مجله سلامت

آزمایش خون HPV

آزمایش خون HPV

آزمایش خون HPV

آیا آزمایش خون HPV وجود دارد؟ قبل از پاسخ به این سوال پرتکرار باید بدانید که HPV یا (ویروس پاپیلومای انسانی) عامل زگیل تناسلی است. زگیل تناسلی یا HPV یک ویروس است که بیشتر از طریق تماس جنسی منتقل می‌شود و می‌تواند باعث بروز انواع سرطان، به ویژه سرطان گردن رحم، عفونت‌های مختلف جنسی، و زگیل‌ تناسلی شود. زگیل تناسلی جزو ویروس های خطرناک می باشد که اگر پیشگیری و تشخیص داده نشود می تواند سلامت انسان را به خطر بیاندازد. تنها راه تشخیص و شناسایی این ویروس، آزمایش HPV است که می توانید تست HPV در منزل را با آسان آزمایش تجربه کنید.

هیچ آزمایش خونی برای تشخیص HPV وجود ندارد و تنها آزمایش تشخیص HPV که مورد تائید FDA است، آزمایش PCR اچ پی وی است. آزمایش HPV برای خانم ها همانند آزمایش پاپ اسمیر نمونه گیری می شود که توسط کارشناس ماما این کار در منزل انجام می گیرد. برای اقایان نیز نمونه گیری توسط کارشناس آزمایشگاه آقا هم در محیط آزمایشگاه و هم در منزل قابل انجام است. پس در پاسخ به این سوال که آیا HPV با آزمایش خون مشخص میشود؟ باید در نظر داشته باشید، هیچ آزمایش خون HPV وجود ندارد و زگیل تناسلی و یا HPV را از طریق خون نمی توان تشخیص داد.

چرا آزمایش خون HPV وجود ندارد؟

آزمایش خون برای تشخیص HPV وجود ندارد زیرا HPV یک عفونت مخاطی است که معمولاً از طریق تماس مستقیم مخاطی با افراد مبتلا یا از طریق روابط جنسی انتقال می‌یابد. HPV بیشتر در سرویکس (گردن رحم) زنان و محل‌های دیگری از دستگاه تناسلی شناخته شده است. به عبارت دیگر، HPV اصولاً در بافت‌های مخاطی زنان تشخیص داده می‌شود، بنابراین نیازی به آزمایش خون برای تشخیص آن نیست. آزمایش‌های مخاطی مانند آزمایش‌های پاپ اسمیر برای تشخیص عفونت های سرویکس مورد استفاده قرار می‌گیرند، که نمونه‌هایی از مخاط زنان گرفته می‌شود و سپس در آزمایشگاه بررسی می‌شود.

تشخیص HPV با آزمایش خون همانطور که اشاره شد امکانپذیر نیست چرا که هیچ آنتی بادی بر علیه این ویروس HPV در بدن ساخته نمی شود و در نتیجه برخلاف سایر بیماری های ویروسی امکان تشخیص hpv با آزمایش خون ممکن نمی باشد. آزمایش خون HPV واقعیتی ندارد. HPV (ویروس پاپیلومایی انسانی) معمولاً از طریق آزمایش‌های پاپ اسمیر یا آزمایش‌های تشخیصی دیگری که از نمونه‌های مخاطی گرفته می‌شوند تشخیص داده می‌شود. بنابراین، برای تشخیص HPV اغلب از آزمایش‌های مخاطی استفاده می‌شود که توسط یک پزشک یا متخصص زنان انجام می‌شود.

حالا که متوجه شدید آزمایش خون برای HPV وجود ندارد می توانید برای اطلاعات بیشتر درخصوص آزمایش HPV در منزل توسط آسان آزمایش اینجا کلیک کنید. در صورتی که نیاز با انجام سایر آزمایشات خونی در منزل و یا محل کار هستید می توانید از بخش آزمایش خون در منزل دیدن کنید.

 

آزمایش خون HPV

واتساپ آسان آزمایش

تماس با آسان آزمایش