و آنفولانزا به صورت همزمان می توان تا حد زیادی علت علایم های مشکوک را تشخیص داده، و مسیر درمان را برای پزشک معالج آسان نمود.

آسان آزمایش،آزمایشگاه آنلاین در کنار شماست

آزمایش کرونا در منزل یکی از خدمات آسان آزمایش است که باعث می شود، شما بدون مراجعه حضوری به آزمایشگاه، در منزل یا محل کارتان تست کرونا یا سایر تست های آزمایشگاهی را  انجام دهید. در صورتی که تمایل دارید تست کرونا در منزل یا محل کار خودتان انجام دهید، می توانید از طریق سامانه آسان آزمایش درخواست خود را به صورت آنلاین یا به صورت تلفنی 02191304567 ثبت کنید و منتظر تماس سفیر آزمایشگاه جهت هماهنگی برای نمونه گیری در منزل یا محل دلخواه خود باشید.

آسان آزمایش تنها پلتفرم تخصصی آنلاین آزمایشگاهی است که برای انجام تست کرونا در منزل، نیاز به پرداخت هزینه اضافی ندارید و همانند مراجعه حضوری به آزمایشگاه، می توانید.از خدمات آزمایشگاه طرف قرارداد بهره مند شوید.

واتساپ آسان آزمایش

تماس با آسان آزمایشسایر مطالب مرتبط

CT در جواب آزمایش کرونا PCRپیشگیری و درمان ویروس کروناچرا نمونه گیری در منزل بهتر استتست اثربخشی واکسن کروناتست کرونا در منزل تهران – تست کرونا در منزل شیراز – تست کرونا در منزل اندیشه – تست کرونا در منزل اسلامشهر – تست کرونا در منزل ملارد – تست کرونا در منزل فردیس – تست کرونا در منزل غرب تهران – تست کرونا در منزل شرق تهران – تست کرونا در منزل شمال تهران – تست کرونا در منزل جنوب تهران – تست کرونا در منزل سعادت آباد – تست کرونا در منزل برای پرواز – آزمایش کرونا در منزل – تست کرونا در محل – تست کرونا در خانه – تست کرونا برای زیارت – تست کرونا برای سفر به عراق

سوالات متداول تست کرونا

آیا تست کرونا در منزل انجام می شود؟

بله شما می توانید در منزل یا محل کار درخواست رزرو ثبت کنید و در محل دلخواه تست کرونا انجام دهید

آیا تست کرونا در منزل برای کودکان هم انجام میشود؟

بله آزمایشگاه های طرف قرارداد با آسان آزمایش برای تمام سنین خدمات در محل انجام می دهند

چگونه تست کرونا در منزل انجام بدهیم؟

براحتی می توانید وارد حساب کاربریتان شوید و از منوی سمت راست درخواست آزمایش را انتخاب کنید و یا با شماره 02191304567 با همکاران پذیرش در تماس باشید

آسان آزمایش برای انجام تست کرونا با چه مراکزی طرف قرارداد است؟

آسان آزمایش یک پلتفرم آنلاین تخصصی آزمایشگاهی است.که کلیه درخواست های متقاضیان از جمله تست کرونا در منزل را به آزمایشگاه های معتبر طرف قرارداد که مجوز وزارت بهداشت دارند،ارجاع می دهد.و کلیه مسئولیت های فنی مربوطه بر عهده آزمایشگاه های طرف قرارداد می باشد.

آیا تست کرونا در منزل توسط آسان آزمایش مشمول هزینه اضافی است؟

آسان آزمایش برای انجام تست کرونا هزینه ایاب و ذهاب یا هرگونه هزینه اضافی دریافت نمیکند.

در صورتی که متقاضی تمایل به انجام آزمایش اورژانسی داشته باشید تا در سریع ترین زمان ممکن جوابدهی شود مبلغ 40000 تومان هزینه ایاب و ذهاب با ارسال سریع نمونه به آزمایشگاه اخذ میگردد.

تست کرونا در منزل با بیمه تکمیلی امکانپذیر است؟

بله پس از جوابدهی میتوانید تقاضای درخواست قبض آزمایشگاه برای بیمه تکمیلی کنید.

لازم به ذکر است برای آزمایش اورژانسی کرونا هزینه 40000 تومان بابت ایاب و ذهاب سریع در قبض آزمایشگاه منظور نمیگردد.

تست کرونا رایگان در کدام مراکز انجام می شود؟

تست کرونا رایگان فقط در مراکز دولتی و فقط با دستور پزشک متخصص انجام می شود و معمولا زمان جوابدهی تست رایگان کرونا 48 الی 96 ساعته است.

چقدر احتمال جواب منفی کاذب در تست کرونا وجود دارد؟

طبق آخرین مقالات علمی منتشر شده احتمال وجود جواب منفی کاذب بسته به اینکه میزان ویروس در بدن چقدر باشد و چه زمانی پس از بروز علایم اقدام به انجام تست شده باشد متفاوت است.

چطور جواب تست PCR را تفسیر کنیم؟

بهتر است در مورد تفسیر تست کرونا با پزشک مشورت کنید، اما یک مقاله خلاصه در این زمینه وجود دارد که می توانید برای مشاهده اینجا کلیک کنید.

جوابدهی آزمایش کرونا به چه صورت انجام می شود؟

جوابدهی آزمایشگاه ها طبق نوع درخواست و زمان جوابدهی اعلامی در قالب فایل پی دی اف (PDF) که شامل مشخصات فرد متقاضی و مهر آزمایشگاه و QR کد است می باشد و به صورت پیامک حاوی لینک دانلود و یا از طریق واتساپ ارسال می گردد.

آیا برای پروازهای خارجی آزمایشات به آزمایشگاه های خاصی ارجاع می شود؟

بله برای پروازهای خارجی یا داخلی به آزمایشگاه های ستاره دار سبز در لیست وزارت بهداشت ارجاع میگردد که مجوز ایرلاین های مختلف را دارند.